Finałowa rozgrywka w Żaganiu

W środę o 15.00 został opublikowana lista zgłoszeń do Żagań Master Race, stanowiącego ostanią tegoroczną rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych  i Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych.


Fot. Marcin Kaliszka www.RallyFoto.pl

Na liście nie zabrakło czołowych pretendentów  do tytułu Mistrza Polski. Z jedynką na liście znalazł się posiadający priorytet FIA Miroslav Zapletal pilotowany przez Macieja Martona w swoim dobrze znanym H3 EVO. Numer dwa otrzymał aktualny lider klasyfikacji RMPST i ubiegłoroczny Mistrz Polski Adam Małysz pilotowany przez Rafała Martona, jadący Toyotą Hilux. Numer trzy przypadł Łukaszowi Komornickiemu oraz Arturowi Kołodziejowi w Mitsubishi L200. Różnica w punktacji jest bardzo niewielka, pomiędzy Małyszem (110 pkt.) a Zapletalem (104 pkt.) jest tylko siedem punktów różnicy. Aktualnie trzeci w punktacji Łukasz Komornicki  (86 pkt) może w Żaganiu odrobić stratę i nadal ma szansę aby przeskoczyć zarówno Zapletala jaki Małysza. Czołowej trójce szyki mogą pomieszać rozstawieni z numerem 6 Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik - Persson, którzy w Żaganiu dysponować będą bardzo szybkim nowym BMW X1. O czołowe lokaty będą z pewnością także walczyć Mistrz Polski z 2008 roku i trzeci podczas tegorocznej Baja Carpathia Sławomir Wasiak oraz Marcina Grydziuszko w swoim Mitsubishi Pajero oraz kończący swój pierwszy sezon w Mistrzostwach Polski Sebastian Ciuła pilotowany tym razem przez Ludwika Wikowicza, jadący Nissanem Navarą. W Grupie T1 podziwiać będziemy także kolejnego zawodnika z Czech, którym jest Tomas Kasparek i Ladislav Kucera w interesującym Isuzu EVO Racing.


Fot. Marcin Kaliszka www.RallyFoto.pl

Nie inaczej walka będzie wyglądał w Grupie Samochodów Produkcyjnych T2, gdzie co prawda zabrakło lidera punktacji Tomasa Horanskiego, ale mamy w niej zgłoszonych 10 kierowców. Listę Grupy T2 otwiera Mariusz Andrych z nowym pilotem Michałem Trzcińskim, w Toyocie Land Cruiser, aktualnie drudzy w Grupie T2 ze stratą 26 pkt. do Horanskiego. Za nimi znalazł się tegoroczny zdobywca tytułu Vice Mistrza Europy Centralnej w Grupie T2 Maciej Stańco, pilotowany prze Ernesta Góreckiego, w swoim bardzo mocnych Porsche Cayenne. Kolejno z numerem 11 na liście znaleźli się Klaudia Podkalicka i Piotr Binaś, którzy znakomicie zaprezentowali sie podczas tegorocznej edycji Baja Poland oraz kolejno Dariusz Kaliszk / Mariusz Chojnacki, Grzegorz Szwagrzyk / Jakub Moliter, obaj w Mitsubishi Pajero oraz Nissany Navara z zespołu 4xDrive, prowadzone przez Łukasza Lechowicza / Łukasza Soleckiego, Roberta Kufla / Dominika Samosiuka oraz Tomasz Pieca i Remigiusza Kleina. Stawkę Nissanów przedziela z nr 15 Marcin Sobiech pilotowany przez Piotra Czosnykę w swoim Mitsubishi Pajero. Stawkę samochodó produkcyjnych zamyka Tomasz Czerniak i Bartosz Szlęzak w Toyocie Land Cruiser.
W Grupie T2 będziemy świadkami zaciętej walki o tytuł II Vice Mistrza Polski, ponieważ pod nieobecność zajmującego trzecią lokatę Jakuba Brzezińskiego i aktualnie czwartego Juraia Ulricha, szansę na tytuł II Vice Mistrza mają Klaudia Podkalicka, Maciej Stańco, Dariusz Kalisz, Łukasz Lechowicz jak i teoretycznie także Marcin Sobiech.


