GT3 Poland testowało w Brandenburgii

Miniony weekend był bardzo pracowitym dla zawodników zespołu GT3 Poland, którzy po zimowej przerwie wybrali się do Klettwitz, aby trenować przed nowym sezonem wyścigowym. W tym roku piątka zawodników pojawi się w Porsche GT3 Cup Central Europe oraz w rundach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.
Wiosenna pogoda przyspieszyła nasze pierwsze spotkanie w wyścigowym gronie – mówi Bartosz Opioła szef zespołu GT3 Poland. Mieliśmy okazję jeździć na torze Eurospeedway Lausitz, który był dobrą rozgrzewka do sezonu 2014. Niedługo myślimy nad kolejnymi testami, ale na jakim obiekcie to się jeszcze okaże – kończy Opioła.
Zawodnicy w składzie Jarosław Budzyński, Marcin Jedliński, Stanisław Jedliński, Paweł Kowalski oraz Rafał Mikrut podczas dwóch dni testów, pokonali za kierownicą samochodów Porsche około 300 okrążeń 3528 metrowego toru.
Podczas zimowo-wiosennego sprawdzianu ekipa GT3 Poland zużyła 8 kompletów opon, 4 komplety klocków hamulcowych oraz 1020 litrów paliwa, a to dopiero preludium przed pierwszym wyścigiem.
Najbardziej zadowolony z wizyty na Lausitz był Rafał Mikrut oraz Stanisław Jedliński, który po pierwsze uczył się nowego toru, ale co najważniejsze nowego samochodu 991 GT3 Cup 2013 – mówi Opioła. Można powiedzieć, że był zachwycony wyczuciem nowego Porsche i z okrążenia na okrążenie łapał coraz lepsze tempo.
Marcin Jedliński, który w ubiegłym sezonie startował już w Porsche GT3 Cup Central Europe, pokazał się z dobrej strony. Drugiego dnia zdecydowanie odkurzył głowę i dobrał dobre tempo – mówi Opioła.
Jarek Budzyński
Nareszcie po przerwie zimowej mieliśmy przyjemność pojeździć na torze wyścigowym Lausitzring. To europejski tor NASCAR przerobiony w środku na tor wyścigowy. Konfiguracja zakrętów średnio mi odpowiadała. Pogoda w większej części nam dopisała, a w szczególności w sobotę . Z przyjemnością spotkałem kolegów z którymi pożartowaliśmy i przedyskutowaliśmy cały nowy sezon. Po zimie trzeba było czasu, żeby się rozruszać w Porsche Cup. Myślę, że w jakieś większej części cel został osiągnięty. Ogólnie z wielką przyjemnością spędziłem te 2 dni na torze. Pozdrawiam wszystkich gorąco.
Rafał Mikrut
Z testów jestem bardzo zadowolony, warunki były super, samochód po zimie przygotowany perfekcyjnie, udało się pojechać całkiem przyzwoite czasy, co daje powiew optymizmu na zbliżający się sezon.

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

Za tydzień w Limanowej: pojedynek wyścigowych Tytanów
Opublikowana przez Auto Moto Klub Limanowa prowizoryczna lista zgłoszeń... więcej
Najbardziej polski wyścig w sezonieprzed Kacprem Sztuką
Hungaroring jak zwykle będzie stanowić najbardziej polską rundę w sezonie. Z... więcej
Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej

Strony

- Archiwum