JULIA PANKIEWICZ WYSOKO W MISTRZOSTWACH EUROPY.

3 Runda Kartingowych Mistrzostw Europy odbyła się w miniony weekend na szwedzkim torze Åsum Ring w Kristianstad. Doskonałą dyspozycja wykazała się Julia Pankiewicz, która w finale zajęła wysokie 7. miejsce. Jan Kręcisz ukończył rundę na 22. pozycji. Równolegle rozegrane zostały mistrzostwa w klasie KZ, które Paweł Myszkier zakończył na 8. miejscu w repasażu.

W klasie KF Junior zgłoszono 75 zawodników, Julka rozpoczęła od treningu oficjalnego, na którym wykręciła 55 czas. W biegach eliminacyjnych, które pełne były incydentów Polka zajęła kolejno 5, 7, 8, i dwa razy 11. pozycję. W przedfinale uplasowała się na 7. miejscu odrabiając jedna pozycję względem czasówki. Tuz przed startem biegu finałowego zrobiło się gorąco i nerwowo, ponieważ rozrusznik w karcie Polki odmówił posłuszeństwa. Szybka akcja teamu Forza Racing przyniosła pożądany skutek i Julka znalazła się na polach przedstartowych. W finale jechała szybko,  w pewnym momencie była nawet piąta. Bieg ukończyła na 8. miejscu, a po dyskwalifikacji rywala z czołówki stawki znalazła się na 7 pozycji.

Kolejna 4 Runda rozegrana zostanie w Wielkiej Brytani na PF International Kart Circuit 31 sierpnia.

Karting:

News

Fundacja PZM: 1.5 proc. ma znaczenie
Okres rozliczania dochodów za 2023 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej