Juniorzy Bogdanki w dziesiątce na Silverstone

Motocykliści lubelskiego zespołu Bogdanka Junior Team Poland w komplecie i w pierwszej dziesiątce ukończyli wyścig szóstej rundy Pucharu Europy Juniorów na brytyjskim torze Silverstone. Adrian Pasek był piąty, Szymon Kaczmarek ósmy, a Artur Wielebski dziewiąty.

Pasek, ubiegłoroczny drugi wicemistrz Polski juniorskiej klasy Superstock 600, przystępował do rywalizacji wciąż odczuwając skutki czerwcowej kontuzji prawego barku, z powodu której musiał opuścić dwa ostatnie wyścigi. Triumfator pierwszej rundy w Holandii, w ten weekend w Wielkiej Brytanii poradził sobie jednak wyśmienicie, na mokrym torze Silverstone sięgając najpierw po dziesiąte pole startowe, a następnie po piąte miejsce w niedzielnym wyścigu.

Adrian wciąż jest co prawda siódmy w klasyfikacji generalnej, ale na trzy wyścigi przed końcem sezonu i 75 punktów możliwych do zdobycia, do lidera, Lukasa Wimmera, traci już tylko 24 oczka. „Pasio” naturalnie zapowiada więc walkę o triumf w klasyfikacji generalnej.

Swój najlepszy wynik w tym roku wywalczył w niedzielę Szymon Kaczmarek, finiszując na ósmej pozycji, zaledwie ćwierć sekundy przed Arturem Wielebskim i awansując na dwunaste miejsce klasyfikacji generalnej. Wielebski, ubiegłoroczny mistrz Polski klasy Superstock 600, tym razem musiał zadowolić się dziewiątym miejscem, ale w klasyfikacji generalnej jest ósmy i do Paska traci tylko trzy, a do lidera generalki, 27 oczek.

Zawodników Pucharu Europy Juniorów czeka teraz miesięczna przerwa przed kolejną rundą, która odbędzie się w pierwszy weekend września na innym torze doskonale znanym kibicom Formuły 1, Nurburgring w Niemczech. Do tego czasu motocykliści Bogdanki zamierzają jednak intensywnie testować swoje motocykle KTM, aby być w możliwie jak najlepszej formie podczas trzech ostatnich wyścigów.

Więcej o wyścigowym zespole motocyklowym Bogdanki pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilach Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing na Facebooku, a także na profilu BogdankaPTR na Twitterze. Więcej o EJC na oficjalnej stronie: www.europeanjuniorcup.com

Adrian Pasek: „Jestem zadowolony, ponieważ wywalczyliśmy dobry wynik, odrobiliśmy punkty w klasyfikacji generalnej i poprawiliśmy ustawienia motocykla. Warunki były bardzo trudne, a wielu rywali upadło, dlatego pod koniec wyścigu starałem się jechać dość spokojnie. Przede mną do mety dojechali zawodnicy, którzy nie walczą regularnie w czołówce, a lider tabeli nie ukończył wyścigu, co pozwoliło na odrobienie kilku punktów w generalce. Bark nie sprawia już problemów podczas jazdy i mam nadzieję, że w ostatnich wyścigach znów będę w takiej samej formie, jak na początku roku.”

Szymon Kaczmarek: „Podczas wyścigu tor powoli przesychał po opadach deszczu i warunki były bardzo trudne. Wielu zawodników zaliczyło wypadki, więc jechałem bardzo zachowawczo, aby przede wszystkim dojechać do mety. Cieszę się, że wywalczyłem swój najlepszy wynik w tym roku i dojechałem do mety przed Arturem. Z wyścigu na wyścig jest coraz lepiej, a jestem przekonany, że w ostatnich rundach będzie jeszcze lepiej!”

Artur Wielebski: „Pogoda prześladuje nas w tym roku przez cały sezon. Deszcz podczas kwalifikacji sprawił, że miałem problem z parującą szybką od kasku, przez co straciłem trochę czasu i zakwalifikowałem się dopiero na dziewiętnastej pozycji. To utrudniło mi zadanie w wyścigu, ale jestem zadowolony z przebiegu rywalizacji. Systematycznie przebijałem się do przodu, aż dogoniłem Szymona, ale tuż przed metą popełniłem drobny błąd. Liderzy tabeli mieli dzisiaj gorszy dzień, co oznacza, że nadal liczymy się w walce o czołowe pozycje. W ten weekend na torze dopingowała mnie także moja rodzina, mieszkająca na stałe w Wielkiej Brytanii. Bardzo mi to pomogło, więc serdecznie dziękuję moim najbliższym.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „To był dla naszych juniorów kolejny udany weekend. Adrian wciąż odczuwa skutki kontuzji z Misano ale przejechał dobry wyścig i zbliżył się do lidera klasyfikacji generalnej, dzięki czemu po cichu nadal możemy liczyć na jego triumf w tegorocznej edycji EJC. Szymon wywalczył swój wynik roku, co bardzo nas cieszy i potwierdza, że stać go na walkę z najlepszymi. Artur tym razem musiał zadowolić się dziewiątym miejscem, ale do Adriana traci tylko trzy punkty i także wciąż ma szansę na największe trofeum na koniec roku. Przed nami miesiąc przerwy przed kolejną rundą, ale nie odpoczynku. Nasi juniorzy będą teraz intensywnie testować, aby w końcówce sezonu pokazać szczytową formę."

Motocykle: 
Słowa kluczowe: 
Share

News

Polacy z kolejnymi punktami w mistrzostwach świata
Motocykliści polskiego zespołu LRP Poland wywalczyli kolejne punkty do... więcej
ORLEN edukuje kierowców na PGE Narodowym!
Jazda na suwak i formowanie korytarza życia to nowe obowiązki kierowców... więcej
Wójcik Racing Team gotowy na start w Malezji
Już w sobotę 14 grudnia o godzinie 13:00 lokalnego czasu i 6:00 rano czasu... więcej
Wielki finał sezonu minimotocykli. Znamy laureatów tegorocznej Gali Pit Bike!
To było fantastyczne wydarzenie, które do Zamku w Osieczku pod Warszawą... więcej
Taddy Błażusiak drugi w Krakowie - Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro
14-tysięcy gardeł skandujących „Taddy, Taddy”, niezapomniane starcie... więcej
Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro w Krakowie
Wielkie odliczanie do krakowskiej rundy motocyklowych, halowych Mistrzostw... więcej
Informacja o zakończeniu kadencji GKSM na lata 2015-2019
Tegoroczna Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego to także podsumowanie całej... więcej
Zima to czas zmian i przygotowań do nowego sezonu
Dobre wiadomości napływają z Klubu SM CRT. Ich czołowy zawodnik –... więcej
Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego 2019
Tradycyjnym ukoronowaniem sezonu była nasza Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego... więcej
Bartosz Zmarzlik, Maksym Drabik oraz Żużlowa Reprezentacja Polski Juniorów wśród Mistrzów - Gala FIM Awards 2019
1 grudnia w Monako odbędzie się uroczysta Gala FIM podsumowująca sezon sportu... więcej

Strony

- Archiwum