Maciej Giemza Motocyklistą Roku Off Road 2013

Maciek Giemza zwyciężył w plebiscycie Motocyklista Roku Off Road 2013 ogłoszonym na Facebooku pod koniec września przez magazyn X-cross. Głosowały na niego 2 383 osoby. Maciek wcześniej zdobył Dziką Kartę, dzięki której znalazł się w stawce kandydatów wytypowanych do tytułu przez redakcję. Ten młodziutki zawodnik pochodzi z Piekoszowa, startuje w barwach KTM Novi Kielce. Ma 18 lat. W tym roku na motocyklu marki TM MX 125 zdobył tytuł Mistrza Polski Enduro w klasie E1, a w klasie Open zajął miejsce trzecie. W Mistrzostwach Europy Enduro w klasyfikacji generalnej w kategorii Under 20 znalazł się na 8. pozycji. W październiku Maciek został zakwalifikowany przez Orlen Team do odbycia testowych jazd w Maroko w ramach programu Akademia Młodych Talentów. Jeśli wypadną pomyślnie, jest ogromna szansa, że naszemu laureatowi zostanie przyznane stypendium i kto wie, może nawet wystartuje w Rajdzie Dakar? 7 grudnia podczas uroczystości PZM w Centrum Olimpijskim w Warszawie Maciej Giemza otrzyma replikę stylizowanego kasku, jaki X-cross wręczył dwa lata temu „Motocykliście Roku 2011” Tadkowi Błażusiakowi. Laureat otrzyma także voucher dla dwóch osób na tygodniowy pobyt w Alpach austriackich (Alpengasthof Tanzstatt).

Motocykle:

W Mrągowie wystartują Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike YCF, MRF, Kayo!
Ekscytujący początek sezonu Mistrzostw i Pucharu Polski Pit Bike YCF, MRF,... więcej
Nie żyje Tadeusz Hołubowski
Bardzo smutną informację otrzymaliśmy z Klubu Motorowego "Cisy" z... więcej
Duust Rally Team z punktami w Rajdzie Portugalii
Zawodnicy Duust Rally Teamu, Konrad Dąbrowski i Jean-Loup Lepan, dotarli do mety... więcej