Lisowski i Abril zdobyli Silver Cup

Mateusz Lisowski i Vincent Abril zostali mistrzami Blancpain Sprint Series Silver Cup. Polsko-francuski duet WRT ukończył na czwartym miejscu główny wyścig w Baku. Nie obyło się bez dramatów. Abril startował jako ostatni z depo, a Lisowski kończył swoją zmianę na trzecim biegu. Skrzynia uległa awarii niedługo po zmianie kierowców.

- Jeśli podsumujemy cały sezon, to na pewno jesteśmy bardzo zadowoleni z tytułu w Silver Cup – mówi Mateusz Lisowski. - Ostatni wyścig nie poszedł po naszej myśli, gdyż zepsuła nam się skrzynia. Po wypadku Vincenta w kwalifikacjach auto nie nadawało się do dalszej jazdy, jednak nam udało się ukończyć wyścig. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Przez cały sezon udało nam się osiągać bardzo dobre miejsca. Teraz czas na nową przygodę, choć dopiero zobaczymy co to będzie!

César Ramos i Laurens Vanthoor wygrali trzecią edycję Baku World Challenge, otrzymując czek na 100.000 euro. Vanthoor został mistrzem Blancpain GT Series - klasyfikacji łączącej wyścigi Endurance i sprinty. Nawet piąte miejsce wystarczało Maximilianowi Buhkowi do utrzymania prowadzenia, ale podczas 7 okrążenia zmiennik, Maxi Götz został skierowany na barierę przez René Rasta, kolegę Vanthoora z WRT. W Mercedesie HTP Motorsport zablokowało się prawe przednie koło. - Nie zrobiłem tego celowo! - powtarzał Rast.

Andy Soucek doganiał Vanthoora, który zwolnił, gdy na torze pojawił się olej z Mercedesa Stefa Dusseldorpa. Ponad 7-sekundowa przewaga Audi stopniała do 2,2 sekundy. Soucek i Jonny Adam z Beechdean AMR otrzymali w nagrodę 50.000 euro. Po błędzie Stéphane Ortellego na 32 okrążeniu, Markus Winkelhock przejął trzecie miejsce, warte dla duetu Phoenixa 25.000 euro.

8. Sven Barth/David Jahn (D) Corvette Z06.R GT3 +59,876
9. Ricardo Sperafico/Rodrigo Sperafico (BR) BMW Z4 GT3 -1 okr.
10. Alon Day/Andreas Simonsen (IL/S) Mercedes SLS AMG GT3 -1 okr.
17. Mateusz Lisowski/Vincent Abril (PL/F) Audi R8 LMS ultra -6 okr.

KOŃCOWA PUNKTACJA BLANCPAIN SPRINT SERIES
1. Götz 142, 2. Buhk 126, 3. Proczyk/Bleekemolen 115, 4. Ramos/Vanthoor 100, 5. Ide/Rast 71, 6. Jimenez/Bueno 55, 7. Ortelli 54, 8. Baumann/Jäger 45, 9. Soucek/Adam 36, 10. Afanasjew/Dusseldorp 35, 11. Mayr-Melnhof/Winkelhock 32, 12. Lisowski/Abril 28.

SILVER CUP
1. Lisowski/Abril 174, 2. Fumanelli/Colombo 154, 3. Toril 132, 4. Wolf/Stolz 79, 5. Ebrahim 63, 6. Hetherington 48, 7. Osborne/Ratcliffe 24, 8. Bastian 21.

Samochody:

Rallycross i Autoccross wracają na Tor Poznań
Po wielomiesięcznej przerwie na Tor Poznań wracają wyścigi Rallycross... więcej
Nowości, powroty i niespodzianki – kto wystartuje w 52. Rajdzie Świdnickim?
77 załóg, w tym 26 w rajdówkach sprzed lat, zadeklarowało start w... więcej
Powracamy na asfalty – WRC Rajd Chorwacji na żywo w Motowizji
Padok Rajdowych Mistrzostw Świata powrócił już z wyprawy do Afryki.... więcej
Millers Oils partnerem tytularnym HRSMP
Nowym partnerem tytularnym Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw... więcej
Szkolenie na licencję stopnia N-Drift, 22.04.2024, Autodrom Słomczyn
1. Termin: 22 kwietnia 2024 (poniedziałek)2. Miejsce: – Autodrom Słomczyn... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 23-25.04.2024, Mikołajki
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU NA LICENCJĘ SĘDZIEGO SPORTU SAMOCHODOWEGO STOPNIA... więcej
Rajd Chorwacji 2024: Jakub Matulka i Daniel Dymurski wracają na trasy Rajdowych Mistrzostw Świata!