Konferencja Głównej Komisji Sportu Żużlowego i Żużlowej Reprezentacji Polski

Zapraszamy do relacji z konferencji prasowej, która odbyła się w hotelu Novotel, w Warszawie.

Konferencja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12:00. Gośćmi są przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański, wiceprezes PZM Michał Sikora, nasi dwaj reprezentanci - Tomasz Gollob i Jarosław Hampel, trener kadry Marek Cieślak, a także dwaj goście honorowi - Krzysztof Cugowski i Tomasz Drwal.

Na początku opowiedziano o przygotowaniach i planach na najbliższy sezon.

- Głównym celem jest obrona Drużynowego Pucharu Świata, który w zeszłym roku zdobyliśmy w Pradze. Mamy wspaniałego trenera i zawodników. Oczywiście w sporcie różnie bywa, ale wierzymy, że dadzą oni sobie radę. Kolejną naszą ideą jest wypromowanie naszej kadry jako zespołu, który nie tylko startuje w dużych turniejach, ale i meczach międzypaństwowych. Chcemy jak najlepiej współpracować z naszym oficjalnym sponsorem, firmą Enea. Liczymy, że wyniki reprezentacji przełożą się na zainteresowanie zarówno kibiców jak i sponsorów. Liczymy, że przedłużymy umowę z Eneą. Natomiast z NC+ mamy umowę, która zakłada, że jeden z meczów reprezentacji będzie pokazany na ich antenie. Chcemy też, by Speedway Grand Prix zagościło na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na razie nie ma jeszcze podpisanych umów, ale nad tym pracujemy. Nie tylko żużlem PZM stoi. Mamy szczególny rok. Po raz pierwszy odbędzie się Rajd Polski w ramach serii WRC. Mamy więc bardzo ambitne plany i liczymy, że odniosą one ogromny sukces. - powiedział wiceprezes PZM, Michał Sikora.

- 1 maja odbędzie się mecz Polska - Australia, w najsilniejszych składach. Będą na pewno jechać Tomek Gollob i Jarek Hampel. W drużynie rywali na pewno zobaczymy Chrisa Holdera, Darcy'ego Warda i innych świetnych zawodników z Australii. 2 sierpnia mamy mistrzostwa w Bydgoszczy. Mamy też szalony pomysł, by 5 września odbył się mecz najlepszych naszych reprezentantów. Nie zapominajmy też o młodzieżowcach, którzy będą próbować wygrać złoty medal. - powiedział przewodniczący GKSŻ, Piotr Szymański.

Jednym z obecnych na konferencji gości był Andrzej Mizera, menadżer klubu Ostrovia Ostrów, który opowiedział o organizacji meczu Żużlowej Reprezentacji Polski.

- Kolejny rok mamy przyjemność organizacji meczu naszej kadry w Ostrowie Wielkopolskim. Po sukcesie ubiegłorocznego spotkania przeciwko Rosji, chcemy po raz kolejny dać kibicom możliwość obejrzenia wielkich, sportowych emocji z udziałem naszych reprezentantów. Prace trwają od kilku tygodni. Przygotowujemy masę atrakcji, m.in. konkursy promujące spotkanie. Cieszymy się, że nasze miasto będzie znowu gościć takie ikony polskiego żużla jak Tomasz Gollob i Jarosław Hampel. Natomiast 17 sierpnia będą zawody młodzieżowe.

- Będziemy się starali wygrać wszystko co się da. Plany mamy rozległe. Mecze międzypaństwowe, Speedway Best Pairs, Drużynowy Puchar Świata. Chcemy, by nasi zawodnicy wszędzie zdobyli jak najlepsze miejsca i byśmy mieli z tego dużo radości. Mamy ambitne plany i chcemy odnieść sukces – powiedział trener Marek Cieślak.

Jeśli chodzi o moją osobę, to wiele rzeczy było opisane w przeróżnych mediach. Od 6 miesięcy walczę ze zdrowiem. Na chwilę obecną jestem gotów na 90%. Jeździłem na crossie w Hiszpanii, wygląda to dobrze. Cykl Grand Prix odpuściłem. Po 19 latach stwierdziłem, że mogę zakończyć karierę w tym cyklu. Są młodzi zawodnicy, którzy mogą z powodzeniem startować w GP. Nie odpuszczam sobie, bo muszę wciąż dbać o formę. Nie rozmyślam już o tym co było. Żużel sprawia mi radość i chcę jeździć. Wciąż jestem młodym i silnym zawodnikiem. - powiedział Tomasz Gollob.

