Rzadko się zdarza, że to zawodniczki, a nie mężczyźni na motocyklach są bohaterkami filmów o sporcie motocyklowym. Tym razem FIM i komisja kobiet wyprodukowali zupełnie nową jakość.

Film wyprodukowano z inicjatywy Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM) oraz jej oddziału - komisji kobiet przy FIM. Widzimy w nim zarówno zawodniczki róznych dyscyplin tj. wyścigi motocyklowe, enuro, motorcoss, cross country, ale także kobiety, które są menezerkami zespołów, zawodników, sędziami, analitykami telemetrii.

Cieszy fakt, że dostrzeżono rosnącą liczbę motocyklistek w ogóle i jeszcze większe zainteresowanie udziałem kobiet w sportach motocyklowych. Obserwujemy to także w Polsce, gdzie w minionym seoznie po raz pierwszy odważono sie organizować Mistrzostwa Polski Kobiet w motocrossie (wcześniej Puchar Polski) i mamy nadzieję, że w przyszłym roku powstanie również klasa kobiet w enduro.

Niestety na filmie nie widać żadnej utalentowanej zawodniczki z Polski - a można by je długo wymieniać poczynając od: Joanny Miller, przez Joannę Modrzewską, a na Monice Jaworskiej i Natalii Florek kończąc. Dwie ostatnie zawodniczki uczestniczyły dzięki wsparciu Polskiego Związku Motorowego w treningach wyścigowych dla kobiet w Albacete i - z tego co wiemy - organizatorzy byli pod wrażeniem ich umiejętności. Zatem, może jeszcze nie teraz, ale zapewne na przyszłym filmie poza takimi zawodniczkami, które pojawiają się w kadrze, jak Laia Sainz, Kiara Fontanesi, czy Ana Carrasco, zobaczmy również Polki - juz nasz w tym głowa, aby świat o nich usłyszał!
 

 
Źrodło: http://www.motocaina.pl/Kobiety_w_sportach_motocyklowych_film,0,15800,0....
Kobiety w sportach motocyklowych - film © Motocaina.pl
Słowa kluczowe: