Kupcikas i Korzeniowski triumfują w Brnie

Po pasjonującej walce, jaka rozegrała się na Automotodromie Brno, w pierwszym wyścigu trzeciej rundy Volkswagen Castrol Cup zwyciężył Robertas Kupcikas. Drugie miejsce zajął Jakub Litwin, a na najniższym stopniu podium stanął Jan Kisiel. Liderujący przez większą część wyścigu Mateusz Lisowski nie ukończył rywalizacji z powodu awarii półosi.


Fot. Volkswagen Castrol Cup

Mateusz Lisowski, dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej Volkswagen Castrol Cup znakomicie wykorzystał start z pierwszej linii i już na samym początku wyprzedził zwycięzcę wczorajszej sesji kwalifikacyjnej, Jonasa Gelzinisa. Kierowca z Litwy, zaliczający w Brnie gościnny występ, szybko zaczął tracić kolejne pozycję i został wyprzedzony przez Jakuba Litwina, Macieja Steinhofa i Jana Kisiela.

Niespodziewany zwrot akcji nastąpił na szóstym okrążeniu kiedy to do boksów zjechał lider wyścigu Mateusz Lisowski. Szybko okazało się, że w samochodzie 22-latka z Wieliczki uszkodzeniu uległa lewa półoś i został on zmuszony do wycofania się z wyścigu. Jego pecha wykorzystał zwycięzca Volkswagen Castrol Cup 2006, Robertas Kupcikas, który dowiózł wygraną do mety. Tym samym zastał on pierwszym zawodnikiem z zagranicy, który zwyciężył w tegorocznej odsłonie Volkswagen Castrol Cup. Drugie miejsce w pierwszym wyścigu na Automotodrom Brno zajął Jakub Litwin, a trzecie Jan Kisiel, który powrócił tym samym na fotel lidera klasyfikacji generalnej cyklu.


Fot. Volkswagen Castrol Cup

Najszybszą spośród kobiet była, sklasyfikowana na 17. miejscu, Klaudia Podkalicka, a wśród dwóch kierowców startujących jako VIP szybszy był aktor Bartosz Obuchowicz, który metę osiągnął na 18. pozycji. Czterech zawodników: Maciej Dreszer, Michał Słomian, Aleksandra Bursiak i Mateusz Lisowski nie zostało sklasyfikowanych.

Podczas wyścigu panowała słoneczna pogoda. Temperatura powietrza wynosiła 18 stopni Celsjusza, a toru – 27.


Fot. Volkswagen Castrol Cup

Startujący z pole position Krystian Korzeniowski wygrał drugi wyścig trzeciej rundy Volkswagen Castrol Cup, która zakończyła się na Automotodrom Brno. Niespełna pół sekundy za kierowcą z Bielska-Białej uplasował się Rasmus Marthen. Najniższy stopień podium zajął inny zawodnik ze Szwecji, Marcus Fluch. Liderem po trzech rundach Pucharu jest Jan Kisiel.

Do drugiego sobotniego wyścigu zgodnie z regulaminem Volkswagen Castrol Cup czołowych ośmiu zawodników z pierwszego wyścigu startowało w odwróconej kolejności. Dzięki temu na pole position ustawił się Krystian Korzeniowski. Pierwszą linię uzupełnił słowacki zawodnik Patrik Nemec, który zaraz po starcie wyprzedził Korzeniowskiego. Ten jednak szybko odzyskał straconą pozycję, której nie oddał aż do mety. Bardzo dobry występ zaliczyli startujący odpowiednio z piątej i szóstej pozycji Rasmus Marthen oraz Marcus Fluch, którzy uzupełnili podium.

Bohaterem drugiego wyścigu był startujący z odległego 23. miejsca, Mateusz Lisowski, który systematycznie przebijał się do przodu i ostatecznie wyścig ukończył na szóstej pozycji tuż za liderem klasyfikacji generalnej, Janem Kisielem.

Po raz kolejny najszybszą spośród trzech startujących w Volkswagen Castrol Cup kobiet okazała się Klaudia Podkalicka (19. pozycja.), zaś Bartosz Obuchowicz (21. miejsce) wygrał wśród VIP-ów.

