Finał sezonu na Morawach

To będzie drugi w historii Kia Lotos Race, wyścig rozstrzygający o tytule na Automotodromie Brno w Czechach. W minionym sezonie batalię o zwycięstwo w Wyścigowych Mistrzostwach Polski Kia Picanto do ostatniej rundy wiedli „profesor” Zbigniew Łacisz i debiutant Bartłomiej Mirecki. Młodość wyszła z tej potyczki górą i w tym sezonie Mirecki uważnie broni wywalczonego przez siebie tytułu. Co prawda są chętni by mu jeszcze te plany pokrzyżować, ale wypracowane 45 pkt. przewagi nad obecnie drugim w stawce Filipem Tokarem, pozwala mu bez zbyt dużego stresu podejść do ostatecznej rozgrywki. Matematyczne szanse na tegoroczny tytuł zachowało w sumie czterech kierowców, ale nie mniej istotna i pasjonująca będzie rywalizacja o pozostałe miejsca na podium oraz nagrody.

Niestety po rundzie w Moście, gdzie kilka samochodów poważnie ucierpiało, nie wszyscy uczestnicy Kia Lotos Race ustawią się na prostej startowej. Zgłoszenia nadesłało 23 kierowców i to oni zmierzą się ze słynnym torem Masaryka i swoimi konkurentami. Tym razem jednak organizatorzy mistrzostw Kia Picanto postanowili im dać szansę bardziej bezpośredniego zapoznania się z czeskim obiektem. W czwartkowe popołudnie wystartuje „Pierwszy Bieg Kia Lotos Race” na dystansie jednego okrążenia toru, który mierzy 5403 m. Zawodnicy oraz członkowie zespołów staną w szranki, by tym razem sprawdzić swoją kondycję i powalczyć o nagrody - m.in. szkolenie w Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara.

W piątek rozpocznie się już jednak prawdziwe ściganie i trzy sesje kwalifikacyjne decydujące o startowym ustawieniu do pierwszego, sobotniego wyścigu. W sobotę natomiast uczestnicy Kia Lotos Race po raz ostatni w tym sezonie zmierzą się w swoich Picanto na torze i wówczas poznany tegorocznego zdobywcę tytułu Mistrza Polski Kia Picanto. Zwycięzca zdobędzie główną nagrodę, jaką jest czek na 35 000 zł, oraz nagrody dodatkowe ufundowane przez partnerów mistrzostw. Wicemistrzowie zdobędą odpowiednio m.in. czeki na 20 i 10 tys. złotych.

Organizatorem Mistrzostw Polski Kia Picanto jest Kia Motors Polska wraz z paliwowym koncernem Lotos, a wsparcia udzielają Santander Consumer Bank oraz ubezpieczyciel PZU. Wszelkie informacje o serii dostępne są pod adresem www.kialotosrace.pl lub na profilu facebook Kia Lotos Race.

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Źródło zdjęcia: 

News

Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej
Decydujące 2,4 sekundy – Matulka i Dymurski najlepsi w Koszycach
Jakub Matulka i Daniel Dymurski (Skoda Fabia Rally2 evo) w świetnym... więcej
Garrett 50. Rajd Koszyc: zaskakująca końcówka I etapu
Trzy pierwsze oesy Garrett 50. Rajdu Koszyc zapowiadały, że rekord liczby... więcej

Strony

- Archiwum