GT3 Poland z nowymi 991

Pierwszy pełny trening na nowych Porsche 991 GT3 Cup, zawodnicy zespołu GT3 Poland mieli okazję odbyć podczas dnia testowego na torze Lausitz Ring. Za kierownicą nowych samochodów, które już niebawem pojawią się w zespole zasiedli Marcin Jedliński oraz Rafał Mikrut. Podczas treningu na łużyckim torze swoje umiejętności szlifował również Stanisław Jedliński, który za kierownicą 991, zaliczył pełny sezon Porsche GT3 Poland 2014.
Po raz kolejny Marcin Jedliński uzyskał bardzo przyzwoite wyniki podczas blisko 7 godzin spędzonych na torze. W temperaturze bliskiej 10 st. C, Marcin pojechał najlepszy czas treningu 1.25.00.
- Tym razem jeździliśmy tylko 991 – mówi Marcin Jedliński. Chcieliśmy już teraz lepiej zgrać się z nowym autem i przygotować do nowego sezonu. Jestem mega zadowolony z wyniku jaki udało mi się uzyskać: 1:25.00 na nowej i 1,25,3 na używce. To pokazuje, że lepsze czasy są nadal w zasięgu, po poprawieniu kilku elementów. Po końcówce i ostatnich testach czuję się zdecydowanie pewniej za kierownicą, a po godzinach spędzonych w 997, które pozwoliło mi szlifować technikę, w nowym aucie jazda jest czystą przyjemnością. Oprócz mnie i Rafała z ekipy GT3 Poland na torze pojawił się mój Tato, który w stosunku do ostatniego treningu na Lausitz poczynił ogromny progres, jadąc najszybsze kółko w okolicach 1.28.8. Widać, że rozkręca się i liczę, że w sezonie 2015 będzie trzymał się w stawce. Myślę, że nowy sezon będzie bardzo emocjonujący i ciekawy. Dziękuję bardzo Robertowi Lukasowi, ekipie GT3 Poland i wszystkim obecnym na tych testach za pomoc i super atmosferę. Nie mówimy, że to ostatnie treningi bo pogoda sprzyja i może okazać się, że jeszcze pojawimy się na torze.
Rafał Mikrut powraca po kontuzji szyi, która wyeliminowała go z walki o podium w sezonie 2014. Podczas drugiego treningu Rafał pokazał, że wraca do formy i już niedługo będzie poważnym konkurentem, po aklimatyzacji w nowym samochodzie, ponieważ Porsche 997, wykorzystywane były w tym sezonie, przechodzą już na zasłużoną emeryturę.
- Jestem bardzo zadowolony z testów na Lausitz – mówi Rafał Mikrut. Dobrze czuję auto, które daje ogromną satysfakcję z jazdy w porównaniu do 997. Mój najlepszy czas weekendu to 1.26.1, ale uzyskałem go na używanej oponie. Mnie cieszy sam fakt, że miałem okazje pojeździć, dzięki Wieśkowi Lukasowi, który przygotował ten dzień testowy dla zawodników Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. Porównując nasze czasy do niemieckiego Carrera Cup, jestem bardzo optymistycznie nastawiony. Co najważniejsze nie mam problemów z szyją, która dokuczała mi w jeździe pod koniec sezonu 2014. Wracam do dyspozycji.
- Powoli nasz sezon dobiega końca – mówi Bartosz Opioła, manager zespołu GT3 Poland. Podczas dwóch ostatnich treningów zabrakło z nami Jarka Budzyńskiego, ale akurat to zawodnik, który w tym roku jeździł już dwukrotnie nowym 991. Wielki progres zrobił Marcin Jedliński, osiągając najlepszy czas treningów. Stanisław Jedliński rozkręcił się i traci już zaledwie 3 sekundy do szybkich zawodników – kończy Opioła.
Już w przyszłym tygodniu Jarosław Budzyński i Stanisław Jedliński pojawią się na Gali Mistrzów Sportu Samochodowego w warszawskim hotelu Sofitel Victoria, gdzie odbiorą szarfy mistrzowskie w klasyfikacji Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Samochody: 
Źródło newsa: 

News

Za tydzień w Limanowej: pojedynek wyścigowych Tytanów
Opublikowana przez Auto Moto Klub Limanowa prowizoryczna lista zgłoszeń... więcej
Najbardziej polski wyścig w sezonieprzed Kacprem Sztuką
Hungaroring jak zwykle będzie stanowić najbardziej polską rundę w sezonie. Z... więcej
Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej

Strony

- Archiwum