Duda znowu wygrywa grupę A w FIA CEZ Hill-Climb Trophy

W miniony weekend zawodnicy startujący w cyklu FIA CEZ Hill Climb Trophy rozegrali swoje kolejne rundy. Po wyścigach jakie dwa tygodnie temu zagościły w Limanowej, tym razem gospodarzami cyklu byli Serbowie. Do Cazin Grand Prix 2012 zgłosiło się ponad 100 zawodników, w tym Mistrz FIA CEZ Trophy w grupie A Grzegorz Duda.

Zawody rozgrywane na 4100 m trasie z miejscowości SEDRA do OSTROŻAC, prowadzi po bardzo technicznej szybkiej, a zarazem krętej trasie. Zdecydowanym zwycięzca okazał się Chorwat Szasz Laszlo startujący formułą Reynard Zytek, który wykręcił rekordowy czas weekendu 2.14.405

Podczas treningów Grzegorz Duda uplasował się na pierwszej pozycji w grupie A i na 7 miejscu w klasyfikacji generalnej zawodów.  Niedzielny wyścig okazał się jeszcze lepszy dla Dudy, który dojechał na 6 miejscu w generalnej klasyfikacji i ponownie na pierwszym w grupie A, zgarniając komplet punktów za wygraną.
Zawody rozegrane zostały w ramach FIA CEZ Hill Climb Trophy, FIA CEZ Historic Hill Climb Trophy oraz Mistrzostw Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry i Serbii.

Grzegorz Duda:
Serbska trasa zawodów Cazin Grand Prix 2012 to jak mistrzostwa świata F1. Odcinek 4100 m ma wspaniały asfalt bitumiczny, chyba położony specjalnie z myślą o wyścigach. Oprawa zawodów też rodem z największych zawodów światowych, jednym słowem wspaniałe zawody. Trasa na jakiej ścigałem się podczas weekendu była bardzo kręta, z nawrotami, których nie było widać. Do zawodów zgłosiło się ponad 100 zawodników, z czego do mety dotarło nieco ponad 50. Udało się zająć 6 miejsce w klasyfikacji generalnej no i co najważniejsze wygrać grupę A, wyprzedzając Simicia Branimira z Bośni i Hercegowiny również w Lancerze. To wszystko dzięki wspaniałej wakacyjnej pogodzie i temperaturach ponad 30 stopni. Chyba czuję, że odrodziłem się po słabym występie w Limanowej. Auto podczas polskiej rundy FIA CEZ chodziło znakomicie, wszystko było ok., tylko moja głowa nie do końca dobrze pracowała i popełniałem masę błędów. Podczas GP Cazin już tak nie było. Mogłem skupić się od startu do mety i jechać swoje. Bardzo cieszę się z kolejnych cennych punktów, które pozwolą mi zdobyć kolejny tytuł mistrzowski w FIA CEZ Trophy. Te starty i walka o mistrzostw nie były by możliwe bez wsparcia sponsorów firm V-Tech Dynamometers, Steinhof, Blachdom Plus, www.slickityres.pl, firmy Redruk oraz wsparcia medialnego portalu www.wyscigigorskie.pl oraz TVP.

Samochody: 
Share

News

Centrum Informacyjne Rządu na temat koronawirusa
W związku z licznymi pytaniami w załączeniu briefy przygotowane przez... więcej
ORLEN Team rusza z cyklem rozmów z zawodnikami
Zawodnicy ORLEN Team przygotowali dla swoich fanów rozwiązanie, dzięki któremu... więcej
Motorsport w dobie koronawirusa – autorski reportaż Motowizji
W sobotę 4 kwietnia na antenie Motowizji premiera pierwszego w Polsce reportażu... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 06-14.04.2020 r.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 06.04-09.04.2020 i 14.04–17.04.2020r.... więcej
Nowa wersja konkursu PZM dla kibiców
Drodzy kibice!Ze względu na trudny czas związany z epidemią koronawirusa, jaki... więcej
#NasiMistrzowie #OurChamps
Kochani! Dobrze wiemy, jak trudny jest to czas dla nas wszystkich i jak wielka... więcej
Zmiany w kalendarzu zawodów.
Informujemy, że w związku z decyzjami  Prezydium Zarządu Głównego PZM, w... więcej
#zostańwdomu, ale jeśli jedziesz gdzieś samochodem, warto o tym pamiętać
Drodzy kierowcy!Wszyscy doskonale już wiemy, jak prawidłowo myć ręce, czym je... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 18-27.03.2020r.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 18-27.03.2020r. Biura Zarządu Głównego... więcej

Strony

- Archiwum