Litewsko-polska załoga na Dakar

Rajdowy Mistrz Polski i tegoroczny zwycięzca Dakaru w klasyfikacji zespołów prywatnych łączą siły. W piątek (23.10.2015) w Ambasadzie Litwy w Warszawie została zaprezentowana załoga litewskiego kierowcy Benediktasa Vanagasa i polskiego pilota Sebastiana Rozwadowskiego. Za niecałe trzy miesiące w Ameryce Południowej oboje profesjonaliści podejmą się najtrudniejszego wyzwania sportowego – wystartują w rajdzie Dakar.

Dla Rozwadowskiego, pierwszego polskiego pilota, który wystartował z zagranicznym kierowcą, to będzie debiut. Dla Vanagasa to czwarty Dakar z rzędu. Litwin ma za sobą trzy finisze.

Ekipa poznała się w 2012 roku. Wówczas zawodnicy wystartowali w kilku rajdach Mistrzostw Litwy.

Na prezentacji załogi, która będzie budziła zainteresowanie polskiej publiczności, byli obecni  sportowcy, dyplomaci, ludzie biznesu, przedstawiciele władz  państwowych, duchowni, dziennikarze. Wśród gości był legendarny  zwycięzca Dakaru w kategorii quadów Rafał Sonik.

„To dla mnie zaszczyt, że mogę reprezentować ten ambitny zespół. Przez trzy lata prywatny zespół Benediktasa nie tylko osiągnął rekordowe wyniki, ale też znalazł się w elitarnym klubie najszybszych zawodników Dakaru. Cenię zaufanie, którym darzy mnie Benediktas i wierzę, że w przyszłości czeka nas wiele ciekawej, ale też odpowiedzialnej pracy“- mówił tegoroczny Rajdowy Mistrz Polski Sebastian Rozwadowksi.

„Obecność takich znakomitych gości świadczy o tym, że nawet będąc prywatnym zespołem, możemy dążyć do osiągnięcia wysokich wyników i rywalizować z najszybszymi kierowcami świata. Liczę na to, że wzbudzimy zainteresowanie na polskim rynku. Zostaliśmy zaproszeni do wzięciu udziału w największym motoryzacyjnym widowisku w Europie Środkowo – Wschodniej „Verva Street Racing“. Korzystając z okazji oraz szanując miłośników Dakaru, wspólnie z Ambasadą Litwy w Polsce  zorganizowaliśmy spotkanie z polską publicznością“ - mówił jeden z najbardziej wszechstronnych rajdowców w krajach bałtyckich Benediktas Vanagas.

Litewsko-polskiej inicjatywie kibicuje Adam Małysz. Zaznaczył on, że zespół Benediktasa i Sebastiana już zwróciła uwagę polskiej publiczności. Małysz cieszy się, że wystartuje z tą ekipą na Dakarze i liczy na ciekawą rywalizację.      

Obecny na prezentacji zwycięzca Dakaru Rafał Sonik, członek Orlen Team oraz twórca Poland National Team, przekazał ekipie litewsko-polskiej symbol wyzwań Dakaru – piasek z pustyni Atakama.

Rafał Sonik mówił: “Gratuluję Wam i bardzo cieszę się z tego, że na drzwiach Waszego samochodu umieściliście symbole Litwy i Polski, a na Waszych kombinezonach widnieje Pogoń i Orzeł. Jest to prawdziwe spełnienie najgłębszej idei Dakaru, czyli idei współpracy, solidarności i tego, że razem możemy osiągnać lepszy rezultat. Chętnie podzielę się z Wami wszelką wiedzą i doświadczeniem, które zgromadziłem. Pomysł, żeby Waszą wspólpracę zakomunikować w taki sposób pokazuje, że jesteście nietylko sportowcami, ale też mądrze myślącymi ludźmi”.

 

 

Samochody: 
Share

Zdjęcia

Fot. Materiały Prasowe Benediktasa Vanagasa i Sebastiana Rozwadowskiego
 

News

Czy zainstalowałeś już naszą Aplikację Asystent Podróży PZM?
ASYSTENT PODRÓŻY PZM to bezpłatna aplikacja mobilna przydatna każdemu... więcej
Peterhansel pisze historię, świetne wyniki Polaków!
Najważniejsze fakty: ➢  30 lat po swoim pierwszym dakarowym zwycięstwie na... więcej
Kurs na licencję RN 20-21.02.2021 r. Tychy
Kurs na certyfikat i licencję RN 20-21.02.2021 r. Tychy Termin: 20-21.02.... więcej
Jesienią druga edycja Igrzysk Sportów Motorowych – weź udział!
W dniach 20-24 października 2021 r. w Marsylii odbędą się drugie Igrzyska... więcej
DAKAR 2021 Przed ostatnią prostą
W centrum uwagiJedenasty etap Dakaru, chociaż skrócony o około 50 kilometrów... więcej
Kurs na licencję B,C; B,C Junior 12-13.02.2021 r., Słomczyn
SZKOLENIE NA LICENCJĘ B,C; B,C Junior1. Termin: 12-13 lutego  2021 (piątek... więcej
DAKAR 2021 Słodko-gorzki dzień Hondy
W centrum uwagiTrasa 10. etapu znów wiodła wśród niezwykłej scenerii i... więcej
DAKAR 2021 Dzień dramatów na trasie
W centrum uwagiWtorek był na Dakarze wymarzonym dniem dla fotografów, ale... więcej
DAKAR 2021 Nasser po raz czterdziesty
W centrum uwagiPlanowane miasto przyszłości Neom nie wyszło jeszcze z piasku i... więcej

Strony

- Archiwum