Komunikat GKPZ - Projekt badawczy FIVA.

Szanowni Państwo,

Wiosną 2014 roku, już po raz drugi w swej historii, FIVA zamierza przeprowadzić w środowisku miłośników zabytkowej motoryzacji projekt badawczy o charakterze społeczno gospodarczym. Podobnie jak w poprzednim  badaniu, które odbyło się w 2005/2006 roku, FIVA przy pomocy organizacji członkowskich w 15 krajach Unii Europejskiej będzie prosiła właścicieli wszystkich typów pojazdów historycznych o wzięcie udziału w ankiecie internetowej i tym samym o dostarczenie potrzebnych danych oraz informacji.

FIVA wraz ze swoim oficjalnym przedstawicielem w Polsce - Polskim Związkiem Motorowym, zachęca wszystkich miłośników  pojazdów zabytkowych, do wzięcia udziału w badaniu internetowym, które odbędzie się na wiosnę.  Aby wziąć udział w ankiecie właściciele pojazdów zabytkowych wszelkich typów w tym youngtimerów powinni odwiedzić stronę http://online.gfk.com/fiva-survey-pl lub stronę Polskiego Związku Motorowego (www.pzm.pl)  Ankieta dostępna będzie od 26 marca 2014 roku. Przygotowanie badania oraz nadzór na jego przebiegiem powierzono jednej z największych międzynarodowych firm specjalizujących się w badaniach rynku – GFK. Uznana pozycja w Europie oraz profesjonalizm GFK, dają gwarancje zachowania wszelkich standardów w zakresie ochrony danych osobowych.

Informacje  pozyskane podczas tegorocznego badania, będą wykorzystywane przez FIVA do skutecznego prowadzenia dalszych działań lobbingowych pośród europejskich polityków, ze szczególnym uwzględnieniem Decydentów w Brukseli.  Pamiętajmy, że w obecnym stanie prawnym, większość przepisów dotyczących właścicieli pojazdów zabytkowych oraz użytkowania pojazdów na drogach, opiera się na decyzjach podejmowanych przez władze Unii Europejskiej. Również Polski Związek Motorowy w sprawach istotnych dla środowiska, będzie wykorzystywał te dane przy prowadzeniu negocjacji z władzami krajowymi. 

Celem badania jest zebranie danych w zakresie posiadania oraz użytkowania wiekowych pojazdów w 15 Krajach Europejskich i obejmuje okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 roku. Warto zaznaczyć, że pod pojęciem pojazdu historycznego należy rozumieć oprócz samochodów, motocykli także traktory, maszyny rolnicze oraz sprzęt wojskowy etc.

Na koniec warto wspomnieć o ostatnim sukcesie FIVA osiągniętym w Parlamencie Europejskim. Nowa Dyrektywa w sprawie badań zdatności pojazdów do ruchu drogowego, zawiera po raz pierwszy w historii definicje pojazdu historycznego opartą na kryteriach międzynarodowej definicji FIVA.Tak ważny krok dla przyszłej ochrony posiadania oraz używania pojazdów zabytkowych na drogach publicznych nie byłby możliwy, gdyby FIVA i jej krajowi przedstawiciele nie dostarczyli rzetelnych danych i informacji na poparcie swoich twierdzeń, dlatego zachęcamy wszystkie osoby do wzięcia udziału w ankiecie.

.

 

Pojazdy zabytkowe: 

News

Mój wielokrotny pierwszy raz...- relacja z Rajdu Motocykli Zabytkowych "Śladami Piastów"
Pierwszy raz Rajd Motocykli Zabytkowych "Śladami Piastów" był... więcej
XXVII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos - zaproszenie
K.D.M. Magnet zaprasza na XXVII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos – III (... więcej
Drive it Day – dzień jeżdżenia zabytkiem
Zapraszamy do udziału w corocznym Drive it Day, czyli dniu jeżdżenia... więcej
Wkrótce startuje 24,5 Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych
Sezon rajdowy MPPZ rozkręca się na dobre i już lada chwila ruszy 24,5... więcej
Drive it Day 2024 - dzień jeżdżenia zabytkiem (14.06.2024r.)
Zapraszamy do udziału w corocznym Drive it Day. W tym roku naszą zabawę w... więcej
W dniu 31 maja 2024 Biura ZG PZM będą nieczynne.
W dniu 31 maja 2024 r. (piątek) biura ZG PZM na ulicy Kazimierzowskiej 66 i... więcej
Złoty jubileusz olsztyńskich weteranów -relacja z Rotor Rajdu
W ostatni weekend maja odbył się znany i lubiany Rotor Rajd. Jego 46 odsłona... więcej
24,5 Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych - IV runda MPPZ - zaproszenie
Automobilklub Rzeszowski zaprasza na 24,5 Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych... więcej
 46. Rotor Rajd i 50-lecie Klubu Rotor Olsztyn - galeria zdjęć
Klub Miłośników Weteranów Rotor z Olsztyna to jeden z... więcej
Rajd Motocykli Zabytkowych "Śladami Piastów" - kolejna runda MPPZ
Klub ClassiC MC Poland jako organizator II runda Mistrzostw Polski Pojazdów... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych

 

 

 

 

 

Oficjalny pomiar czasu w Historycznych Rajdach na Regularność

Fédération Internationale des Véhicules Anciens