Finałowa rozgrywka w Żaganiu

W środę o 15.00 został opublikowana lista zgłoszeń do Żagań Master Race, stanowiącego ostanią tegoroczną rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych  i Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych.


Fot. Marcin Kaliszka www.RallyFoto.pl

Na liście nie zabrakło czołowych pretendentów  do tytułu Mistrza Polski. Z jedynką na liście znalazł się posiadający priorytet FIA Miroslav Zapletal pilotowany przez Macieja Martona w swoim dobrze znanym H3 EVO. Numer dwa otrzymał aktualny lider klasyfikacji RMPST i ubiegłoroczny Mistrz Polski Adam Małysz pilotowany przez Rafała Martona, jadący Toyotą Hilux. Numer trzy przypadł Łukaszowi Komornickiemu oraz Arturowi Kołodziejowi w Mitsubishi L200. Różnica w punktacji jest bardzo niewielka, pomiędzy Małyszem (110 pkt.) a Zapletalem (104 pkt.) jest tylko siedem punktów różnicy. Aktualnie trzeci w punktacji Łukasz Komornicki  (86 pkt) może w Żaganiu odrobić stratę i nadal ma szansę aby przeskoczyć zarówno Zapletala jaki Małysza. Czołowej trójce szyki mogą pomieszać rozstawieni z numerem 6 Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik - Persson, którzy w Żaganiu dysponować będą bardzo szybkim nowym BMW X1. O czołowe lokaty będą z pewnością także walczyć Mistrz Polski z 2008 roku i trzeci podczas tegorocznej Baja Carpathia Sławomir Wasiak oraz Marcina Grydziuszko w swoim Mitsubishi Pajero oraz kończący swój pierwszy sezon w Mistrzostwach Polski Sebastian Ciuła pilotowany tym razem przez Ludwika Wikowicza, jadący Nissanem Navarą. W Grupie T1 podziwiać będziemy także kolejnego zawodnika z Czech, którym jest Tomas Kasparek i Ladislav Kucera w interesującym Isuzu EVO Racing.


Fot. Marcin Kaliszka www.RallyFoto.pl

Nie inaczej walka będzie wyglądał w Grupie Samochodów Produkcyjnych T2, gdzie co prawda zabrakło lidera punktacji Tomasa Horanskiego, ale mamy w niej zgłoszonych 10 kierowców. Listę Grupy T2 otwiera Mariusz Andrych z nowym pilotem Michałem Trzcińskim, w Toyocie Land Cruiser, aktualnie drudzy w Grupie T2 ze stratą 26 pkt. do Horanskiego. Za nimi znalazł się tegoroczny zdobywca tytułu Vice Mistrza Europy Centralnej w Grupie T2 Maciej Stańco, pilotowany prze Ernesta Góreckiego, w swoim bardzo mocnych Porsche Cayenne. Kolejno z numerem 11 na liście znaleźli się Klaudia Podkalicka i Piotr Binaś, którzy znakomicie zaprezentowali sie podczas tegorocznej edycji Baja Poland oraz kolejno Dariusz Kaliszk / Mariusz Chojnacki, Grzegorz Szwagrzyk / Jakub Moliter, obaj w Mitsubishi Pajero oraz Nissany Navara z zespołu 4xDrive, prowadzone przez Łukasza Lechowicza / Łukasza Soleckiego, Roberta Kufla / Dominika Samosiuka oraz Tomasz Pieca i Remigiusza Kleina. Stawkę Nissanów przedziela z nr 15 Marcin Sobiech pilotowany przez Piotra Czosnykę w swoim Mitsubishi Pajero. Stawkę samochodó produkcyjnych zamyka Tomasz Czerniak i Bartosz Szlęzak w Toyocie Land Cruiser.
W Grupie T2 będziemy świadkami zaciętej walki o tytuł II Vice Mistrza Polski, ponieważ pod nieobecność zajmującego trzecią lokatę Jakuba Brzezińskiego i aktualnie czwartego Juraia Ulricha, szansę na tytuł II Vice Mistrza mają Klaudia Podkalicka, Maciej Stańco, Dariusz Kalisz, Łukasz Lechowicz jak i teoretycznie także Marcin Sobiech.


