Kruger mistrzem Volkswagen Golf Cup 2015

Sobotnie popołudnie, 3 października 2015 roku, było niezwykle emocjonujące. Kibice zgromadzeni na Torze Poznań podziwiali jak w świetle chylącego się ku zachodowi słońca wybrany zostaje tegoroczny mistrz Volkswagen Golf Cup. Do samego końca wszystko było możliwe, jednak Jeffrey Kruger jest zbyt doświadczonym zawodnikiem na popełnianie banalnych błędów - drugie miejsce, za plecami Dylana Pereiry dało mu upragniony tytuł.

Jeszcze przed startem było wiadomo, że Dylanowi Pereirze nie będzie łatwo zaatakować lidera klasyfikacji punktowej. Aby tytuł wpadł w ręce Luksemburczyka, Kruger musiałby finiszować na pozycji w drugiej dziesiątce.

Gdy zgasły światła nad prostą startową Pereira rzucił się do walki i na każdym z 14. okrążeń dał z siebie wszystko. Fioletowo-granatowy Golf, przygotowany przez Volkswagen Racing Polska, minął dzięki temu linię mety z przewagą ponad sześciu sekund nad drugim zawodnikiem. Niestety dla Pereiry okazał się nim Jeffrey Kruger, który nie popełnił błędu z pierwszego wyścigu i bez problemów utrzymał się na drugiej pozycji. Finisz na tych pozycjach oznaczał, że zawodnik z RPA utrzymuje tytuł z przewagą 26 punktów nad swoim najbliższym rywalem.

Czołową trójkę w wyścigu uzupełnił Simo Muhonen, przed Marcinem Jarosem i Andre Giesem, którzy do samego końca walczyli o czwarte miejsce i na mecie dzieliła ich mniej niż sekunda! Szósty na mecie był Marcus Fluch, któremu to miejsce wystarczyło do utrzymania się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej. Szwed miał ułatwione zadanie, gdyż jego główny rywal, Michał Gadomski, nie ukończył wyścigu z powodu kolizji z Piotrem Parysem. Siódma lokata przypadła jedynej kobiecie w stawce, Gosi Rdest, która finiszowała przed Sebastianem Arriolą, Adamem Rzepeckim i Bartoszem Palusko.

W tym roku to już koniec emocji związanych z Volkswagen Golf Cup. Teraz wiadomo już jednak, że trzeci sezon nie będzie dla pucharu ostatnim - pucharowe Golfy powrócą na tor w przyszłym roku w zmienionej formule, która wzniesie polskie wyścigi na jeszcze wyższy poziom!

Warto również dodać, że to nie koniec emocji dla zawodników Volkswagen Golf Cup - Jeffrey Kruger, w ramach nagrody za zwycięstwo w pucharze wystartuje w ostatniej rundzie Audi Sport TT Cup, gdzie zmierzy się z czołowymi zawodnikami niemieckiej serii.

Wypowiedzi po drugim wyścigu na Torze Poznań:
Dylan Pereira:
Weekend w Poznaniu był idealny. Zrobiłem wszystko co mogłem próbując gonić Jeffreya, jednak nie popełnił on żadnego poważnego błędu i nie roztrwonił swojej przewagi punktowej. Jestem jednak zadowolony z drugiej pozycji. To był niesamowity sezon, w którym wielokrotnie stawałem na najwyższym stopniu podium, zrobiłem spore postępy i mam nadzieję, że w kolejnych latach będę utrzymywał ten trend.

Jeffrey Kruger:
To był niesamowity sezon. Zaczęło się nieźle, jednak z każdym wyścigiem było coraz lepiej i lepiej. Dobrze, że tak się stało, bo w końcówce trochę straciłem tempo, jednak wcześniej nazbierane punkty okazały się wystarczające. To była szalona jazda. Mam nadzieję, że w przyszłym roku ponownie będę ścigał się w jakiejś europejskiej serii. Chciałem podziękować rodzinie za wsparcie, Volkswagen Racing Polska za wspaniałą serię wyścigową oraz nowym przyjaciołom, których tutaj poznałem. 

Marcin Jaros:
Podczas drugiego wyścigu Volkswagen Golf Cup na Torze Poznań wywalczyłem najlepszy wynik w sezonie. Obrona czwartego miejsca nie była jednak łatwa, gdyż w końcówce prawie nie miałem już opon i Andre Gies mocno mnie naciskał. Dziękuje wszystkim za wsparcie podczas tego sezonu. Co prawda nie zawsze układał się on po mojej myśli, jednak ogólnie jestem zadowolony i mam nadzieję, że kolejny będzie jeszcze lepszy.

Janusz Gładysz, prezes Volkswagen Racing Polska:
Jestem bardzo zadowolony z trzeciego sezonu Volkswagen Golf Cup. Organizacja pucharu wymagała sporo pracy, jednak jej efekty wynagradzają ją w 100%. Cieszę się, że nasza seria przyciągnęła wielu zawodników, którzy w pięknym stylu walczyli do samego samego końca. Wszystko, podobnie jak w zeszłym roku rozstrzygnęło się w ostatnim wyścigu, więc mam nadzieję, że kibice byli zadowoleni z widowiska, które im zaserwowaliśmy. Dobrze również, że wszyscy bezpiecznie dotrwali do końca sezonu, gdyż w końcu wyścigi są sportem ekstremalnym i ryzyko z nimi związane. Dziękuje wszystkim pracownikom Volkswagen Racing Polska za ciężką pracę przy pucharze, partnerom za wsparcie, bez którego organizacja przedsięwzięcia tych rozmiarów nie byłaby możliwa, a także mojej rodzinie, która od zawsze wspiera mnie w mojej pasji do sportów motorowych.

Samochody: 
Share

News

Szkolenie na licencję RN, 22-23.01.2022 r., Świdnica
Kurs na licencję RN - 22.01 i 23.01.2022 w ŚwidnicyPROGRAM kursu na licencję RN... więcej
Sunderland i Al-Attiyah wygrywają, świetne wyniki Polaków!
Najważniejsze fakty: ➢      Od startu nad brzegiem... więcej
Sunderland i Al-Attiyah na ostatniej prostej, zamiana braci Goczałów na podium
W centrum uwagiCarlos Sainz cieszył się z drugiego zwycięstwa w tej edycji... więcej
Odliczanie do Finału Europejskiego FIA Rally Star
Ponad 80 osób, które chcą zostać mistrzami rajdowymi i reprezentują 17 krajów,... więcej
Peterhansel i Price powiększają konta zwycięstw, Polacy znów na podium!
W centrum uwagiW środę rano uczestnicy 44. edycji Dakaru wyruszyli z Wadi Ad-... więcej
Szkolenie na licencję RN, 19-20.02.2022, Tychy
Kurs na licencję RN 19-20.02.2022 r. TychyTermin: 19-20.02.2022 r. (sobota-... więcej
Dzień dla Cornejo i DeVilliersa, Marek Goczał wygrywa po raz piąty!
W centrum uwagiEtap dziewiąty tegorocznego Dakaru został zaprojektowany tak, by... więcej
Sunderland znów na czele, dublet braci Goczałów, Wiśniewski na podium!
W centrum uwagiW 44. edycji Dakaru główną rolę gra piasek, a 8. etap był tego... więcej
Cornejo i Loeb, powracają do gry, świetny dzień Polaków!
W centrum uwagiDyrektor Dakaru David Castera ostrzegał, że etapy 7 i 8 będą... więcej

Strony

- Archiwum