Chuchała i Dymurski załogą Subaru Poland Rally Teamu w Mistrzostwach Europy

W sezonie 2016 reprezentantami Subaru Poland Rally Teamu będą Wojciech Chuchała oraz Daniel Dymurski. Zespół weźmie udział w cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy, walcząc o tytuł w klasyfikacji aut „produkcyjnych” – ERC 2. Bronią SPRT pozostanie przygotowana zgodnie z regulaminem klasy NR4, Subaru Impreza STI.

Dla bielszczanina, Wojtka Chuchały znanego jako Siemanko jest to powrót do zespołu po dwóch latach przerwy. W roku 2011, jako urzędujący zwycięzca Rajdowego Pucharu Polski, Wojtek rozpoczął trzyletnią współpracę z SPRT mającą na celu naukę i rozwój jego talentu oraz umiejętności, a w długofalowej perspektywie walkę o zwycięstwa w rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Plan ten powiódł się – w swoim trzecim sezonie startów Wojtek był w ścisłej czołówce i niejednokrotnie nadawał ton rywalizacji. W latach 2014-2015 drogi Siemanki i SPRT rozeszły się. W sezonie 2014 wywalczył tytuł mistrza Polski w klasyfikacji generalnej. Rok 2016 pozwoli mu wejść na kolejny szczebel swojej kariery rajdowej, tym razem w mistrzostwach Europy, gdzie wespół z Subaru Poland Rally Teamem będzie rywalizował o najwyższe trofea.

Dyrektor zespołu, Witold Rogalski: – Szczególnie teraz, gdy atmosfera polityczna jest tak bardzo rozgrzana, a chęć do komunikacji przeciwnych obozów sprowadza się głównie do wzajemnych obelg, ponowne nawiązanie współpracy pomiędzy SPRT i Wojtkiem Chuchałą może być małym przykładem tego, że gdy obydwie strony wykazują wolę komunikacji, to porozumienie jest jak najbardziej możliwe.

Na prawym fotelu zasiądzie pochodzący z Ziębic Daniel Dymurski. Obecny na krajowym podwórku nieprzerwanie od 15 lat „Lopez” to doświadczony pilot, który przez niemal całą swoją karierę walczył w czołówce Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Podobnie jak w przypadku Wojtka, będzie to dla niego pierwszy pełny sezon startów za granicą, stąd obaj korzystać będą z doświadczeń zebranych przez SPRT w roku 2015.

Z końcem sezonu zakończyła się umowa z Dominikiem Butvilasem, który za kierownicą Subaru Imprezy STI wywalczył tytuł wicemistrza Polski w klasie 3, jak również znalazł się na podium cyklu ERC 2. Cały zespół dziękuje Dominikowi i życzy powodzenia w dalszej karierze.  

43 starty na przestrzeni niemal 5 lat, mistrzostwo Polski w grupie N (2011&2012), tytuł II-wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej oraz 3. miejsce w cyklu ERC2 Rajdowych Mistrzostw Europy, to najkrótszy bilans występów Kamila Hellera, który również opuszcza zespół. Podobnie jak Wojtek Chuchała, Kamil także skorzystał z możliwości rozwoju w SPRT i nieustannie szlifował swoje umiejętności pilota. – Chciałbym bardzo podziękować zespołowi Subaru za pięć lat wspólnej pracy. Słowa wdzięczności należą się każdemu członkowi SPRT z osobna, bo każdy wniósł swój udział w mój rozwój jako zawodnika. Przez pięć lat przeżyliśmy wspólnie wiele chwil, które wzbudzały różne emocje. Postaram się zapamiętać jedynie te dobre. Przede mną nowe wyzwania, którym muszę stawić czoła – podsumował Kamil Heller.

Subaru Poland Rally Team wystąpi w co najmniej 7 rundach cyklu FIA ERC. Potwierdzone są starty w rajdach: Wysp Kanaryjskich, Akropolu, Azorów, Rzeszowskim i Cypru. Spośród rajdów Irlandii, Ypres i Barum zespół wybierze dwa w późniejszym terminie.