Fot. Marcin Kaliszka www.RallyFoto.pl

Emocji także możemy się spodziewać w Grupie TH gdzie walka będzie toczyć pomiędzy tegorocznymi zdobywcami tytułów Vice Mistrza i II Vice Mistrza Europy Centralnej w Rajdach Terenowych Piotrem Białkowski  i Bartoszem Białkowskim w Nissanie D22 a Piotrem Cierzniewskim i Michałem Bojarem w Sam-ie MRT. Pomieszać im szyki mogą Robert Łyżwa / Michał Krotiuk w Range Roverze oraz Łukasz Skoczeń / Grzegorz Ślęczka w Mitsubishi Pajero i Pavel Jakusev / Kristyna Pelikanova w Nissanie Patrol-u EVO 1.

Podczas Żagań Master Race niestety nie będzie żadnego reprezentanta Grupy OPEN.

W uruchomionym po raz pierwszy w tym roku Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych, który dedykowany jest dla kierowców nie posiadających licencji sportu samochodowego, rywalizować będzie 7 załóg. Jako pierwszy z numerem 25 rozstawiony został jadący Mitsubishi Pajero w klasie Gość Jacek Kozakiewicz pilotowany tym razem prze dobrze znanego ze startów na Quadzie Macieja Albinowskiego. W Grupie 1 udoskonalonych pojazdów terenowych rywalizować pomiędzy sobą będą Jasiewicz Zbigniew / Odejewska Dominika w Jeep-ie Wranglerze oraz Dominik Bugajski / Roman Popławski w Nissanie Patrolu i Artur Owczarek / Krzysztof Tomczuk  w Sam-ie Black Tank.

W Grupie 2 produkcyjnych pojazdów terenowych, rywalizacja także toczyć się będzie pomiędzy 3 załogami w składzie: Grzegorz Marciniak / Krzysztof Tomczuk w Pajero oraz Robert Kucharczyk / Daniel Stachurski także w Pajero i Tomasz Piluch / Pawłowski Marcin w Range Roverze.


Fot. Marcin Kaliszka www.RallyFoto.pl

Listę zgłoszeń quadów, motocykli i pojazdów UTV liczy 10 pozycji i  otwierają ją dwaj motocykliści Piotr Sziller na Hondzie i Czech Ladislav Zavrtalek na KTM-ie i kolejno 7 zawodników jadących na Quadach: bracia Bernat na Can-am ds, Wojtasik Suzuki LTR i Szymczak, Janik, Sochalec oraz Kojtych na Can-am. Nowością podczas Żagań Master Race jest możliwość udziału pojazdów UTV, gdzie jako pierwszy zawodnik tego typu pojazdem pojedzie Bartłomiej Piela pilotowany przez Mariusza Sirockiego.

 

 

 

 

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 

News

Rajdowe święto na błoniach PGE Narodowego
Krzysztof Hołowczyc podczas swojej bogatej kariery rajdowej nie miał zbyt... więcej
Wielkie emocje w Słomczynie!
Na torze w Słomczynie niedaleko Warszawy odbyła się w miniony... więcej
Robert Sługocki wygrywa na Magurze
Po sobotnich zmaganiach ze zmienną pogodą, niedzielna 6 Runda Górskich... więcej
Wyścig Magura – loteria pogodowa
Przed rozpoczęciem 5 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski,... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 23.06.2024, Jelenia Góra
Niedziela: 23 czerwca 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: ul.... więcej
Czas na Słomczyn!
Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede wszystkim z ... więcej
Dwa dni wyścigowych emocji na Torze Poznań
W najbliższy piątek i w sobotę 21-22 czerwca na Torze... więcej
Ponad 60 kierowców będzie zdobywać Magurę Małastowską
Mimo rozpoczynających się wakacji wyścigowa karuzela Górskich Samochodowych... więcej
Polacy na mecie 2. Królewskiego Rajdu Skandynawii
Zakończyła się 3. runda Rajdowych Mistrzostw Europy ERC. Najlepszy w 2.... więcej

Strony

- Archiwum