III ZJAZD BRANŻY MOTORYZACYJNEJ - PUŁAWY 2012

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska motoryzacyjnego i kontynuując tradycję dorocznych spotkań zainicjowanych przez Zarząd Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie i organizowanych w ramach programu „Integracja”, mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w III ZJEŹDZIE BRANŻY MOTORYZACYJNEJ - PUŁAWY 2012

który odbędzie się w dniach 1 i 2 czerwca 2012 roku w Puławach.

Po raz pierwszy w historii naszych zjazdów spotkają się przedstawiciele różnych segmentów branży motoryzacyjnej - rzemieślników, rzeczoznawców i pomocy drogowej z całej Polski. Wierzymy, że stanie się on okazją do dyskusji o ważnych dla branży problemach, wymiany poglądów i integracji środowiska. Tego rodzaju spotkania mają na celu umocnienie pozycji rzemiosła i współpracujących z nimi podmiotów, oraz wyjście naprzeciw oczekiwaniom naszych członków i partnerów.

W pierwszym dniu Zjazdu, w panelu konferencyjnym spotkamy się z miejscowymi władzami i mediami, odbędą się prezentacje organizatorów i partnerów Zjazdu – miasta, powiatu, Izby, Cechu, firm motoryzacyjnych,  rzeczoznawczych, pomocy drogowych, porozmawiamy także o ich wzajemnych relacjach i możliwościach współpracy, odbędą się również warsztaty z zakresu dialogu społecznego, odpowiedzialności i etyki w biznesie, traktujące o problemach niezmiernie ważnych i przydatnych nie tylko w życiu zawodowym czy społecznym ale i prywatnym.

Po panelu konferencyjnym zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnej biesiadzie, która odbędzie się w Domu Weselnym „Jagoda” w Pachnowoli k/Puław.

Drugi dzień Zjazdu to piknik motoryzacyjny, w trakcie którego będziemy świadkami otwarcia drugiego na świecie i pierwszego nie tylko w Polsce ale i w Europie Muzeum Pomocy Drogowej Holowania i Ratownictwa Drogowego, zlotu pojazdów pomocy drogowej i historycznych, a także pokazów ratownictwa drogowego i prezentacji firm motoryzacyjnych oraz sponsorów.

Zachęcamy Państwa do uczestnictwa w Zjeździe wraz z osobami towarzyszącymi, dla których

przewidzieliśmy specjalne atrakcje.

Prosimy o promocję tej bardzo cennej dla naszego środowiska imprezy, przekazanie zaproszeń osobom związanym z branżą i pozostajemy z nadzieją, że ułożycie sobie Państwo swoje plany osobiste i zawodowe tak, że nie będą one kolidowały z udziałem w Zjeździe.

Ramowy Program Zjazdu:

Pierwszy dzień Zjazdu, piątek 1 czerwca 2012 r. rejestracja uczestników: godzina

9:30-10:50 miejsce konferencji: Hotel PIKUL Puławy ul. Lubelska 65 (N: 51o 24’ 47,94”, E: 22o 0’ 16.19” na wjeździe do Puław od Lublina, k. wiaduktu). Rozpoczęcie Zjazdu punktualnie godzina 11:00.

Drugi dzień Zjazdu sobota 2 czerwca 2012 r. miejsce: Muzeum Pomocy Drogowej Holowania i Ratownictwa Drogowego Puławy ul. Dęblińska 4d, rozpoczęcie godzina 10:00, zakończenie godz. 17.00

Szczegółowy program Zjazdu wraz z imiennymi zaproszeniami prześlemy zarejestrowanym uczestnikom.

Koszt uczestnictwa w Zjeździe bez noclegu wynosi: 150 zł / za osobę / z noclegiem wynosi: 220 zł / za osobę

Mając na względzie konieczność sprawnego zorganizowania Zjazdu, będącego podstawą naszego wspólnego zadowolenia, prosimy o pilne przesyłanie zgłoszeń na adres mailowy/pocztowy/fax Cechu, z użyciem załączonego formularza zgłoszenia oraz dokonania wpłat na konto Cechu: 40 8736 0006 2001 0000 2118 0001,

z dopiskiem „Zjazd Branży Motoryzacyjnej”, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 maja 2012 r.