Fot. Marcin Kaliszka www.RallyFoto.pl

Emocji także możemy się spodziewać w Grupie TH gdzie walka będzie toczyć pomiędzy tegorocznymi zdobywcami tytułów Vice Mistrza i II Vice Mistrza Europy Centralnej w Rajdach Terenowych Piotrem Białkowski  i Bartoszem Białkowskim w Nissanie D22 a Piotrem Cierzniewskim i Michałem Bojarem w Sam-ie MRT. Pomieszać im szyki mogą Robert Łyżwa / Michał Krotiuk w Range Roverze oraz Łukasz Skoczeń / Grzegorz Ślęczka w Mitsubishi Pajero i Pavel Jakusev / Kristyna Pelikanova w Nissanie Patrol-u EVO 1.

Podczas Żagań Master Race niestety nie będzie żadnego reprezentanta Grupy OPEN.

W uruchomionym po raz pierwszy w tym roku Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych, który dedykowany jest dla kierowców nie posiadających licencji sportu samochodowego, rywalizować będzie 7 załóg. Jako pierwszy z numerem 25 rozstawiony został jadący Mitsubishi Pajero w klasie Gość Jacek Kozakiewicz pilotowany tym razem prze dobrze znanego ze startów na Quadzie Macieja Albinowskiego. W Grupie 1 udoskonalonych pojazdów terenowych rywalizować pomiędzy sobą będą Jasiewicz Zbigniew / Odejewska Dominika w Jeep-ie Wranglerze oraz Dominik Bugajski / Roman Popławski w Nissanie Patrolu i Artur Owczarek / Krzysztof Tomczuk  w Sam-ie Black Tank.

W Grupie 2 produkcyjnych pojazdów terenowych, rywalizacja także toczyć się będzie pomiędzy 3 załogami w składzie: Grzegorz Marciniak / Krzysztof Tomczuk w Pajero oraz Robert Kucharczyk / Daniel Stachurski także w Pajero i Tomasz Piluch / Pawłowski Marcin w Range Roverze.


Fot. Marcin Kaliszka www.RallyFoto.pl

Listę zgłoszeń quadów, motocykli i pojazdów UTV liczy 10 pozycji i  otwierają ją dwaj motocykliści Piotr Sziller na Hondzie i Czech Ladislav Zavrtalek na KTM-ie i kolejno 7 zawodników jadących na Quadach: bracia Bernat na Can-am ds, Wojtasik Suzuki LTR i Szymczak, Janik, Sochalec oraz Kojtych na Can-am. Nowością podczas Żagań Master Race jest możliwość udziału pojazdów UTV, gdzie jako pierwszy zawodnik tego typu pojazdem pojedzie Bartłomiej Piela pilotowany przez Mariusza Sirockiego.

 

 

 

 

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

RAJD BARBÓRKA 2022. KAMENA RALLY TEAM PONOWNIE NA STARCIE
Przed kibicami motorsportu wielkie święto wieńczące sezon! W pierwszy weekend... więcej
Rekordowa oglądalność Porsche Esports Sprint Challenge Poland 2022 (Mistrzostw Polski Digital Motorsport)
Wielkim sukcesem zakończył się sezon Mistrzostw Polski w Digital Motorsporcie:... więcej
79. Rajd Polski trzecią rundą ERC, w maju 2023
Światowa Rada Sportów Motorowych FIA (WMSC) zatwierdziła kalendarz Rajdowych... więcej
Mistrzowie nagrodzeni
Najlepsi zawodnicy w krajowych cyklach sportu samochodowego odebrali puchary... więcej
Pierwszy sezon F1inSchools w Polsce otwarty
W piątek, 18 listopada odbyło się oficjalne otwarcie pierwszego sezonu projektu... więcej
GRZEGORZ CHMIELEWSKI (16.6.1946-17.11.2022)
Przyjaciele, koledzy o Grzegorzu Chmielewskim:„17 listopada w wieku 76... więcej
Nadchodzące sezony WRC, ERC i World RX w pełni na żywo w Motowizji!
Fenomenalna wiadomość dla kibiców, wszystkie rundy najważniejszych lig... więcej
Jerzy Spinkiewicz mistrzem sezonu 2022 Clio Cup Europe w kategorii Challenger
W miniony weekend wyścigami na torze Barcelona Catalunya zakończyła się... więcej
Informacja dot. Ceremonii Zakończenia Sezonu Sportu Samochodowego 2022
Szanowni Zawodnicy / Kierowcy / Piloci,Mistrzowie Polski / Zdobywcy Pucharu... więcej

Strony

- Archiwum