Kalendarz Mistrzostw Polski Kia Picanto 2015

Prezydium Zarządu Głównego PZM zatwierdziło projekt kalendarza Mistrzostw Polski Kia Lotos Race 2015. To będzie dziesiąty już sezon w którym Kia Motors Polska zorganizuje wyścigi samochodowe. Podobnie jak w ubiegłym roku, na cały sezon mistrzostw złoży się sześć rund składających się z sesji treningowych, kwalifikacyjnych i  dwóch wyścigów głównych. Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski Kia Picanto rozpoczną się rundą na węgierskim torze Hungaroring a zakończą, podobnie jak w minionym sezonie, na belgijskim Zolder.

Inauguracja jubileuszowego sezonu KLR będzie miała miejsce w pierwszy weekend maja na legendarnym, węgierskim Hungaroring, znanym kibicom sportów motorowych przede wszystkim ze zmagań Formuły 1. Kia Lotos Race po dwóch latach powraca na ten tor by towarzyszyć Mistrzostwom Świata Samochodów Turystycznych (WTCC).

Na drugą rundę Mistrzostw zawodnicy przeniosą się do Holandii, w okolice Amsterdamu a dokładnie na tor Zandvoort (zwany także jako rollercoaster na wydmach).  II runda KLR będzie częścią słynnego weekendu „Pinksterraces 2015”. Slovakiaring będzie gospodarzem III rundy KLR, gdzie zawodnicy kolejny już raz będą mieli okazję ścigać się obok  fabrycznych kierowców WTCC. Po wakacyjnej przerwie Mistrzostwa Polski Kia Picanto powrócą do walki o najlepsze lokaty na torze Poznań - podczas jedynej, krajowej rundy w sezonie.

Dwie ostatnie rundy KLR to spotkania z olbrzymami motorsportu. Śladem minionego sezonu uczestnicy KLR zawitają na Mistrzostwa Europy Ciężarówek (ETRC). Wyścigi ciężarówek cieszą się ogromną popularnością, więc towarzyszące tym gigantom wyczynowe „maluchy” Kia będą rywalizować przy kilkudziesięciotysięcznej widowni. Pierwsze spotkanie będzie miało miejsce w ostatni weekend sierpnia na Autodromie Most w Czechach, natomiast drugie i zarazem ostatnie w tym roku  zostanie rozegrane na belgijskim torze Zolder.

Wychodząc z założenia, że po co zmieniać coś co jest bardzo dobre organizator nie przewiduje wprowadzenia większych zmian w formule zawodów w stosunku do minionego sezonu. Nadal obowiązywały będą także pakiety świadczeń dla zawodników:
- nagrody finansowe po każdej rundzie, przyznawane  kierowcom sklasyfikowanym do15-ego miejsca włącznie oraz nagrody finansowe dla zdobywców tytułów mistrzowskich (pierwsza trójka klasyfikacji generalnej sezonu);
- wsparcie” produktowe” ze strony sponsora tytularnego mistrzostw (paliwo, oleje, nagrody za tytuły);
- wsparcie ze strony Kia Motors Polska (rabat 40% na części seryjne, treningi bezpłatne na każdej rundzie, zaplecze, catering, odzież KLR, stałe ceny części sportowych, obsługa i wsparcie mediowe).

Wyścigowe Mistrzostwa Polski Kia Picanto są jedyną w Polsce markową serią wyścigową tej rangi, przeznaczoną przede wszystkim dla młodych i debiutujących zawodników. W KLR startować mogą wszyscy posiadacze ważnej licencji wyścigowej a za kierownicą wyczynowego Picanto mogą zasiąść nawet kierowcy, którzy ukończą w tym roku zaledwie 15 lat. W Kia Lotos Race wszystkie samochody są dokładnie takie same, więc czynnikiem decydującym o zwycięstwie lub porażce są umiejętności kierowców, a nie to, kto ile pieniędzy włożył w przygotowanie swojego auta. Ścigający się w Kia Lotos Race zawodnicy walczą nie tylko o puchary, ale również o cenne nagrody, których pula wynosi ponad 125 tysięcy złotych.