Kontakt do organizatora: Jerzy Jabłonka tel. 665 300 939, Marcin Wiącek tel. 81 887 46 11

Z wyrazami szacunku

Kierownik Biura Cechu Marcin Wiącek  iStarszy CRR w PuławachJerzy Jabłonka

 

Zaproszenie

Program

Pojazdy zabytkowe: 
Share

News

Biuletyn PZM Nr 18 - Luty 2020
Rok 2020 jest szczególny dla Polskiego Związku Motorowego, który obchodzi... więcej
Potocki, Stoch i Balicki w Le Mans Classic
Zgodnie z zapowiedziami z sezonu 2019 panowie Jan Potocki, Marian Stoch i... więcej
PZM świętował 70-lecie działalności
Działacze z całego kraju, wybitni zawodnicy sportów motorowych ... więcej
RMCH 2020: Pechowa końcówka Polaków
Polskie załogi w komplecie zakończyły rywalizację w tegorocznym Rallye Monte... więcej
RMCH 2020: Polacy robią swoje
Jak widać na powyższym obrazku Rallye Monte Carlo Historique to nie... więcej
RMCH 2020: Świetna jazda Polaków
Dobre wieści dochodzą do nas z Monte Carlo. Dziś polskie załogi dały pokaz... więcej
RMCH po dwóch etapach
Jesteśmy po dwóch etapach Rallye Monte Carlo Historique 2020. Na razie... więcej
Dziś startuje Rallye Monte Carlo Historique
Dziś, w piątek, z Monte Carlo wystartuje 5 polskich załóg startujących w Rallye... więcej
Zaproszenie na Retro Carpathia 2020 - I rundę MPHRR
Automobilklub Doliny Sanu zaprasza na drugą edycję Rajdu Retro Carpathia. ... więcej
Bałtycki Rajd - I runda motocyklowych MPPZ - zapowiedź
W dniach 23.04 – 24.04.2020 roku w Łebie, ośrodek Inter Camp'84, ul.... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych


Oficjalny pomiar czasu w Historycznych Rajdach na Regularność

Wracamy na chwilę na Retro Motor Show 2019 na Międzynarodowe Targi Poznańskie gdzie w dniach 25-27.10.2019r. Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolski zaprezentowała historię motoryzacji na wystawie zatytułowanej „Państwa i miasta”.

Na powierzchni 3000 m2 przedstawiono:

  • okres 20-lecia międzywojennego w Polsce z Fiatem 508 Junak z 1937r. czy Fiatem 508 Łazik z 1938r. umiejscowionych tuż obok pracowni krawieckiej z charakterystycznym dla tego okresu wystrojem,
  • czasy PRL-u gdzie wśród blokowiska z trzepakiem prezentowały się warszawy, syreny, fiaty 125p i 126p, polonez czy mikrus oraz autobus Jelcz zwany „ogórkiem” wraz z żukami, nysami i tarpanem,
  • typową uliczkę włoską ze skuterami Vespa i Lambretta oraz fiatami m.in. Fiat 509 SM z 1926r. czy Fiat 514 z 1929r.,
  • w strefie amerykańskiej automobile przedwojenne jak Reo Roadster z 1908r. czy też Ford T z 1914r. w towarzystwie cadillac’ów, plymouth’ów, studebaker’ów, dodge’a czy też buick’a a wędrując dalej przenieśliśmy się do szalonych lat 50-tych i 60-tych prezentując dorobek motoryzacyjny tamtych lat: mustangi, chevrolety czy też corvetty z muzyką Elvisa Presley’a i szafy grającej w tle czy też uśmiechem Marylin Monroe,
  • w ‘30 rocznicę obalenia muru berlińskiego pojazdy z DDR: wartburgi, trabanty czy P70 a po drugiej stronie drutów kolczastych bogatą kolekcję volkswagenów, mercedesów czy BMW z Horch’em 853 Sport Cabrio z 1938r. na czele, którego wyjątkowość i piękność została nagrodzona w konkursie Retro Motor Show Awards 2019 w kategorii Retro Pojazd.

Całość wystawy dopełniała wyjątkowa scenografia, wystylizowani w stroje z dalej epoki członkowie Komisji Pojazdów Zabytkowych wczuwający się w swoje role, muzyka na żywo, konkursy i inscenizacje co zostało docenione przez kapitułę Retro Motor Show Awards 2019 przyznając nam nagrodę w Kategorii Retro Stoisko.

Tekst: Lidia Matuszek

Strony

Fédération Internationale des Véhicules Anciens