Chorwacka przygoda Basenhurt A&T RT

Autodrom Grobnik położony niedaleko Rijeki w Chorwacji to jeden z najbardziej egzotycznych torów dla polskich zawodników. Dzięki wsparciu firm: BASENHURT - Polska, Carrobio - Włochy, Flexinox - Hiszpania, PSH - Hiszpania, zespół Basenhurt A&T RT w wakacyjnej atmosferze, wystartuje w najbliższy weekend w kolejnych dwóch rundach Mistrzostw Europy Strefy Centralnej FIA na chorwackim obiekcie.

W 36 letniej historii toru wyścigowego położonego nad Adriatykiem, Basenhurt A&T RT będzie prawdopodobnie pierwszym polskim zespołem startującym w wyścigach o Grand Prix Chorwacji.

Podczas najbliższego weekendu Basenhurt wystawi 3 samochody: Seata Leona Supercopę i dwa Renault Clio RS III CUP. Za kierownicą zasiądą Marek, Adam i 16-letni Tomek. Dla najmłodszego członka zespołu będzie to trzeci weekend wyścigowy w życiu.

- To będzie wspaniałe przeżycie – mówi Marek Rzepecki, manager i kierowca zespołu. Wybieramy się na południe Europy do Chorwacji na bardzo ciekawy obiekt. To obiekt znany bardziej z wyścigów MotoGP, ale od niedawna wykorzystywany również jako tor wyścigowy dla samochodów. Jedziemy powalczyć w 12 i 13 rundzie FIA CEZ , potrenować i zregenerować siły nad Adriatykiem przed rundą wyścigową w Moście – kończy Rzepecki.

Tor o długości 4168 m z 15 zakrętami posiada starą i popękaną nawierzchnię asfaltu, co przy spodziewanej wysokiej temperaturze będzie nie lada wyzwaniem, tym bardziej że tor jest bardzo wąski i nie ma na nim miejsca na błąd.

Zespół Basenhurt A&T RT pojawi się w Chorwacji na zaproszenie kolegów ze słoweńskiego zespołu LEMA Racing. Będzie to dobry trening dla Adama Rzepeckiego, przed kolejną rundą VWCC w Moście, która odbędzie się już 08-10 sierpnia.

- Dużo trenujemy – mówi Adam. Im więcej jazdy, tym więcej doświadczenia jakie zbieram podczas każdego startu. Do Chorwacji wybieramy się gościnnie, ale jak zawsze jedziemy po wygraną. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tym wyjątkowym wyścigu i poznać nowy obiekt – kończy Rzepecki.

Na torze Autodrom Grobnik odbędą się 2 wyścigi sprinterskie po 30 min każdy. Zarówno Marek jak i Adam zamierzają wygrać w swoich klasach. Na podium liczy również Tomek mający najmniejsze doświadczenie, ale równie duże zaangażowanie i determinację do walki jak starszy brat i ojciec.

- To będzie mój trzeci weekend w karierze – stwierdza Tomek. Bardzo spodobała mi się jazda w Clio. To nie jest spokojny samochód, ale można go szybko opanować. Cały czas trenuję i uczę się jazdy, korzystając z rad mojego  brata Adama i taty. Staram się podglądać jego jazdę, bo jego doświadczenie jest dla mnie bardzo cenne – kończy Tomek.

W ubiegłym tygodniu kierowcy zaliczyli czterociodniowy trening na zagranicznym torach, gdzie doskonalili swoje umiejętności, które mają przynieść efekty już podczas zawodów w Grobniku.

- Właśnie zaczął z nami trenować Artur. Ma swoje auto, ale korzysta z naszego doświadczenia i wiedzy. Jest sympatyczny i fajnie się z nim współpracuje – mówi manager zespołu.

- Na treningi musimy teraz jeździć po kilkaset kilometrów za granicę, bo w Poznaniu nie ma żadnego terminarza treningów – komentuje Adam.

- Ubolewam na tym, bo do toru Poznań mamy 3 km, ale co zrobić. Jeździmy do Mostu, na Lausitz, na Slovakiaring i wydajemy kupę pieniędzy i poświęcamy mnóstwo czasu – kończy szef zespołu Marek Rzepecki.  

Po wyścigach Nagrada Hrvatske zaplanowanych na 1-3 sierpnia zespół zostaje jeszcze kilka dni w Chorwacji aby na wyścigowym obiekcie odbyć treningi, a także przeprowadzić imprezę zamkniętą dla klientów włoskiego i polskiego sponsora, czyli dla firm ze Słowenii, Chorwacji i Włoch.

Zapraszamy na nasz profil na Facebook: https://www.facebook.com/basenhurtatracingteam.

News

Za tydzień w Limanowej: pojedynek wyścigowych Tytanów
Opublikowana przez Auto Moto Klub Limanowa prowizoryczna lista zgłoszeń... więcej
Najbardziej polski wyścig w sezonieprzed Kacprem Sztuką
Hungaroring jak zwykle będzie stanowić najbardziej polską rundę w sezonie. Z... więcej
Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej

Strony

- Archiwum