IV Targi Motoryzacyjne Amber Moto

W dniach 22-23.09.2012 w hali sportowej ErgoArena na granicy Gdańska i Sopotu odbyły się IV Targi Motoryzacyjne Amber Moto. W imprezie jako wystawca brał udział także Zarząd Okręgowy PZM w Gdańsku. Na stoisku znajdującym się wewnątrz hali wystawienniczej można było zapoznać się z oferta PZM w zakresie sportu samochodowego i motorowego. Prezentowane były pojazdy członków Automobilklubu Orski biorące udział w wyścigach samochodowych. Dużym zainteresowaniem, poza autami sportowymi, cieszyły się także gokarty. Automobilklub Morski oraz Klub Gepard zaprezentowały różne modele tychże, od podstawowych modeli dla najmłodszych adeptów tej sztuki do pojazdów najwyższej klasy, w których medale i puchary zdobywają mistrzowie kartingu.

Kolejnym polem działania PZM są pojazdy zabytkowe oraz turystyka motorowa. Automobilklub Morski zaprezentował pochodząca z roku 1960, pięknie odrestaurowaną Zastave 750. Członkowie tego klubu chętnie wprowadzali zwiedzających w arkana rajdów turystycznych i informowali o organizowanych imprezach oraz o odbywających się na terenie całego kraju rundach Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

Zwiedzający mogli także w praktyce wziąć udział w rajdzie turystycznym, który został zorganizowany dla zwiedzających w ramach I Sopockiego Ekonomiczno -Ekologicznego Dnia Ochrony Środowiska. Program tej imprezy to właśnie rajd samochodowy, który propagował ekologiczną jazdę, jednocześnie uświadamiając uczestnikom zasady ekonomicznego i rozsądnego użytkowania swoich pojazdów. Drugim elementem tejże imprezy był rajd rowerowy, podczas którego uczestnicy mogli zwiedzić uzdrowisko Sopot i poznać nowo wybudowane w tym mieście ścieżki rowerowe. Podczas targów sekcja bezpieczeństwa ruchu drogowego w przyjazny i nieszablonowy sposób prezentowała zasady udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych, przez co przyczyniała się do zwrotu świadomości społeczności kierowców w tej kwestii. W ciągu dwóch dni imprezy na zewnątrz hali wystawienniczej przedstawiciele Klubu Dreamcars oraz Automobilklubu Morskiego prezentowali pięknie odrestaurowane pojazdy zabytkowe, wśród których można było zobaczyć niesamowite amerykańskie krążowniki szos oraz kultowe legendy PRL-u. Eksponowane były także zabytkowe pojazdy specjalne, takie jak holowniki pomocy drogowej oraz auta sanitarne. Ciekawym elementem przyciągającym wielu zwiedzających były także pokazy bezpiecznej jazdy, realizowane przy współpracy z trójmiejskimi szkołami jazdy. Na placu przed halą targową swoje profesjonalne umiejętności prezentowali także kierowcy rajdowi, dając zwiedzającym możliwość wcielenia się w rolę pilota samochodów rajdowych. Przez cały czas trwania targów zwiedzający byli zapoznawani przez prowadzącego targi Adama Kornackiego z ofertą trójmiejskich dealerów samochodowych. Można było obejrzeć najnowsze modele samochodów takie jak Mercedes klasy A, hybrydowy Opel Ampera czy też nowy Citroen DS. oraz najnowszy model Volkswagena Cabrio.

Trójmiejskie Targi Motoryzacyjne były ciekawą formą prezentacji wszystkich dziedzin działania Polskiego Związku Motorowego i kolejną możliwością wyjścia Związku do szerokiego grona odbiorców.

 

Tomasz Groszewski

Przewodniczący Komisji Turystyki ZO Gdańsk

 

 

Turystyka: 
Pojazdy zabytkowe: 
Share

News

W dniu 12 czerwca 2020 r. (piątek) Biuro ZG PZM będzie nieczynne.
Informujemy, że w dniu 12 czerwca 2020 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Flaga narodowa „Dla wszystkich, którzy niosą pomoc” - PKN ORLEN
Z okazji Dnia Flagi, który przypada 2 maja, PKN ORLEN przygotował kampanię... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 04-15.05.2020 r.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 04.05-15.05.2020r. Biuro Zarządu Głównego... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 20-30.04.2020 r.
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 20-30.04... więcej
Komunikat w sprawie rekomendacji odwołania / zmiany terminu zawodów
W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu w sprawie rekomendacji odwołania /... więcej
Centrum Informacyjne Rządu na temat koronawirusa
W związku z licznymi pytaniami w załączeniu briefy przygotowane przez Centrum... więcej
Nośmy maseczki – dbajmy o siebie i innych
Od czwartku, 16 kwietnia obowiązkowe będzie zasłanianie ust i nosa. Według... więcej
Spokojnych Świąt Wielkanocnych
życzyPolski Związek Motorowy - Zarząd Główny  
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 06-17.04.2020 r.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 06.04-09.04.2020 i 14.04–17.04.2020r. Biuro... więcej
#NasiMistrzowie #OurChamps
Kochani! Dobrze wiemy, jak trudny jest to czas dla nas wszystkich i jak wielka... więcej

Strony

- Archiwum

Strony