Fenomenalny Słobodzian

Pierwszy dzień 12 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2015, który jest finałowym weekendem w Cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski wygrał powracający do walki Marcin Słobodzian. Krakowski zawodnik za kierownicą Mitsubishi Lancera wypożyczonego od Rafała Grzesińskiego okazał się najszybszy podczas wszystkich podjazdów 13 rundy. Również rekord wydłużonej o 7 metrów trasy należy do Słobodziana i wynosi 1.52,502.

13 runda rozpoczęła się od deszczowego pierwszego podjazdu treningowego, który ruszył punktualnie o godzinie 9:00. Resztę dnia kierowcy walczyli już na suchej trasie z Korczyny do miejscowości Czarnorzeki.

Na 4540 metrowej trasie tuż za Słobodzianem znalazł się Waldemar Kluza w Colcie Proto, a trzeci stopień podium po walce z Marcinem Gładyszem zajął Tomasz Myszkier w Porsche. Tuż za podium w Scirocco R uplasował się Tarnowski kierowca Marcin Gładysz, który wyprzedził Piotra Ostrowskiego w A grupowym Evo VIII.

Wielkimi pechowcami wyścigu w Korczynie okazali się Andrzej Szepieniec, którego samochód najpierw zepsuł się. Kierowca zatrzymał się i następnie ruszył po ożywieniu się jego Evo. Niestety czas 2.41 dał dopiero 31 pozycję w klasyfikacji generalnej 13 rundy.

Drugim pechowcem okazał się Dubai w którego Lancerze awarii uległa skrzynia biegów. Nieukończony drugi podjazd spowodował brak sklasyfikowania w sobotniej odsłonie Podkarpackiego wielkiego finału GSMP 2015.

Pomimo wielkiego pecha Dubai zdobył tytuł Mistrza Polski 2015 dzięki odległej pozycji Andrzeja Szepieńca, który w niedzielę będzie musiał walczyć z Tomkiem Myszkierem o tytuł Wicemistrza Polski 2015.

W jedynym dzisiejszego dnia wypadku swoje Renault Clio rozbił Roman Baran, który po zdobyciu tytułu mistrzowskiego, Korczynę jechał już tylko dla swoich kibiców.

W klasyfikacji grupy N najszybszy po raz kolejny w tym roku okazał się Michał Ratajczyk w Evo IX, który wyprzedzając debiutującego w samochodzie czteronapędowym Bartka Bąka, przybliżył się do zdobycia tytułu. Trzecia pozycja to Krzysztof Dereń, który w niedzielę, będzie walczył z Ratajczykiem o tytuł.

Piotr Ostrowski, bezkonkurencyjny w grupie A, pewnie zwyciężył. Tym samym przypieczętował on tytuł Mistrza Polski w swojej grupie. Drugie miejsce podczas dwóch podjazdów wyjeździł Rafał Serafinowicz, a trzecie Grzegorz Kozioł.

Wśród samochodów historycznych najszybszymi okazali się na 4540 m trasie Paweł Dziewiątkowski w Evo VII, Jacek Handl w BMW E36 i Paweł Gos w Subaru Imprezie.

Ośkę pewnie wygrał pod nieobecność Barana, Karol Krupa, wyprzedzając Szymona Piękosia i Grzegorza Musza w rajdowym Clio R3.

Niedzielne zawody rozpoczynają się o godzinie 9:00 dwoma podjazdami treningowymi. Dwa wyścigi wystartują o godzinie 13:00, a już o 16:00 poznamy ostatnich zwycięzców 14 rundy i Mistrzów Polski sezonu GSMP 2015.

Samochody: 

News

RSMP: Drugi z rzędu triumf – Wróblewski i Wróbel najlepsi w 68. Rajdzie Wisły
Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali... więcej
68. Rajd Wisły: Wróblewski i Wróbel z dużą przewagą po I dniu
Pozycja liderów klasyfikacji generalnej zawodów, 34 sekundy przewagi i... więcej
68. Rajd Wisły: finał sezonu w Beskidach
97 załóg weźmie udział w rozpoczynającej się dziś 68. edycji Rajdu Wisły (... więcej
WSMP: Finisz wyścigowej rywalizacji
Ponad 90 zawodników weźmie udział w ostatnich w tym sezonie wyścigach... więcej
Wyjątkowy finał zawodów driftingowych w Poznaniu. Znamy Mistrza Polski!
W weekend 23-24 września na Torze Poznań zakończyły się zmagania najbardziej... więcej
Szkolenie na licencję sędziego sportu samochodowego, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję stopnia II organizowanego przez Global Sport1.... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowanego przez Global Sport1. Termin:07-... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 07.10.2023r., Świdnica
PROGRAM SZKOLENIA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOŚwidnica, 07 października... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowany przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej

Strony

- Archiwum