Gulf 12H i nowe Ferrari

Michał Broniszewski, wicemistrz Blancpain Endurance Series w Pro Am, w drugi weekend grudnia wystartuje w piątej edycji wyścigu Gulf 12 Hours na Yas Marina Circuit. Ferrari 458 Italia GT3 wystawi szwajcarski Kessel Racing. Zmiennikami Broniszewskiego będą dwaj Włosi – oficjalny kierowca Ferrari Davide Rigon, reprezentujący AF Corse w WEC, oraz znany już z wcześniejszych wspólnych startów z Polakiem Giacomo Piccini.

- Zawsze z wielką przyjemnością startuję w Abu Zabi – mówi Michał Broniszewski.  – To bardzo ciekawy wyścig na zakończenie sezonu, na fantastycznym torze. Kilkakrotnie stawałem tam na podium – byłem drugi i trzeci, ale jeszcze nigdy nie udało mi się wygrać. Cel na tegoroczny wyścig jest więc jasny. Sporo obiecuję sobie po tym starcie.  Czeka nas w Abu Dhabi wiele godzin testów i treningów, więc liczymy, że uda nam się znaleźć optymalne ustawienia na wyścig.

Ferrari 458 Italia to samochód, który wkrótce przejdzie na sportową emeryturę, ale niebawem na torach pojawi się jego następca – model 488 Italia.  Michał Broniszewski wiąże z nim duże nadzieje.

- Nie wiadomo jeszcze, kiedy otrzymamy nowy samochód, ale już go widziałem.  To zupełnie inna  konstrukcja, rodem z innej epoki. Kierownica przypomina tę z Formuły 1. 488 Italia to prawdziwa rewolucja, szczególnie jeżeli chodzi o aerodynamikę. Nawet gołym okiem widać nowe rozwiązania, zwłaszcza w przedniej części samochodu.  Nadwozie spędziło wiele godzin w tunelu aerodynamicznym.  Wszystko wskazuje na to, że samochód będzie niezwykle konkurencyjny od pierwszego startu. Już w styczniu 2016 roku czekają mnie pierwsze testy.
 
Co do przyszłego roku, nie mogę jeszcze zdradzić szczegółów, ale prowadzę zaawansowane rozmowy na kilku frontach. Myślę, że już wkrótce będę miał dla kibiców kilka niespodzianek.  Wszystko wskazuje na to, że sezon 2016 rozpocznie się dla mnie bardzo wcześnie i zapewne będzie bardziej pracowity, niż tegoroczny. No dobrze, uchylę rąbka tajemnicy – chcę wziąć udział nie w jednej, ale w dwóch seriach wyścigowych. Myślę, że najpóźniej w połowie grudnia wszystko, a przynajmniej dużo będzie już wiadomo i wtedy z radością opowiem o swoich ambitnych planach na przyszły rok.

Samochody: 

News

Za tydzień w Limanowej: pojedynek wyścigowych Tytanów
Opublikowana przez Auto Moto Klub Limanowa prowizoryczna lista zgłoszeń... więcej
Najbardziej polski wyścig w sezonieprzed Kacprem Sztuką
Hungaroring jak zwykle będzie stanowić najbardziej polską rundę w sezonie. Z... więcej
Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej

Strony

- Archiwum