II runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto

W minioną niedzielę, 10 czerwca br. na torze Automobilklubu Leszczyńskiego w Gostyniu, odbyła się II runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto. Organizatorem zawodów był Motoklub „UNIA” Poznań.

Przy ładnej pogodzie i frekwencji podobnej do poprzedniej rundy, zawodnicy rywalizowali w dwóch klasach Pucharu Polski i jednej, połączonej klasie Mistrzostw Polski. W klasie mistrzowskiej zwyciężył Marcin Kołoczek z Wallrav Racing Club, który wygrał dwa z trzech rozegranych biegów. Na miejscu drugim uplasował się Marcin Rybski z LKT Wyczół Gościeradz, a trzecie miejsce zajął Karol Mochocki z RTM Radom, zwycięzca I rundy. Po dwóch rundach w klasyfikacji prowadzi Marcin Kołoczek 95 pkt., przed Karolem Mochockim 92 pkt. Na miejscu trzecim, ze stratą zaledwie 1 punktu do Mochockiego, znajduje się Marcin Rybski. Pech nie opuszcza Piotra Kaczorowskiego, który po sobotnim upadku odczuwał dolegliwości w nadwyrężonym nadgarstku i nie był w stanie rywalizować z czołówką. Może na następnej rundzie w Koszalinie?

W klasach pucharowych rywalizacja jest bardziej wyrównana. W klasie C1 zwyciężył Marek Ławrynowicz z Automobilklubu Suwalskiego, przed Marcinem Dziawerem z GKM Bałtyk. Na trzecie miejsce „wskoczył” na tej rundzie Tomasz Nawrocki z AW. W klasyfikacji łącznej po trzech rundach prowadzi Marcin Dziawer 94 pkt. przed Markiem Ławrynowiczem 88 pkt. Trzecie miejsce zajmują wspólnie Tomasz Nawrocki i Jędrzej Żuralski, mający po 78 pkt. W klasie C2 natomiast pierwsze miejsce wywalczył drugi z braci Żuralskich – Paweł z AW, przed Michałem Eliaszem z Wallrav-u i Patrykiem Wąsem z AMK Tarnów. Taka sama kolejność jest w tej klasie w klasyfikacji łącznej po dwóch rundach.

Podczas otwarcia zawodów, dla uczczenia Światowego Dnia Ochrony Środowiska, organizatorzy posadzili na terenie Toru „Gostyń” trzy symboliczne drzewka. Aktu zasadzenia dokonali Sędzia Zawodów Piotr Podemski, komisarz ds. ochrony środowiska – członek Zespołu Ochrony Środowiska PZM – Szymon Kałuża oraz wice prezes Automobilklubu Leszczyńskiego, Czesław Sierpowski.

Należy podkreślić wielką życzliwość i pomoc okazaną przez Automobilklub Leszczyński, który udostępnia swój tor dla przeprowadzenia zawodów supermoto. Przy coraz mniejszej liczbie organizatorów zawodów motocyklowych, jest to szczególnie  godne podkreślenia i uznania. Życzymy kolegom z Automobilklubu Leszczyńskiego pomyślnego rozwiązania problemów, o których rozmawiali przed zawodami z władzami miasta Gostynia.

Motocykle: 
Share

News

Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2019 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Mistrzostwa Polski Pit Bike oficjalnie potwierdzone!
To już pewne! Dwa lata od powstania nowej dyscypliny i rozgrywania Pucharu... więcej
Mistrzostwa Świata SuperEnduro: Błażusiak nie składa broni przed finałem w Łodzi
To była czwarta, i ostatnia zarazem, runda przed historycznym finałem Mistrzostw... więcej
PZM świętował 70-lecie działalności
Działacze z całego kraju, wybitni zawodnicy sportów motorowych ... więcej
Kalendarz Sportu Motocyklowego 2020
W dniu 31 stycznia 2020r. Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku... więcej
Kursokonferencja sędziowska
Uprzejmie informujemy, że w dniach 29 lutego/01 marca 2020 r. oraz 14/15 marca... więcej
ORLEN Team podsumował Rajd Dakar 2020
Zawodnicy ORLEN Team mają za sobą tysiące kilometrów na nowych trasach Rajdu... więcej
Sukces Polaków w Africa Eco Race
Obchodzący dwudziestolecie kariery sportowej Jacek Czachor, pustynny Africa Eco... więcej
Mistrzostwa Świata SuperEnduro: Bolt bierze odwet za Riesę
Trzecia runda Mistrzostw Świata SuperEnduro w Hiszpanii należała do Billy’... więcej
Etapowe podium Jacka Czachora
Trzeci czas przejazdu na przedostatnim OSie Africa Eco Race uzyskał Jacek... więcej

Strony

- Archiwum