Przez te wszystkie lata puchar organizowany przez Kia Motors Polska był idealnym początkiem kariery wyścigowej dla wielu zawodników, którzy stali się rozpoznawalni i zapewnili sobie pewne miejsca w świecie wyścigów samochodowych. Swoje pierwsze  torowe szlify zbierał tutaj Maciek Steinhof, który później został mistrzem Volkswagen Polo Cup oraz drugim wicemistrzem Scirocco R Cup. Warto również dodać, że w sezonie 2009 na starcie wyścigów pucharu Kia pro_cee'd pojawił się także Robert Lukas, który elektryzuje fanów swoją jazdą w Porsche Supercup rywalizując przy wyścigach Formuły 1. Dwukrotny Mistrz Kia Lotos Race, Bartek Mirecki zaproszony zaś został do szkolenia swoich umiejętności w Akademii FIA oraz Akademii Kierowców Ferrari, gdzie mógł posmakować jazdy w bolidzie jednomiejscowym po legendarnym torze Fiorano.  Innymi słowy Kia Lotos Race jest idealną opcją dla młodych zawodników, którzy chcą kontynuować swoją karierę za rozsądne pieniądze i szlifować swoje umiejętności podczas zaciętej walki z innymi dobrze prognozującymi zawodnikami.

Tegoroczny nabór do Mistrzostw Polski Kia Picanto jeszcze trwa. Dostępnych jest na rynku wtórnym kilka Picanto, którymi niektórzy zawodnicy rywalizowali w minionym sezonie. Wszystkie informacje dotyczące Mistrzostw Polski Kia Picanto znaleźć można na facebookowym profilu Kia Lotos Race https://www.facebook.com/KiaLotosRace  oraz  na stronie internetowej www.kialotosrace.pl

Partnerem strategicznym Kia Motors Polska w organizacji KLR jest Lotos Oil, projekt wspomagają także  BNP Paribas oraz PZU.

KALENDARZ KIA LOTOS RACE 2015
02-03.05    Hungaroring (WTCC)  Węgry
23-24.05    Zandvoort (Pinksterraces)    Holandia
20-21.06    Slovakiaring (WTCC)  Słowacja
08-09.08    Poznań (WSMP)   Polska
29-30.08    Most (ETRC)   Czechy
19-20.09    Zolder (ETRC)   Belgia
 

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Finaliści FIA Rally Star gotowi spełnić swoje marzenia o WRC
Wszystko już gotowe na Estering w Niemczech na jedno z najważniejszych wydarzeń... więcej
Szkolenie na licencję B,C; B,C Junior, 19-20.02.2022r., Słomczyn
Szkolenie na licencję  B,C , BC JUNIOR 1. Termin: 19-20 lutego 2022 (... więcej
Szkolenie na licencję RN, 22-23.01.2022 r., Świdnica
Kurs na licencję RN - 22.01 i 23.01.2022 w ŚwidnicyPROGRAM kursu na licencję RN... więcej
Sunderland i Al-Attiyah wygrywają, świetne wyniki Polaków!
Najważniejsze fakty: ➢      Od startu nad brzegiem... więcej
Sunderland i Al-Attiyah na ostatniej prostej, zamiana braci Goczałów na podium
W centrum uwagiCarlos Sainz cieszył się z drugiego zwycięstwa w tej edycji... więcej
Odliczanie do Finału Europejskiego FIA Rally Star
Ponad 80 osób, które chcą zostać mistrzami rajdowymi i reprezentują 17 krajów,... więcej
Peterhansel i Price powiększają konta zwycięstw, Polacy znów na podium!
W centrum uwagiW środę rano uczestnicy 44. edycji Dakaru wyruszyli z Wadi Ad-... więcej
Szkolenie na licencję RN, 19-20.02.2022, Tychy
Kurs na licencję RN 19-20.02.2022 r. TychyTermin: 19-20.02.2022 r. (sobota-... więcej
Dzień dla Cornejo i DeVilliersa, Marek Goczał wygrywa po raz piąty!
W centrum uwagiEtap dziewiąty tegorocznego Dakaru został zaprojektowany tak, by... więcej

Strony

- Archiwum