Castrol Edge Fiesta Trophy po Rajdzie Polski

Po przejechaniu ponad 230 kilometrów oesowych, zwycięskiego szampana na mecie w Mikołajkach otworzył Filip Nivette pilotowany przez Artura Natkańca. To drugie zwycięstwo tej załogi w tym sezonie. Życiowy wynik w Rajdzie Polski osiągnął Hubert Ptaszek, który wspólnie z Kamilem Kozdroniem znalazł się na drugiej pozycji. Podium uzupełnili unikający kapci i problemów technicznych Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski.

Wysokie tempo z poprzedniego dnia utrzymał Filip Nivette, wygrywając pierwszy niedzielny odcinek o 1,4s z Radosławem Typą i o 2,9s z Mariuszem Małyszczyckim. Podobnie przedstawiały się wyniki drugiego odcinka, jednak przewaga Nivetta była już wyraźniejsza - odpowiednio 9,7s oraz 13,7s. Kończące pętle Mrągowo okazało się pechowe dla lidera. Łapiąc kapcia jego strata sięgnęła blisko pół minuty. Odcinek padł łupem Małyszczyckiego. Typa, notując trzeci raz z rzędu drugi wynik stracił 9,8s, a Ptaszek 11s. Rafał Stalmach z powodu awarii samochodu stracił ponad półtorej minuty.

Rozpoczynające drugą pętle Tałty to plaga kapci i awarii. Przebita opona kosztowała Stalmacha i Domżałę odpowiednio 48,2s oraz 1:38,9s. Problemy techniczne dosięgnęły również Marcina Nivetta (strata blisko trzech minut). Pierwszym oesowym zwycięstwem popisał się Typa, wygrywając o 2,3s z Nivettem i o 4,6s z Małyszczyckim. Najdłuższy w rajdzie oes Paprotki to kolejna wygrana Nivetta. Drugi na tym oesie Typa stracił 12,7s, a trzeci czas należał do Domżały (+15,3s). Prawie 5 minut straty zanotował Małyszczycki, przez co spadł na szóstą lokatę i był to koniec jego marzeń o dobrym wyniku na mecie. Ostatni oes wygrał Typa - 4,8s przed Nivettem i 5s przed Małyszczyckim. Uszkodzone zawieszenie kosztowało Jaroszewicza 32 sekundy straty. Aron Domżała złapał kapcia i postanowił zmienić koło na odcinku, tracąc blisko pięć minut.

W klasyfikacji drugiego dnia, po pechowej sobocie zwyciężył Radosław Typa, wyprzedzając Filipa Nivetta o zaledwie 0,7s! Rzutem na taśmę trzecie miejsce w niedzielę zajął Łukasz Byśkiniewicz, wyprzedzając po ostatnim odcinku Aleksandra Jaroszewicza o 2,1s. Hubert Ptaszek zakończył dzień na piątym miejscu, Rafał Stalmach na szóstym. Aron Domżała zaliczając drugi pechowy etap uplasował się w niedzielę na siódmym miejscu, a stawkę zamknął Marcin Nivette.

Finałową rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, oraz Castrol EDGE Fiesta Trophy będzie Rajd Dolnośląski z bazą w Polanicy Zdrój, który odbędzie się już za trzy tygodnie.

Wyniki 69. Rajdu Polski:

1. Nivette/Natkaniec

2. Ptaszek/Kozdroń +6:30,6

3. Byśkiniewicz/Wisławski +6:36,4

4. Jaroszewicz/Tarapacki +6:43,5

5. Stalmach/Gurdziołek +8:44,6

6. Typa/Gospodarczyk +14:06,0

7. Domżała/Pietrusiński +17:19,5

8. Nivette/Brejlak +28:33,7

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 02-13.11.2020 r.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 02.11-06.11.2020 i 09.11–13.11.2020r.... więcej
Biuro Zarządu Głównego
Informujemy, że w dniu 30 października Biuro Zarządu Głównego będzie pracowało... więcej
Mistrzowskie korony w Rallycrosie rozdzielone…
Powiedzieć, że ktoś sięgnął po koronę jest w obecnej sytuacji epidemicznej... więcej
Komunikat Federacji Słowackiej SAMS w sprawie odwołania zawodów Rallycross/Autocross
Biuro Sportu i Turystyki Polskiego Związku Motorowego publikuje poniżej treść... więcej
4 runda MPRC i PPAC na Autodromie Słomczyn
Biuro Sportu i Turystyki PZM informuje, że Prezydium Zarządu Głównego Polskiego... więcej
Deszczowy finisz Mistrzostw Polski
Deszczowa aura towarzyszyła kierowcom podczas ostatniej rundy Wyścigowych... więcej
Rekordowy finał WSMP. Mistrzowie wyłonieni w deszczu
Rekordowa frekwencja finałowej rundy, mocno obsadzone puchary i walka koło w... więcej
Sukces Kajetanowicza i Szczepaniaka, drugie miejsce w Rajdzie Sardynii!
Kolejny świetny występ Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka w... więcej

Strony

- Archiwum