- Mój etap przygotowań dobiega końca. Zima była bardzo intensywna. Mnóstwo rzeczy było do przygotowania, ale każda z nich jest dopracowana bardzo dobrze. Szlifowałem formę w Hiszpanii, jeżdżę w sparingach i buduję swoją formę na ten sezon. Chcę na najważniejsze turnieje być w możliwie jak najlepszej formie. Chcemy błyszczeć na arenie międzynarodowej. Ja chcę wygrywać w GP, Tomek w Mistrzostwach Europy. Liczymy, że uda nam się sprawić wiele radości naszym kibicom. Mam nadzieję,że wszystkie nasze plany wypalą. - powiedział Jarosław Hampel.

Na trwającej konferencji Krzysztof Cugowski i Tomasz Drwal zostali przedstawieni jako honorowi członkowie Klubu Kibica Żużlowej Reprezentacji Polski.

Kibicem żużla jestem od wielu lat. Pamiętam zawody, w których startowały wielkie legendy. Mam mały związek z panem Szwandrowskim, bo rodzice kupili mi pianino od niego, więc ten związek z żużlem od dawna. Śledzę uważnie wyniki zarówno na polu ligowym, jak i naszej kadry. Żużel jest moim ulubionym sportem i myślę, że mogę się nazwać kibicem żużlowym. Trzymam mocno za naszą reprezentację kciuki. Życzę trenerowi i zawodnikom powodzenia w sezonie. W latach 70 natomiast jeździłem na motocyklu żużlowym. Udało mi się znaleźć strój i przejechałem kilka kółek. Jako, że od wielu lat jeżdżę na motocyklu myślałem, że nie będzie problemem. Ale jako, że żużel wymaga ogromnej siły to pod koniec czwartego okrążenia musiałem stanąć, bo nie miałem sił utrzymać już kierownicy. Wydaje się, że to takie proste, a wymaga naprawdę mnóstwa umiejętności i szanować zawodników, że jeżdżą w tak spaniały sposób i wykonują tyle manewrów. - powiedział Krzysztof Cugowski.

Ja niestety nie mogę się pochwalić takim stażem kibicowskim jak pan Krzysztof, a moja przygoda z żużlem zaczęła się dwa lata temu, bo zostałem zaproszony na zgrupowanie kadry, by pomóc chłopakom się przygotować. Nie jest to takie proste jak się wydaje i naprawdę mam do chłopaków ogromny szacunek. - powiedział Tomasz Drwal.

Na koniec został zaprezentowany nowy kevlar Żużlowej Reprezentacji Polski, a także zaprezentowana nowa wersja strony internetowej www.polskizuzel.pl

Żużel: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się 15 maja 2021 roku
Bilety na 2020 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland zachowują ważność... więcej
Rywalizacja o tytuł mistrza Europy zaplanowana na 5 grudnia 2020
Speedwayevents.pl w porozumieniu z FIM Europe i Polskim Związkiem Motorowym... więcej
Unia Tarnów wygrała Wirtualny Puchar PolskiZuzel.pl!
Niesamowite emocje w wielkim finale Wirutalnego Pucharu PolskiZuzel.pl. W... więcej
,
Finałowy weekend Wirtualnego Pucharu Polskizuzel.pl
Właśnie rozpoczyna się decydująca rozgrywka w Wirtualnym pucharze polskizuzel.... więcej
Wirtualny Puchar Polskizuzel.pl
Już dziś ruszają rozgrywki Wirtualnego Pucharu Polskizuzel.plSpeedway Challenge... więcej
Flaga narodowa „Dla wszystkich, którzy niosą pomoc” - PKN ORLEN
Z okazji Dnia Flagi, który przypada 2 maja, PKN ORLEN przygotował kampanię... więcej
Nowe regulaminy na stronie internetowej PZM
Na stronie internetowej www.pzm.pl  w zakładce ŻUŻEL – REGULAMINY... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 04-15.05.2020 r.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 04.05-15.05.2020r. Biuro Zarządu Głównego... więcej
Kurs antydopingowy od dziś po polsku!
Od dzisiaj platforma e-learningu antydopingowego (ADeL) dostępna jest w języku... więcej
PGE Ekstraliga 2020: Terminarz oraz aktualna sytuacja "odmrażania" rozgrywek
12 czerwca rusza PGE Ekstraliga.Tymczasem już 30 kwietnia pojawią się zmiany... więcej

Strony

- Archiwum