Czas największych wyścigów na Torze "Poznań"

 To będzie z pewnością największe wydarzenie sportowego sezonu 2013 na Torze "Poznań". W dniach 21-23 czerwca odbędą się kolejne rundy FIA Central Europe Zone Circuit Racing Championships (czyli rywalizacja kierowców Strefy Europy Centralnej) , Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, Haigo ADAC Historic Cup, Wyścigowy Puchar Polski oraz Puchar Porsche GT3 oraz Volkswagen Castrol Cup. Przez trzy dni na poznańskim obiekcie rywalizować będzie ponad 150 kierowców z wielu krajów, nie tylko europejskich.

Harmonogram kwalifikacji i wyścigów jest bardzo napięty. W piątek, sobotę i niedzielę już od godziny 8, zawodnicy będą stawali do walki o najlepsze pola startowe, a potem o punkty w walce o tytuły. Przez trzy dni emocji i ciekawych zdarzeń na Torze "Poznań" z pewnością nie zabraknie, bo zawodnicy zaprezentują w stolicy Wielkopolski doskonałe auta.

Tym razem będzie można podziwiać m.in.:Czecha Antonina Herbecka w Pagani Zonda, Ferrari 430 pojadą Zdenko Baran i Dennis Waszek, Petr Mandelik i Marek Fried wystartują Lotusami Exige. Na Torze "Poznań" Czesi i Słowacy zaprezentują także: Ginetta GT50, Lotus Evora, BMW M3 oraz Radicale. W Formułach walczyć będą zawodnicy jadący takim autami jak: Van Diemen, Gloria, Tomis i Renault. Dla fanów wyścigów samochodowych będzie to prawdziwa gratka. Oby jak najczęściej tacy kierowcy i takie auta mogły gościć na poznańskim obiekcie.

Ale emocji nie powinno również zabraknąć w rywalizacji Pucharu Porsche GT3. Tutaj Polacy Andrzej Lewandowski i Stefan Biliński powalczą zapewne o zwycięstwo z Christopherem Ramirezem. Z kolei w mistrzostwach Polski w klasyfikacji Grand Prix liderem jest na razie Piotr Krawczyk jadący Mercedesem SLS, ale mocno go naciska dobrze znany na Torze "Poznań" Miroslav Konopka w Salenie.

Ponad dwudziestu kierowców walczyć będzie o kolejne punkty w Volkswagen Castrol Cup. Zawodnicy startujący w tej rywalizacji podczas każdej kolejnej rundy udowadniają, że wszystko jest możliwe, a spora grupa kierowców może liczyć na zwycięstwo. Na razie liderem klasyfikacji pozostaje Jan Kisiel (213 pkt.), który wyprzedza Jakuba Litwina (184) i Mateusza Lisowskiego (180). A i następni w klasyfikacji zawodnicy nie tracą zbyt wiele do czołówki. Naprawdę w tej rywalizacji może się jeszcze wiele wydarzyć, bo przecież dopiero po najbliższej rundzie na Torze "Poznań", zawodnicy przekroczą półmetek walki o pierwsze miejsce.

Tradycyjnie już najliczniejsza będzie rywalizacja w Wyścigowym Pucharze Polski. Tutaj zgłosiło się ponad 60 zawodników. Fiatami Seicento i Cinquecento pojadą kierowcy w klasie 1N i 1A. W klasie 2 i 3 pojawią się auta: Honda Civic, Kia Picanto, Renault Clio czy BMW i Peugeot. W klasach 4 i 5 głównie BMW, w klasach 6 i 7 – Alfa Romeo, Lancia i BMW. Natomiast klasa 8, to rywalizacja zawodników w Pucharze Malucha, czyli Fiatami 126 p.

Od kilku lat do Poznania przyjeżdżają też niemieccy kierowcy startujący w Haigo ADAC Historic Cup. Nie inaczej będzie także teraz. Nasi zachodni sąsiedzi zawsze są mile widziani na Torze "Poznań".

Źródło newsa: 
Share

News

Fenomenalny triumf Kajetanowicza i Szczepaniaka na Safari, obejmują prowadzenie w mistrzostwach świata WRC 2!
Niezwykły dzień dla polskich kibiców. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak... więcej
Kajetanowicz najszybszy w WRC 2, ciężkie warunki na Rajdzie Safari
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrywają wszystkie odcinki specjalne... więcej
Kajetanowicz i Szczepaniak liderami, trwa Rajd Safari!
Zgodnie z przypuszczeniami Rajd Safari okazuje się bardzo trudny dla załóg i... więcej
Wystartował Rajd Safari! Kajetanowicz i Szczepaniak liderami WRC 2!
W czwartkowe popołudnie rozpoczęła się rywalizacja w Rajdzie Safari, kenijskiej... więcej
Imponująca stawka! 162 zgłoszenia do drugiego weekendu WSMP
Mocna obsada wyścigów sprinterskich, zacięta walka w pucharach markowych, dwie... więcej
Startuje Rajd Safari, największe wyzwanie w Rajdowych Mistrzostwach Świata
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zakończyli przygotowania do Rajdu... więcej
Udany start Jerzego Spinkiewicza w Zandvoort
W ostatni weekend Jerzy Spinkiewicz wraz z teamem UNIQ Racing startowali w Clio... więcej
9. Wyścig Górski Magura Małastowska (po 6 rundzie GSMP)
Podczas sobotniej odsłony 9 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, na najwyższym... więcej
Sebastian Stec po raz pierwszy wygrywa wyścig! (5 runda GSMP)
Jeżdżący Fordem Fiesta Sebastian Stec wygrał sobotnią odsłonę 9 Wyścigu... więcej

Strony

- Archiwum