ICE SPEEDWAY zaprezentowany w Centrum Olimpijskim

W piątek w warszawskiej siedzibie PKOl odbyła się konferencja prasowa dotycząca drużynowego Finału oraz powołania kadry w dyscyplinie nieolimpijskiej, choć ze sporymi szansami na miejsce w programie zbliżających się Igrzysk w Soczi. Wyścigi motocyklowe na lodzie, narodowa specjalność Rosjan, mogą zostać umieszczone w programie zimowej olimpiady jako sport pokazowy.

Rok wcześniej, 25 i 26 stycznia 2013 r. podkarpacki Sanok zorganizuje jako pierwsze polskie miasto w historii finał Drużynowych Mistrzostw Świata Lodowych Gladiatorów, który jednocześnie będzie debiutem reprezentacji Polski w zawodach tej rangi.

Prowadzący konferencję rzecznik prasowy zawodów, dziennikarz TVP Sport, Tygodnika Żużlowego i SportowychFaktów, tarnowianin Robert Noga rozpoczął ją od dyskusji z panelem organizatorów.

Prezes Polskiego Związku Motorowego, Andrzej Witkowski omówił działania władz FIM zmierzające ku umieszczeniu ice speedway'a w programie zimowych igrzysk. Pochwalił promotorów teamu i władze Sanoka za ciągły postęp, życzył tworzonej pod auspicjami PZM reprezentacji powodzenia w jej debiucie w finale DMŚ.Burmistrz Sanoka, dr Wojciech Blecharczyk przybliżył swoje zaangażowanie w Polskim Komitecie Olimpijskim oraz Narodowej Radzie Ekologicznej, które pomogło w organizacji konferencji w tak bardzo prestiżowej lokalizacji. Przypomniał śmiałe marzenia Pawła Ruszkiewicza sprzed paru lat o możliwości przyznania Polsce prawa przeprowadzenia finału „drużynówki” na torze „Błonie”.

Dyrektor MOSiR Sanok i jednocześnie dyrektor zawodów o mistrzostwo świata, dr Damian Delekta przybliżył działania podjęte w celu unowocześnienia areny finałowych zmagań. Za kwotę blisko miliona euro dostawione zostaną nowe trybuny, ulepszone ciągi komunikacyjne, a także wprowadzony szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Na zakończenie tej części przemówił promotor Paweł Ruszkiewicz, który kolejny rok będzie pełnił również funkcję kierownika reprezentacji. W bardzo osobistych słowach potwierdził, jak bardzo jest szczęśliwy, że tak daleko udało się zajść w ciągu kilku lat z praktycznie nieuprawianej w kraju dyscypliny sportów motorowych po uzyskanie roli gospodarza zawodów najwyższego szczebla. Polacy stali się wzorem pod względem promocji dla całego światka lodowego speedway'a.

Następnie przedstawiono obecnych w stolicy przedstawicieli najważniejszych sponsorów zawodów. Piotr Rosłoń z firmy Exide przyznał, że firma wciąż pragnie zachować kontakt z „wyścigami w lewo”, gdzie była współtwórcą takich sukcesów, jak słynny Team Exide Hamill-Hancock (podwójne złoto w Speedway Grand Prix) oraz srebro Jarosława Hampela w Grand Prix na żużlu w 2010 roku.

Sławomir Olkiewicz z firmy Fogo przedstawił historię zaangażowania tej marki w żużlowe imprezy coraz to wyższej rangi, w 2012 roku między innymi jako tytularny sponsor rundy mistrzostw na torze klasycznym w walijskim Cardiff. Zwrócił także uwagę na perspektywy promocyjne na terenie Rosji, która pozostaje światowym centrum lodowych wyścigów.

Grzegorz Jóźwiak z RockStar przyznał, że ta marka napojów energetycznych dopiero zaczyna penetrować marketingowy obszar speedway'a. Jest to jednak konieczność biorąc pod uwagę obecność na nim innych producentów. Przy okazji konferencji wszyscy jej goście mieli okazję degustacji jej napojów.

Po sponsorach przyszedł czas na przedstawienie stacji telewizyjnej, która zrealizuję transmisję Finału. Sławomir Lenkiewicz z redakcji sportowej TVP wyjawił szczegóły transmisji na antenie TVP Sport. Pierwszy dzień (piątek, 25.01. 2013 r.) turnieju będzie pokazywany za pomocą wejść Sanoka „na żywo”, między innymi w Sporcie po głównym wydaniu Wiadomości, natomiast drugiego dnia (sobota, 26.01.2013 r.) pełna relacja live rozpocznie się o 15.15.

Na zakończenie konferencji prezes PZM wraz z przewodniczącym GKSŻ Piotrem Szymańskim dokonali formalnego powołania kadrowiczów. Stałymi współpracownikami reprezntacji Polski w wyścigach motocyklowych na lodzie będą: Paweł Ruszkiewicz jako kierownik drużyny oraz Szczepan Szczęsny jako oficer prasowy kadry. 

Żużel: 
Share

News

Madsen wygrywa w Toruniu
Toruń czuł głód wielkiego żużla już od co najmniej kilku miesięcy. Emocje na... więcej
Rusza cykl TAURON SEC! [INFORMACJE DLA KIBICÓW]
Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie... więcej
Tauron SEC 2020 - seria Finałów w Polsce !
Żużlowa sytuacja wyjątkowaKoronawirus dyktuje ostatnio warunki na całym świecie... więcej
PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się 15 maja 2021 roku
Bilety na 2020 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland zachowują ważność... więcej
Rywalizacja o tytuł mistrza Europy zaplanowana na 5 grudnia 2020
Speedwayevents.pl w porozumieniu z FIM Europe i Polskim Związkiem Motorowym... więcej
Unia Tarnów wygrała Wirtualny Puchar PolskiZuzel.pl!
Niesamowite emocje w wielkim finale Wirutalnego Pucharu PolskiZuzel.pl. W... więcej
,
Finałowy weekend Wirtualnego Pucharu Polskizuzel.pl
Właśnie rozpoczyna się decydująca rozgrywka w Wirtualnym pucharze polskizuzel.... więcej
Wirtualny Puchar Polskizuzel.pl
Już dziś ruszają rozgrywki Wirtualnego Pucharu Polskizuzel.plSpeedway Challenge... więcej
Flaga narodowa „Dla wszystkich, którzy niosą pomoc” - PKN ORLEN
Z okazji Dnia Flagi, który przypada 2 maja, PKN ORLEN przygotował kampanię... więcej
Nowe regulaminy na stronie internetowej PZM
Na stronie internetowej www.pzm.pl  w zakładce ŻUŻEL – REGULAMINY... więcej

Strony

- Archiwum