Gosia dziesiąta w finale

Małgorzata Rdest, jedyna kobieta w Formula BMW Talent Cup Grand Final, zajęła 10 miejsce w finale programu na Motorsport Arena Oschersleben. Zwycięzcą został Marvin Dienst, 15-latek z Worms. Drugi w klasyfikacji, Estończyk Tristan Viidas również uzbierał 42 punkty. O punkt za Dienstem i Viidasem finiszował Stefan Mihnea z Rumunii.

W programie finału widniały trzy 25-minutowe wyścigi. W kwalifikacjach najszybszy był Louis Deletraz, syn Jean-Denisa Deletraza, uczestnika trzech wyścigów F1. Rodak Louisa, Ralph Boschung ruszający z drugiego pola, po kilku okrążeniach poradził sobie z Deletrazem, który przegrał również z Mihneą. Gosia Rdest rozpoczęła od siódmej lokaty. W drugim wyścigu była dziesiąta. W trzecim ponownie siódma.

W sobotnie popołudnie triumfował Louis Deletraz, lider od startu do mety, szybszy o 0,7 sekundy od Tristana Viidasa. Ralph Boschung, czwarty za Marvinem Dienstem, przed decydującym wyścigiem tracił trzy punkty do Deletraza. Szwajcarzy zderzyli się na czwartym okrążeniu i liderem został Dienst, startujący z 5 pola. Po zwycięstwie Marvin zrównał się w punktacji z Viidasem, czwartym na mecie - i to on wygrał finał dzięki lepszym miejscom. Louisa Deletraza wykluczono z końcowej klasyfikacji za incydent w depo.

GOSIA RDEST: Genialny weekend, każdy z wyścigów również, było sporo wyprzedzania, a prędkości grubo przekraczały 250km/h. Na oczach tylu kibiców, wśród których oczywiście był mój kochany tata, poczułam smak wielkoformatowego motorsportu. Nie wygrałam, ale przeżyłam jedne z najpiękniejszych chwil w moim życiu, dlatego dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali przez cały sezon.
Podsumowując Formula BMW Talent Cup 2012 to naprawdę świetna szkoła dla każdego kto chce zostać kierowcą wyścigowym, przede wszystkim uczą tego, że jest się nim codziennie, a nie tylko w weekendy. To styl życia, bardzo rygorystyczny i tylko dla bardzo cierpliwych osób, bo nauki jest sporo, która czasem wydaje się być monotonna. Później dowiadujemy się, że wszystko, absolutnie każdy szczegół był wart poświęcenia i procentuje.
Do zobaczenie w sezonie 2013, który stoi jeszcze pod znakiem zapytania. Jeśli chcecie wiedzieć jak dalej potoczy się moja sportowa kariera, zapraszam na swój Facebook’owy Fun Page - Gosia Rdest - Life is a Race oraz stronę internetową www.gosiardest.pl.