Czas największych wyścigów na Torze "Poznań"

 To będzie z pewnością największe wydarzenie sportowego sezonu 2013 na Torze "Poznań". W dniach 21-23 czerwca odbędą się kolejne rundy FIA Central Europe Zone Circuit Racing Championships (czyli rywalizacja kierowców Strefy Europy Centralnej) , Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, Haigo ADAC Historic Cup, Wyścigowy Puchar Polski oraz Puchar Porsche GT3 oraz Volkswagen Castrol Cup. Przez trzy dni na poznańskim obiekcie rywalizować będzie ponad 150 kierowców z wielu krajów, nie tylko europejskich.

Harmonogram kwalifikacji i wyścigów jest bardzo napięty. W piątek, sobotę i niedzielę już od godziny 8, zawodnicy będą stawali do walki o najlepsze pola startowe, a potem o punkty w walce o tytuły. Przez trzy dni emocji i ciekawych zdarzeń na Torze "Poznań" z pewnością nie zabraknie, bo zawodnicy zaprezentują w stolicy Wielkopolski doskonałe auta.

Tym razem będzie można podziwiać m.in.:Czecha Antonina Herbecka w Pagani Zonda, Ferrari 430 pojadą Zdenko Baran i Dennis Waszek, Petr Mandelik i Marek Fried wystartują Lotusami Exige. Na Torze "Poznań" Czesi i Słowacy zaprezentują także: Ginetta GT50, Lotus Evora, BMW M3 oraz Radicale. W Formułach walczyć będą zawodnicy jadący takim autami jak: Van Diemen, Gloria, Tomis i Renault. Dla fanów wyścigów samochodowych będzie to prawdziwa gratka. Oby jak najczęściej tacy kierowcy i takie auta mogły gościć na poznańskim obiekcie.

Ale emocji nie powinno również zabraknąć w rywalizacji Pucharu Porsche GT3. Tutaj Polacy Andrzej Lewandowski i Stefan Biliński powalczą zapewne o zwycięstwo z Christopherem Ramirezem. Z kolei w mistrzostwach Polski w klasyfikacji Grand Prix liderem jest na razie Piotr Krawczyk jadący Mercedesem SLS, ale mocno go naciska dobrze znany na Torze "Poznań" Miroslav Konopka w Salenie.

Ponad dwudziestu kierowców walczyć będzie o kolejne punkty w Volkswagen Castrol Cup. Zawodnicy startujący w tej rywalizacji podczas każdej kolejnej rundy udowadniają, że wszystko jest możliwe, a spora grupa kierowców może liczyć na zwycięstwo. Na razie liderem klasyfikacji pozostaje Jan Kisiel (213 pkt.), który wyprzedza Jakuba Litwina (184) i Mateusza Lisowskiego (180). A i następni w klasyfikacji zawodnicy nie tracą zbyt wiele do czołówki. Naprawdę w tej rywalizacji może się jeszcze wiele wydarzyć, bo przecież dopiero po najbliższej rundzie na Torze "Poznań", zawodnicy przekroczą półmetek walki o pierwsze miejsce.

Tradycyjnie już najliczniejsza będzie rywalizacja w Wyścigowym Pucharze Polski. Tutaj zgłosiło się ponad 60 zawodników. Fiatami Seicento i Cinquecento pojadą kierowcy w klasie 1N i 1A. W klasie 2 i 3 pojawią się auta: Honda Civic, Kia Picanto, Renault Clio czy BMW i Peugeot. W klasach 4 i 5 głównie BMW, w klasach 6 i 7 – Alfa Romeo, Lancia i BMW. Natomiast klasa 8, to rywalizacja zawodników w Pucharze Malucha, czyli Fiatami 126 p.

Od kilku lat do Poznania przyjeżdżają też niemieccy kierowcy startujący w Haigo ADAC Historic Cup. Nie inaczej będzie także teraz. Nasi zachodni sąsiedzi zawsze są mile widziani na Torze "Poznań".

Źródło newsa: 

News

Odszedł Janusz Szerla
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Janusza Szerli.Szerla był... więcej
Wyścig górski nad morzem!
Jaka jest najskuteczniejsza metoda na promocję sportów motorowych?... więcej
Garrett 50. Rajd Koszyc: stawka RSMP zagra na wyjeździe
Na półmetku sezonu 2024 uczestników Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego 13.07.2024, Świdnica
Sobota: 13 lipca 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica, ul.... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 13-14.07.2024, Świdnica
1. Terminy:13.07.2024 - 14.07.2024 (sobota - niedziela)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 20.07.2024, Zielona Góra
Okręgowe Szkolenie Sędziów Sportu Samochodowego Zarządu Okręgowego PZM Zielona... więcej
Damian Litwinowicz na podium w debiucie w najmocniejszej klasie Mistrzostw Europy Rallycross
W szwedzkim Höljes zainaugurowano tegoroczny cykl FIA European Rallycross... więcej
ERC: Polacy na mecie Rajdu Estonii
Estońsko-brytyjska załoga Georg Linnamäe/James Morgan w Toyocie GR Yaris... więcej
Triumf Kubicy, podium Inter Europol Competition w wyścigu 4h of Imola
Biało-czerwone akcenty na podium 4-godzinnego wyścigu na torze Imola, czwartej... więcej

Strony

- Archiwum