Giermaziak na podium

Kuba Giermaziak drugi raz w tym sezonie wywalczył podium w Porsche Supercup. Kierowca VERVA Racing Team zajął trzecie miejsce na Hungaroringu, osiągając metę za Seanem Edwardsem, który odniósł trzecie zwycięstwo w tym roku, oraz za ubiegłorocznym triumfatorem wyścigu, Christianem Engelhartem. Patryk Szczerbiński przebił się na szóstą lokatę i uzyskał najlepszy wynik w sezonie, drugi najlepszy w karierze. Robert Lukas po piruecie znalazł się na 19 miejscu.

Po starcie Michael Ammermüller zepchnął Giermaziaka na piątą pozycję, ale na pierwszym zakręcie spowodował kolizję z jadącym na trzecim miejscu Richie Stanawayem. Obydwa Porsche wykonały piruet. Grupa z Nickim Thiimem musiała ratować się ucieczką na pobocze. Giermaziak awansował do trójki, za Edwardsa i Engelharta. Patryk Szczerbiński, ósmy po pierwszym okrążeniu, na drugim kółku był już szósty, wygrywając pojedynek z Jean-Eric'kiem Vernayem.

Najlepszy występ w tym sezonie zaliczył Klaus Bachler, junior Porsche jeżdżący w polskim zespole Förch Racing. Dzień po 22 urodzinach, Austriak finiszował jako piąty, do końca ostro atakując Kevina Estre.

- Udało mi się w końcu bardzo dobrze wystartować, chociaż w porównaniu do Ammermüllera to można powiedzieć, że cała pierwsza szóstka stała w miejscu - mówi Kuba Giermaziak. - Jednak wyszło to nam na dobre, bo Michael w pierwszym zakręcie spowodował kolizję i spadł na tył stawki. Dzięki temu udało mi się odrobić wiele punktów straty do niego w klasyfikacji Porsche Supercup. Na pierwszych trzech - czterech kółkach byłem dość szybki. Dogoniłem Seana i jadącego za nim Engelharta. Potem sytuacja się ustabilizowała. Tempo było dobre, ale brakowało nam dwóch - trzech dziesiątych sekundy w pierwszym sektorze. W końcówce zacząłem zyskiwać, ale to niestety nie wystarczyło, aby walczyć o zwycięstwo. Ważne, że ponownie stanęliśmy w tym sezonie na podium. Szkoda, że Sean uciekł nam o kolejne cztery punkty, ale walczymy do końca. To dopiero połowa sezonu i wszyscy popełniają błędy. Bardzo dziękuję całemu zespołowi, bo w tym wyścigu wszystko zadziałało jak należy. Dziękuję także mojemu sponsorowi, firmie PKN Orlen, bo bardzo pomógł nam fakt, że mogliśmy wcześniej przyjechać na testy na Hungaroring. Poprawiło to nasze tempo wyścigowe. Najważniejsze jest to, że ciągle jesteśmy w czołówce.

- To był bardzo dobry wyścig nie tylko dla mnie, ale i dla całego zespołu VERVA Racing Team. Ułożył się po mojej myśli - powiedział Patryk Szczerbiński. - Sam start nie był rewelacyjny, ale wszystko nadrobiłem w pierwszym zakręcie, bo wyprzedziłem tam aż sześciu kierowców. Skorzystałem z zamieszania powstałego w wyniku kolizji. Zawodnicy uciekali na zewnętrzną część toru, a ja postanowiłem zostać po wewnętrznej stronie zakrętu, co bardzo się opłaciło. Byłem już ósmy, ale po drodze wyminąłem Barkera, którego obróciło. Trzy zakręty później wyprzedziłem również Vernaya. Dalej jechałem po prostu swój wyścig. Na spokojnie. Widziałem, że odchodzę kierowcom, jadącym za mną. Gratuluję Kubie i dziękuję zespołowi, za wspaniale przygotowany samochód. Jechało mi się bardzo dobrze, nawet przy tak wysokich temperaturach, jakie panowały wewnątrz Porsche.

WYNIKI WYŚCIGU (14 okrążeń)
1. Sean Edwards (Allyouneed by Project 1) 26.01,021
2. Christian Engelhart (Fach Auto Tech) +0,664
3. Kuba Giermaziak (Verva Racing Team) +1,414
4. Kévin Estre (Attempto Racing) +14,679
5. Klaus Bachler (Förch Racing by Lukas Motorsport) +14,818
6. Patryk Szczerbiński (Verva Racing Team) +17,235
7. Markus Pommer (Lechner Racing Academy) +20,992
8. Nicki Thiim (Attempto Racing) +21,288
9. Jeroen Bleekemolen (Lechner Racing) +22,048
10. Michael Christensen (DAMS) +22,752
11. Jean-Karl Vernay (MRS GT-Racing) +26,903
12. Clemens Schmid (Lechner Racing Academy) +27,204
13. Jeroen Mul (Team Bleekemolen) +28,574
14. Michael Ammermüller (Lechner Racing) +29,951
15. Earl Bamber (Fach Auto Tech) +30,577
16. Ben Barker (Team Bleekemolen) +31,425
17. Alessandro Zampedri (MOMO-Megatron) +33,085
18. Sean Johnston (Allyouneed by Project 1) +41,116
19.  Robert Lukas (Förch Racing by Lukas Motorsport) +42,666
20. Roar Lindland (MRS GT-Racing) +43,520
21. Sebastiaan Bleekemolen (Team Bleekemolen) +43,986

PUNKTACJA PORSCHE MOBIL 1 SUPERCUP
1. Edwards 88, 2. Thiim 72, 3. Ammermüller 64, 4. Giermaziak 60, 5. Christensen 54, 6. Estre 50, 7. Engelhart 38, 8. Bachler 34, 9. Barker 31, 10. J. Bleekemolen 26, 11. Stanaway 25, 12. Szczerbiński 22, 13. Lukas 21

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 

News

Rajdowe święto na błoniach PGE Narodowego
Krzysztof Hołowczyc podczas swojej bogatej kariery rajdowej nie miał zbyt... więcej
Wielkie emocje w Słomczynie!
Na torze w Słomczynie niedaleko Warszawy odbyła się w miniony... więcej
Robert Sługocki wygrywa na Magurze
Po sobotnich zmaganiach ze zmienną pogodą, niedzielna 6 Runda Górskich... więcej
Wyścig Magura – loteria pogodowa
Przed rozpoczęciem 5 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski,... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 23.06.2024, Jelenia Góra
Niedziela: 23 czerwca 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: ul.... więcej
Czas na Słomczyn!
Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede wszystkim z ... więcej
Dwa dni wyścigowych emocji na Torze Poznań
W najbliższy piątek i w sobotę 21-22 czerwca na Torze... więcej
Ponad 60 kierowców będzie zdobywać Magurę Małastowską
Mimo rozpoczynających się wakacji wyścigowa karuzela Górskich Samochodowych... więcej
Polacy na mecie 2. Królewskiego Rajdu Skandynawii
Zakończyła się 3. runda Rajdowych Mistrzostw Europy ERC. Najlepszy w 2.... więcej

Strony

- Archiwum