Fenomenalny Słobodzian

Pierwszy dzień 12 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2015, który jest finałowym weekendem w Cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski wygrał powracający do walki Marcin Słobodzian. Krakowski zawodnik za kierownicą Mitsubishi Lancera wypożyczonego od Rafała Grzesińskiego okazał się najszybszy podczas wszystkich podjazdów 13 rundy. Również rekord wydłużonej o 7 metrów trasy należy do Słobodziana i wynosi 1.52,502.

13 runda rozpoczęła się od deszczowego pierwszego podjazdu treningowego, który ruszył punktualnie o godzinie 9:00. Resztę dnia kierowcy walczyli już na suchej trasie z Korczyny do miejscowości Czarnorzeki.

Na 4540 metrowej trasie tuż za Słobodzianem znalazł się Waldemar Kluza w Colcie Proto, a trzeci stopień podium po walce z Marcinem Gładyszem zajął Tomasz Myszkier w Porsche. Tuż za podium w Scirocco R uplasował się Tarnowski kierowca Marcin Gładysz, który wyprzedził Piotra Ostrowskiego w A grupowym Evo VIII.

Wielkimi pechowcami wyścigu w Korczynie okazali się Andrzej Szepieniec, którego samochód najpierw zepsuł się. Kierowca zatrzymał się i następnie ruszył po ożywieniu się jego Evo. Niestety czas 2.41 dał dopiero 31 pozycję w klasyfikacji generalnej 13 rundy.

Drugim pechowcem okazał się Dubai w którego Lancerze awarii uległa skrzynia biegów. Nieukończony drugi podjazd spowodował brak sklasyfikowania w sobotniej odsłonie Podkarpackiego wielkiego finału GSMP 2015.

Pomimo wielkiego pecha Dubai zdobył tytuł Mistrza Polski 2015 dzięki odległej pozycji Andrzeja Szepieńca, który w niedzielę będzie musiał walczyć z Tomkiem Myszkierem o tytuł Wicemistrza Polski 2015.

W jedynym dzisiejszego dnia wypadku swoje Renault Clio rozbił Roman Baran, który po zdobyciu tytułu mistrzowskiego, Korczynę jechał już tylko dla swoich kibiców.

W klasyfikacji grupy N najszybszy po raz kolejny w tym roku okazał się Michał Ratajczyk w Evo IX, który wyprzedzając debiutującego w samochodzie czteronapędowym Bartka Bąka, przybliżył się do zdobycia tytułu. Trzecia pozycja to Krzysztof Dereń, który w niedzielę, będzie walczył z Ratajczykiem o tytuł.

Piotr Ostrowski, bezkonkurencyjny w grupie A, pewnie zwyciężył. Tym samym przypieczętował on tytuł Mistrza Polski w swojej grupie. Drugie miejsce podczas dwóch podjazdów wyjeździł Rafał Serafinowicz, a trzecie Grzegorz Kozioł.

Wśród samochodów historycznych najszybszymi okazali się na 4540 m trasie Paweł Dziewiątkowski w Evo VII, Jacek Handl w BMW E36 i Paweł Gos w Subaru Imprezie.

Ośkę pewnie wygrał pod nieobecność Barana, Karol Krupa, wyprzedzając Szymona Piękosia i Grzegorza Musza w rajdowym Clio R3.

Niedzielne zawody rozpoczynają się o godzinie 9:00 dwoma podjazdami treningowymi. Dwa wyścigi wystartują o godzinie 13:00, a już o 16:00 poznamy ostatnich zwycięzców 14 rundy i Mistrzów Polski sezonu GSMP 2015.

Samochody:

Spokojnych Świąt Wielkanocnych
Spokojnych, dobrych i zdrowych Świąt Wielkanocnych życzy Polski Związek... więcej
Komunikat ZT GKSS nr 1/2024
Informujemy, że Komunikat Zespołu ds. Technicznych Głównej Komisji Sportu... więcej
Wystartował Rajd Safari, Kajetanowicz liderem w WRC2 Challenger!
Z tradycyjnym dopingiem tłumu fanów rozpoczęła się rywalizacja w ... więcej
Wśród afrykańskiej fauny i flory – WRC Rajd Safari 2024 na żywo w Motowizji
Po ponad miesięcznej przerwie do rywalizacji powracają najlepsze... więcej
Rajd Polski: 300 kilometrów oesowych i 70 widowiskowych stref kibica
Ponad 300 kilometrów na trasach dziewiętnastu, szutrowych odcinków... więcej
Komunikat GKSS PZM nr 5/2024
Informujemy, że Komunikat Głównej Komisji Sportu Samochodowego PZM nr 5/2024... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 06-07.04.2024, Olsztyn
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU KANDYDATÓW NA LICENCJĘ ZAWODNIKA I LICENCJĘ... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 06.04.2024, Olsztyn
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU NA LICENCJĘ SĘDZIEGO SPORTU SAMOCHODOWEGO STOPNIA... więcej