GT3 Poland testował z Porsche Supercup

Intensywne przygotowania trwają w zespole GT3 Poland przed pierwszym tegorocznym wyścigiem Porsche GT3 Cup CCE. 25 kwietnia zawodnicy rozpoczną swoje zmagania na węgierskim torze wyścigowym Hungaroring, zlokalizowanym pod Budapesztem.
W sezonie 2014, zespół GT3 Poland reprezentować będzie czterech zawodników. Jarosław Budzyński, Marcin Jedliński, Stanisław Jedliński oraz Rafał Mikrut.
W minionym tygodniu Marcin i Stanisław Jedlińscy mieli okazję odbyć dwudniowy trening, właśnie na Hungaroringu, gdzie spotkali się i mieli okazję jeździć wspólnie z zawodnikami z Mobil 1 Porsche Supercup.
Zaplanowaliśmy testy właśnie podczas treningu zawodników z Supercup, tak abyśmy mogli w jakimś stopniu porównać się do ich wyników. Jedno co mogę powiedzieć to, że zawodnicy Supercup jechali niesamowite czasy, a Marcin i Stanisław z okrążenia na okrążenie radzili sobie coraz lepiej – podsumowuje Bartosz Opioła manager zespołu.
Tor Hungaroring ma długość 4381 m. Jego 14 zakrętów w sezonie 2013 najszybciej przejechał Lewis Hamilton za kierownicą bolidu F1. Najszybszym kierowcą Porsche na tym obiekcie jest, nieżyjący już Sean Edwards, który w sezonie 2013, wygrał rundę Mobil 1 Porsche Supercup, na torze Hungaroring.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy jaką wykonaliśmy podczas treningu. Marcin i Stanisław jeździli w bardzo dobrych warunkach. Widać duży postęp w jeździe obu zawodników. Trening powinien zaprocentować już podczas pierwszej rundy Porsche GT3 Cup CCE, która odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia – komentuje Opioła.
Intensywne testy, zakończyły się niewielkim kontaktem obu samochodów, który jednak nie wpłynął na końcowe wyniki. Po powrocie Porsche 911 zespołu GT3 Poland przejdą ostatnie poprawki mechaniczne i już tydzień po świętach wielkanocnych wyjadą na pierwszą rundę inauguracji sezonu 2014.
Najważniejsze jest nastawienie zawodników. Wszyscy opuszczaliśmy Hungaroring w dobrym humorze. Zarówno Stanisław jak i Marcin Jedlińscy byli zadowoleni z odbytego treningu, ale na pewno potrzebują jeszcze sporo kilometrów w tym sezonie – kończy Bartosz Opioła.
W tym sezonie zawodnicy GT3 Poland pojawią się sześciokrotnie w serii Porsche GT3 Cup CCE oraz Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Samochody: 
Źródło newsa: 

News

Za tydzień w Limanowej: pojedynek wyścigowych Tytanów
Opublikowana przez Auto Moto Klub Limanowa prowizoryczna lista zgłoszeń... więcej
Najbardziej polski wyścig w sezonieprzed Kacprem Sztuką
Hungaroring jak zwykle będzie stanowić najbardziej polską rundę w sezonie. Z... więcej
Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej

Strony

- Archiwum