KIA LOTOS Race z DTM

Czas na półmetek. Trzecia odsłona tegorocznych zmagań o mistrzowski tytuł serii Kia Lotos Race odbędzie się na niemieckim torze Eurospeedway Lausitz, leżącym nieopodal naszej granicy. Będzie to druga wizyta uczestników Mistrzostw Polski Kia Picanto na tym obiekcie i ponownie KLR będzie towarzyszyć najsłynniejszej, niemieckiej serii wyścigów samochodów turystycznych DTM.


Fot. KIA Lotos Race

„Po ubiegłorocznych doświadczeniach bardzo chcieliśmy wrócić na „Lausitzring” i do współpracy z DTM”, mówi Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska. „To ogromna impreza, bardzo profesjonalnie zorganizowana i mająca bardzo wysokie znaczenie w świecie sportów motorowych. Tym bardziej ucieszyliśmy się zaproszeniem, jakie organizatorzy DTM wystosowali do nas po debiucie który zaliczyliśmy z nimi rok temu. Dla nas z jednej strony istotne jest zaprezentowanie naszych wyścigów tamtejszym kibicom i promowanie serii, z drugiej nasi młodzi zawodnicy mają szansę, by „dotknąć” sportu motorowego w najlepszym, światowym wydaniu. W końcu nie każdy ma szansę na to, by spotkać podczas swych zawodów kierowców z tytułami mistrza świata czy jeżdżących w Formule 1, a tutaj tak właśnie będzie. Niektórym może wydawać się dziwne, że nasze małe Picanto będą gdzieś tam obok potężnych maszyn DTM ale pamiętajmy, że wszystkie te gwiazdy wyścigów też kiedyś zaczynały i stawiały swoje pierwsze kroki na torach. To pokazuje, że od startów w takich seriach jak nasz Kia Lotos Race można dojść na sam szczyt. Po to organizujemy przecież te zawody”.


Fot. KIA Lotos Race

Wyścigowy weekend Kia Lotos Race na „Lausitzring”, będzie miał nieco inny format niż zwykle. Z przyczyn organizacyjnych i czasowych zmodyfikowana została sesja kwalifikacyjna i walka o pole position odbędzie się tylko w dwóch odsłonach, a nie jak zawsze w tym sezonie, w trzech. Wyścigi także odbędą się w innej formie. Pierwszy bieg III rundy zorganizowany będzie w sobotę (15.06) po południu. Picanto wyruszą na tor po kwalifikacjach DTM i poprzedzą pierwszy wyścig niemieckiego Porsche Carrera Cup. Drugi bieg rundy KLR odbędzie się w niedzielę (16.06) rano, otwierając wyścigowe zmagania na łużyckim torze.


Fot. KIA Lotos Race

Na starcie III rundy Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto stanie tym razem 25 kierowców, a w dwóch dodatkowych samochodach VIP zasiądą dziennikarze – Tomasz Szmandra z „Polska the Times” i Maciej Struk z tygodnika „Motor”.
Faworytem jest broniący tytułu Bartłomiej Mirecki, na razie dominujący w klasyfikacji sezonu, ale z pewnością kilku konkurentów będzie chciało przerwać dobrą passę mistrza i odebrać mu nieco cennych punktów. W tej chwili Mirecki zgromadził na swym koncie 270 pkt i o 30 pkt. wyprzedza Filipa Tokara oraz o 32 pkt Konrada Wróbla.
Runda na niemieckim torze poprzedza wakacyjną przerwę w Kia Lotos Race, więc zawodnicy po niej będą mieli kilka tygodni, by zebrać siły i przygotować się do drugiej połowy sezonu. Następne spotkanie nastąpi już na doskonale znanym wszystkim uczestnikom KLR terenie – torze Poznań. Runda tam odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia.


Fot. KIA Lotos Race

Organizatorem Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto pod egidą PZM jest Kia Motors Polska wraz z Grupą Lotos, a wsparciem służą Santander Consumer Bank i Santander Multirent oraz PZU.
Aktualne informacje dotyczące tej markowej serii znajdą państwo na stronie www.kialotosrace.pl oraz na fanpage’u Kia Lotos Race portalu Facebook.com.


Fot. KIA Lotos Race

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

Za tydzień w Limanowej: pojedynek wyścigowych Tytanów
Opublikowana przez Auto Moto Klub Limanowa prowizoryczna lista zgłoszeń... więcej
Najbardziej polski wyścig w sezonieprzed Kacprem Sztuką
Hungaroring jak zwykle będzie stanowić najbardziej polską rundę w sezonie. Z... więcej
Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej

Strony

- Archiwum