Komunikat GKSS nr 10/2012

5. Runda Platinum RSMP – 38.Rajd Koszyc   

Główna Komisja Sportu Samochodowego przedstawia poniżej kilka istotnych informacji dla zawodników zainteresowanych udziałem w 5 rundzie Platinum RSMP – 38 Rajdzie Koszyc.

1. Rajd Koszyce jest 9. rundą FIA-CEZ Rally Trophy, 5. rundą Mistrzostw Słowacji oraz 5. rundą Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i zostanie rozegrany w dniach 6-8 września 2012. Wszystkie informacje (regulamin, program, komunikaty, harmonogram czasowy, itp.) są dostępne pod adresem www.rallye.sk

2. Zawodnicy chcący zgłosić się do 38. Rajdu Koszyc muszą wypełnić zgłoszenie on?line dostępne na stronie zgłoszenia.pzm.pl

3. Zawodnicy zgłoszeni do 5. rundy Platinum RSMP, wpłacają wpisowe wg regulaminu ramowego RSMP 2012. Jeżeli chcą zostać dodatkowo sklasyfikowani w Mistrzostwach Słowacji, muszą powiększyć swoje wpisowe o kwotę 300,00 PLN, zaznaczając to odpowiednio w zgłoszeniu on-line, dostępnym na stronie zgłoszenia.pzm.pl.

4. Ostateczny (2) termin zgłoszeń upływa w dniu 27 sierpnia 2012 o godzinie 24:00. Obowiązek przesłania zgłoszenia wraz z załącznikami spoczywa na zawodniku. Zawodnik zamierzający wziąć udział w 38. Rajdzie Koszyc ma obowiązek prawidłowego wypełnienia zgłoszenia oraz umieszczenia w serwisie Inside PZM  kompletu (wymaganych) aktualnych załączników. Zgłoszenie obejmuje również klasyfikację zespołów sponsorskich i zespołów producenckichOryginał zgłoszenia zawodnicy przedkładają w Biurze Rajdu w Koszycach podczas odbioru dokumentów do zapoznania z trasą.

5. Wysokości wpisowego na 5. rundę Platinum RSMP podczas 38. Rajdu Koszyce oraz nr rachunku bankowego na który należy je wpłacić podane są w formularzu zgłoszenia. Aby ułatwić identyfikację wpłat i przyspieszyć otrzymanie FV zobowiązuje się wszystkich zgłaszających do umieszczenia na dowodzie wpłaty dopisku: wpisowe i/lub opłaty Rajd Koszyce 2012. Faktury zostaną odesłane na wskazany adres w zgłoszeniu.

6.  Informuje się wszystkich zawodników RSMP że podczas 38. Rajdu Koszyce będą czynne w Centrum Kierowania Rajdem (CKR) specjalne nr telefonu służące do :

+421 904 297 344 – informacja o wypadku

+421 917 671 777 – wycofanie z rajdu

7. GKSS działając w porozumieniu z Organizatorem Rajdu Koszyce informuje jednocześnie, że:

7.1 Ilość przejazdów zapoznawczych każdego Odcinka Specjalnego wynosi maksymalnie 3 przejazdy.

7.2 Niektóre Odcinki Specjalne częściowo a inne w całości przebiegają po drogach prywatnych gdzie dopuszczalna prędkość jazdy podczas zapoznania nie może przekroczyć 40 km/h dotyczy Odcinków podanych w punkcie 9.3.4. regulaminu uzupełniającego zawodów.

Obowiązuje bezwzględny zakaz jazdy pod prąd Odcinków Specjalnych.

7.3 Przed 38. Rajdem Koszyc oficjalny odcinek testowy organizatora nie jest organizowany. Jednak firma współpracująca może zorganizować odcinek testowy w czwartek 6 września w godzinach 10:00-16:00 na odcinku drogi długości 5,5 km. Udział w tym odcinku musi zostać potwierdzony pocztą e-mail podczas wysyłania zgłoszenia z dokumentami i jest płatny w biurze rajdu w Koszycach kwotą 100 Euro. Ilość przejazdów testowych wynosi maksymalnie x 4.

7.4  Kary za naruszenie bądź potrącenie szykany będą naliczane zgodnie z Regulaminem Mistrzostw Słowacji 2012. Każda szykana składać się będzie z kilku słupków opon ustawionych na oznaczonych namalowanymi na jezdni „okręgami”. Przyjmuje się, że naruszenie szykany to przesunięcie jednego słupka na zaznaczonym „okręgu”. Kara za naruszenie szykany wynosi 10s. Potrącenie szykany to przesunięcie więcej niż jednego słupka opon na zaznaczonych „okręgach” a kara za potrącenie wynosi 30s. Kary dotyczą tylko i wyłącznie szykan zaznaczonych w książce drogowej – „Retarders”.

7.5 Zespół techniczny każdej załogi musi posiadać w Parku Serwisowym worek na śmieci pojemności minimum 150l. Po zakończeniu pracy śmieci muszą być złożone we wskazanym przez organizatora miejscu.

7.8 Wszystkie informacje o opłatach na autostradach i drogach płatnych na Słowacji zainteresowani znajdą pod adresem: www.emyto.sk/web/quest/home

8. Aby ułatwić poruszanie się i kontakty z organizatorem Rajdu Koszyce, GKSS deleguje do obsługi zawodników RSMP dwie osoby jako tłumaczy i opiekunów.

Warszawa, 11 sierpnia 2012

Niniejszy komunikat wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

 

Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Samochodowego PZM

 Arkadiusz Sąsara                               

Pobierz: Komunikat GKSS nr 10/2012 z dnia 11.08.2012

Samochody: 
Słowa kluczowe: 

News

RSMP: Drugi z rzędu triumf – Wróblewski i Wróbel najlepsi w 68. Rajdzie Wisły
Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali... więcej
68. Rajd Wisły: Wróblewski i Wróbel z dużą przewagą po I dniu
Pozycja liderów klasyfikacji generalnej zawodów, 34 sekundy przewagi i... więcej
68. Rajd Wisły: finał sezonu w Beskidach
97 załóg weźmie udział w rozpoczynającej się dziś 68. edycji Rajdu Wisły (... więcej
WSMP: Finisz wyścigowej rywalizacji
Ponad 90 zawodników weźmie udział w ostatnich w tym sezonie wyścigach... więcej
Wyjątkowy finał zawodów driftingowych w Poznaniu. Znamy Mistrza Polski!
W weekend 23-24 września na Torze Poznań zakończyły się zmagania najbardziej... więcej
Szkolenie na licencję sędziego sportu samochodowego, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję stopnia II organizowanego przez Global Sport1.... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowanego przez Global Sport1. Termin:07-... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 07.10.2023r., Świdnica
PROGRAM SZKOLENIA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOŚwidnica, 07 października... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowany przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej

Strony

- Archiwum