– W marzenia trzeba wierzyć, bo mogą się spełnić! Właśnie tak odbieram możliwość startów w Rajdowych Mistrzostwach Europy w barwach Subaru Poland Rally Teamu. Nowy cel silnie mnie motywuje i daje gigantyczny zastrzyk energii do ciężkiej pracy. Bardzo się cieszę, że SPRT mi zaufało i zaoferowało szansę rozwoju na niemalże najwyższym szczeblu rajdowej kariery. Będę miał znów przyjemność pracować z profesjonalistami, którzy wprowadzili mnie w świat poważnego ścigania i od których dużo się nauczyłem. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, że właśnie oni dalej we mnie wierzą. Zrobię wszystko, żeby ich nie zawieść i aby cały zespół mógł cieszyć się z miejsc na najwyższym stopniu podium w klasie samochodów produkcyjnych. Nie zapominam również o pomocy ludzi i zespołów z którymi ostatnio współpracowałem. Dzięki nim zebrałem wiele cennych i przydatnych informacji pozwalających mi cały czas iść naprzód. Przez wszystkie lata mojego ścigania się poznałem wielu serdecznych, życzliwych i pomocnych ludzi, którym chciałbym teraz podziękować. Łącząc w sercu te wszystkie pozytywne emocje, jak również obecnego we mnie cały czas sportowego ducha jestem pewien, że osiągniemy cel, którym jest mistrzostwo Europy. To ambitne wyzwanie, a zaangażowanie całego zespołu sprawia, że jesteśmy na nie gotowi. Naszymi tegorocznymi Partnerami są: Subaru Import Polska, Keratronik, Raiffeisen Leasing, SJS oraz Eneos – dzięki nim możemy stawać na starcie każdego rajdu i walczyć do końca – powiedział Wojtek Chuchała.

– Rok 2016 to dla mnie szereg zmian: nowy zespół, nowy kierowca i nowe rajdy. Cieszę się z dołączenia do Subaru Poland Rally Teamu i udziału w zaplanowanym dla nas projekcie. Dołożę wszelkich starań, aby osiągnąć założone na ten sezon cele. Wiedza, którą SPRT zdobyło startując w zeszłym roku na arenie mistrzostw Europy będzie z pewnością niezwykle pomocna, podobnie jak ich znajomość naszej rajdówki. Silnymi atutami będą również niezaprzeczalna szybkość Wojtka, a także moje doświadczenie z kilkunastu lat startów. Z niecierpliwością czekam na nasze pierwsze wspólne testy oraz rozpoczęcie sezonu w Las Palmas – dodał Daniel Dymurski.

Samochody: 
Share

News

Najszybsi kierowcy wyścigowi powracają nad morze
Grand Prix Sopot Gdynia od początku istnienia imprezy cieszyło się sporą... więcej
Luty i Celiński zwyciężają w Rzeszowie czwarty raz z rzędu! (Motul HRSMP)
Zmagania załóg w historycznych samochodach rajdowych na Podkarpaciu dobiegły... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: czwarty raz Grzyba
Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali Marma 31. Rajd... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: Grzyb i Binięda prowadzą po I etapie
Dwukrotny mistrz Polski Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia Rally2 evo), pilotowany... więcej
Szkolenie na licencję RN, 13-14.08.2022 r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję RN organizowanego przez Global Sport1. Termin:13-14.... więcej
Mistrzostwa Polski i Słowacji w Rzeszowie – dziś rusza Marma 31. Rajd Rzeszowski
Mistrzostwa Polski i Słowacji w Rzeszowie – dziś rusza Marma 31. Rajd... więcej
Bolidy Polaków zdominowały Kategorię 2 w GSMP
Od kilku lat w Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, w Kategorii 2 –... więcej
Szkolenie na licencję RN, 27-28.08.2022 r., Krosno
Program kursu na licencję RN organizowany przez Automobilklub Krośnieński.... więcej

Strony

- Archiwum