II runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto

W minioną niedzielę, 10 czerwca br. na torze Automobilklubu Leszczyńskiego w Gostyniu, odbyła się II runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto. Organizatorem zawodów był Motoklub „UNIA” Poznań.

Przy ładnej pogodzie i frekwencji podobnej do poprzedniej rundy, zawodnicy rywalizowali w dwóch klasach Pucharu Polski i jednej, połączonej klasie Mistrzostw Polski. W klasie mistrzowskiej zwyciężył Marcin Kołoczek z Wallrav Racing Club, który wygrał dwa z trzech rozegranych biegów. Na miejscu drugim uplasował się Marcin Rybski z LKT Wyczół Gościeradz, a trzecie miejsce zajął Karol Mochocki z RTM Radom, zwycięzca I rundy. Po dwóch rundach w klasyfikacji prowadzi Marcin Kołoczek 95 pkt., przed Karolem Mochockim 92 pkt. Na miejscu trzecim, ze stratą zaledwie 1 punktu do Mochockiego, znajduje się Marcin Rybski. Pech nie opuszcza Piotra Kaczorowskiego, który po sobotnim upadku odczuwał dolegliwości w nadwyrężonym nadgarstku i nie był w stanie rywalizować z czołówką. Może na następnej rundzie w Koszalinie?

W klasach pucharowych rywalizacja jest bardziej wyrównana. W klasie C1 zwyciężył Marek Ławrynowicz z Automobilklubu Suwalskiego, przed Marcinem Dziawerem z GKM Bałtyk. Na trzecie miejsce „wskoczył” na tej rundzie Tomasz Nawrocki z AW. W klasyfikacji łącznej po trzech rundach prowadzi Marcin Dziawer 94 pkt. przed Markiem Ławrynowiczem 88 pkt. Trzecie miejsce zajmują wspólnie Tomasz Nawrocki i Jędrzej Żuralski, mający po 78 pkt. W klasie C2 natomiast pierwsze miejsce wywalczył drugi z braci Żuralskich – Paweł z AW, przed Michałem Eliaszem z Wallrav-u i Patrykiem Wąsem z AMK Tarnów. Taka sama kolejność jest w tej klasie w klasyfikacji łącznej po dwóch rundach.

Podczas otwarcia zawodów, dla uczczenia Światowego Dnia Ochrony Środowiska, organizatorzy posadzili na terenie Toru „Gostyń” trzy symboliczne drzewka. Aktu zasadzenia dokonali Sędzia Zawodów Piotr Podemski, komisarz ds. ochrony środowiska – członek Zespołu Ochrony Środowiska PZM – Szymon Kałuża oraz wice prezes Automobilklubu Leszczyńskiego, Czesław Sierpowski.

Należy podkreślić wielką życzliwość i pomoc okazaną przez Automobilklub Leszczyński, który udostępnia swój tor dla przeprowadzenia zawodów supermoto. Przy coraz mniejszej liczbie organizatorów zawodów motocyklowych, jest to szczególnie  godne podkreślenia i uznania. Życzymy kolegom z Automobilklubu Leszczyńskiego pomyślnego rozwiązania problemów, o których rozmawiali przed zawodami z władzami miasta Gostynia.

Motocykle: 
Share

News

Puchar Polski Pit Bike SM w Koszalinie. Znamy zwycięzców drugiej rundy!
Przewrotna i zaskakująca druga runda tegorocznego cyklu rozegrała się na... więcej
Adam Tomiczek i Maciej Giemza w czołówce rajdu Baja TT do Pinhal
Zawodnicy ORLEN Team bardzo dobrze rozpoczęli rywalizację w tegorocznym Pucharze... więcej
Wielkie emocje podczas czwartej rundy ORLEN MXMP w Strykowie
Seria ORLEN Mistrzostw Polski w Motocrossie zbliża się ku końcowi. Za nami... więcej
Maciej Giemza i Adam Tomiczek wracają do rywalizacji w Pucharze Świata
Bardzo nietypowo, bo dopiero we wrześniu, rozpoczną się tegoroczne zmagania o... więcej
Seria ORLEN MXMP nabiera tempa przed ostatnią prostą
Czwarta, a zarazem przedostatnia, runda ORLEN Mistrzostw Polski w Motocrossie... więcej
Widowiskowa trzecia runda ORLEN MXMP w Gdańsku za nami
W miniony weekend Gdańsk gościł trzecią rundę ORLEN Mistrzostw Polski w... więcej
Odwołana 5 runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Super Enduro w Ziębicach
Główna Komisja Sportu Motocyklowego informuje o odwołaniu, na wniosek... więcej
Bartosz Derek najszybszy na pit bike! Torunianin zdobył mistrzostwo na domowym torze
Choć mają po kilka lat już rywalizują na bardzo wysokim poziomie. Różnica jest... więcej
Trzecia runda ORLEN MXMP rusza na Gdańsk!
Po intensywnych emocjach wyścigowych w Więcborku, w najbliższy weekend ORLEN... więcej
“Tworzymy historię motorsportu” Mistrzostwa Polski Pit Bike SM za nami
Historyczny moment dla tej dyscypliny. W pierwszy weekend września poznaliśmy... więcej

Strony

- Archiwum