Limanowa w elicie

Wśród 101 zawodników zgłoszonych do 6. Wyścigu Górskiego Limanowa - Przełęcz pod Ostrą - eliminacji Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich (EHC), Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski (GSMP) i Mistrzostw Słowacji w Wyścigach Górskich (MSR), 37 zawodników przyjeżdża z zagranicy. Na liście zgłoszeń widnieją europejscy liderzy poszczególnych klasyfikacji. Kierowcy reprezentować będą Polskę, Słowację, Czechy, Austrię, Włochy i Macedonię.

Imprezę obsługuje 300 osób, statystycznie więc biorąc, każda z osób ma „pod opieką” 18 metrów trasy! To tylko statystyka, ale pokazuje ogrom zaangażowania wszystkich służb organizatora - AMK Limanowa oraz współpracujących służb i instytucji. Wyścig obserwować będzie ponad 80 dziennikarzy, m.in. z Polski, Słowacji, Czech, Austrii i Włoch. Jak co roku, imprezę odwiedzi kadra naszych skoczków narciarskich (zapowiedział się m.in. Kamil Stoch).

- Szczęśliwie dotarliśmy do końca przygotowań - mówi Jerzy Budacz, prezes AMK Limanowa, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego. - Naszym, oraz naszych partnerów - współorganizatorów - wielkim osiągnięciem jest wejście do wąskiej grupy najważniejszych wyścigów górskich w Europie. Jest to pierwszy wyścig tej rangi w Polsce. Jego organizacja niesie za sobą pewne utrudnienia dla mieszkańców; prosimy o zrozumienie i przepraszamy za kłopoty. Impreza przynosi jednak miastu i regionowi ogromny rozgłos, który procentować będzie przyszłości. Na pewno też rekompensatą będzie możliwość obejrzenia europejskich znakomitości startujących w imprezie.

Dla kibiców przygotowano 6 parkingów, z których łatwo dotrzeć można w okolice dolnego Parku Maszyn w Starej Wsi, okolicy startu oraz prawego nawrotu w połowie trasy. Zmagania będzie można śledzić na telebimie, zlokalizowanym w okolicy startu. Trzeba jednak liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu w okolicy wyścigu ze względu na wąskie, górskie drogi. Droga, po której przebiegać będzie trasa wyścigu, będzie zamknięta: 14.06, sobota, 5.00 - 21.00, 15.06, niedziela, 6.00 - 21.00. Niektóre zespoły zainstalowały się w Park Maszyn już w środę, Badanie Kontrolne przeprowadzone zostanie 13.06 w godz. 13.30 - 19.30 na parkingu przed Limanowskim Domem Kultury,

Przez dwa dni kibice będą mogli obejrzeć 7 przejazdów zawodników;

Sobota, 14 czerwca
7.00 - 1 podjazd treningowy MSR, GSMP
9.00 - 1 podjazd treningowy EHC, 2 podjazd treningowy MSR, GSMP
13.00 - 2 podjazd treningowy EHC, 1 bieg wyścigowy MSR, GSMP
Zaraz po 1 podjeździe - 2 podjazd wyścigowy MSR, GSMP

Niedziela, 15 czerwca
7.30 - wolny podjazd treningowy EHC, podjazd treningowy GSMP
11.00 - 1 podjazd wyścigowy EHC, GSMP
Zaraz po 1 podjeździe - 2 podjazd wyścigowy EHC, GSMP

Powyższe czasy są orientacyjne, w trakcie imprezy mogą nastąpić zmiany programu.

Zmagania będzie można śledzić na telebimie, zlokalizowanym w okolicy startu. Sobotnie podjazdy oglądać będzie można na żywo w Internecie; relacje przygotowują portale Limanowa.in i camline.pl. W niedzielę kibiców, którzy nie będą mogli przyjechać do Limanowej, zapraszamy przed telewizory: relacja na żywo na antenie TVP Kraków (także na tabletach i smartfonach przy użyciu aplikacji TVP stream) w godzinach 12.00 - 13.20.

Prognozy pogody przewidują na sobotę ew. niewielkie zachmurzenie (17 - 19 st. C), po południu możliwe są deszcz i burze; niedzielne przedpołudnie będzie pochmurne, potem pogoda będzie się poprawiać (ok. 19 st.C). Trzeba jednak pamiętać, że prognozowanie pogody w górach jest wyjątkowo nieprecyzyjne.

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Zrealizowany plan Kubicy
Robert Kubica zakończył dwudniowe testy 18-calowych opon Pirelli, rozwijanych z... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 13.05.2021r, Stalowa Wola
SZKOLENIE KANDYDATÓW NA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOOrganizator szkolenia:... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 15.05.2021 r., Świdnica
1. Termin:15.05.2021 r. (Sobota)2. Miejsce:Galeria Świdnicka w Świdnicy3.... więcej
Kurs na licencję RN, 15.05 i 30.05.2021 r., Świdnica
1. Termin:15.05  i  30.05.2021  (Sobota - niedziela)2. Miejsce:... więcej
Warunki prowadzenia zajęć/treningów sportowych, wydarzeń sportowych oraz współzawodnictwa sportowego
Stan prawny na dzień 8 maja  2021 r.Na podstawie Rozporządzenia Rady... więcej
PLATINUM 5. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza za nami
Automobilklub Krakowski zorganizował 9 maja PLATINUM 5. Rajd Memoriał Janusza... więcej
Mateusz Kaprzyk i Inter Europol Competition razem w ELMS
Po imponującym debiucie w cyklu European Le Mans Series, zaledwie 19-letni... więcej
ORLEN 77. Rajd Polski: 13 szutrowych oesów i słynna Karowa na finał
(07.05.2021) Pierwszy w historii Rajd Polski wystartował przed stu laty z... więcej

Strony

- Archiwum