Drugi wyścig również odbył się przy słonecznej pogodzie Temperatura powietrza wynosiła 17 stopni Celsjusza, a toru 25. Kolejna runda Volkswagen Castrol Cup odbędzie się w dniach 21-22 czerwca na Torze Poznań.

Wypowiedzi po pierwszym wyścigu:


Fot. Volkswagen Castrol Cup

Robertas Kupcikas: „Bardzo długo czekałem na tę chwilę. Dwie początkowe rundy Volkswagen Castrol Cup nie były udane dla mnie. Tym razem szczęście się do mnie uśmiechnęło. Tak naprawdę byłem jedynym kierowcą, który nawiązywał walkę z Mateuszem Lisowskim, co mnie niezmiernie cieszy.”

Jakub Litwin: „Fajny wyścig, fajna walka. Udało mi się dobrze zarządzać Push – to – Passami i dowieźć tę drugą pozycję. Trzeba jednak przyznać, że Mateusz i Robertas byli poza moim zasięgiem.”

Jan Kisiel: „Po pierwszym zakręcie udało mi się przebić kilka pozycji do przodu i przez cały wyścig starałem się poprawiać swoją pozycję. Drobny błąd Maćka Steinhofa spowodował, że udało mi się go wyprzedzić. Niestety nie dogoniłem Kuby Litwina, ale bardzo się cieszę, ponieważ jestem liderem klasyfikacji Volkswagen Castrol Cup.”

Maciej Steinhof: „Czwarte miejsce jest w porządku, ale nie do końca jestem zadowolony z przebiegu wyścigu. Już na pierwszym okrążeniu miałem kontakt z samochodem jednego z konkurentów i cały wyścig przejechałem z przestawioną geometrią.
 

Wypowiedzi po drugim wyścigu:


Fot. Volkswagen Castrol Cup

Krystian Korzeniowski: "Jestem niesamowicie szczęśliwy. Na Slovakia Ring zająłem już miejsce na podium, ale zwycięstwo smakuje zupełnie inaczej. Cieszę się, że udało mi się wykorzystać fakt, że startowałem z pole position. Moja taktyka zakładała utrzymywanie tej pozycji i to mi się udało. Na początku wyścigu popełniłem niewielki błąd i spadłem na drugą pozycję, ale na szczęście udało mi się ją odzyskać.”

Rasmus Marthen: „To z pewnością był trudny wyścig. Wydaje mi się, że była szansa na wygraną, ale niestety nie osiągnąłem tego celu. Jadący przede mną Krystian Korzeniowski miał znacznie więcej Push – to – Passów i to przesądziło o wynikach. Jestem bardzo zadowolony z końcowego rezultatu. Za miesiąc w Poznaniu będę walczył o zwycięstwo.”

Marcus Fluch: „Na Slovakia Ring miałem pecha, ale tutaj podczas drugiego wyścigu wszystko już zagrało i wreszcie stanąłem na podium. Początkowo byłem na drugiej pozycji, ale zużyłem zbyt dużo Push – to – Passów i spadłem na trzecie miejsce. Mimo to jestem bardzo zadowolony w weekendu w Brnie.”

www.volkswagencastrolcup.pl – najświeższe informacje

Na stronie internetowej pucharu www.volkswagencastrolcup.pl dostępne są informacje dotyczące wszystkich rund, zawodników, torów wyścigowych oraz samochodu. W ciągu weekendu wyścigowego publikowane będą aktualne informacje o przebiegu treningów, kwalifikacji oraz wyścigów. W zakładce media zamieszczane są komunikaty prasowe oraz zdjęcia.

Wyniki i klasyfikacja:

Wyniki wyścigów oraz klasyfikacja sezonu dostępne na stronie:
http://volkswagencastrolcup.pl/index.php/wyniki-wyscigow/
 

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 

News

Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej
Decydujące 2,4 sekundy – Matulka i Dymurski najlepsi w Koszycach
Jakub Matulka i Daniel Dymurski (Skoda Fabia Rally2 evo) w świetnym... więcej
Garrett 50. Rajd Koszyc: zaskakująca końcówka I etapu
Trzy pierwsze oesy Garrett 50. Rajdu Koszyc zapowiadały, że rekord liczby... więcej

Strony

- Archiwum