Bogdanka Racing rozpoczyna sezon 2013

Bogdanka Racing, struktura stojąca za zwycięskim zespołem motocyklowych mistrzostw świata World Supersport, wznawia przygotowania do sezonu 2013 i razem z Adrianem Paskiem rozpoczyna w Portugalii pierwsze w tym roku testy.

Bogdanka Racing ma na swoim koncie podia i zwycięstwa w wyścigach motocyklowych mistrzostw świata World Supersport oraz w Pucharze Europy Juniorów w sezonie 2012. Choć dotychczasowa umowa z głównym sponsorem, spółką Lubelski Węgiel Bogdanka, została wypowiedziana, sam zespół funkcjonuje nadal.

W tym roku kierowana przez Igora Piaseckiego ekipa planuje skupić się wyłącznie na pomocy i rozwoju młodych, polskich zawodników, którzy już w poprzednim sezonie, w ramach Bogdanka Junior Team Poland, wygrywali wyścigi i stawali na podium motocyklowego Pucharu Europy Juniorów.

Zespół pracuje obecnie nad „zamknięciem budżetu”, który pozwoli na pozostawienie Artura Wielebskiego - piątego w klasyfikacji generalnej rok temu  - oraz Szymona Kaczmarka, na drugi sezon w Pucharze Europy Juniorów, a także na wystawienie Adriana Paska w pełnym cyklu mistrzostw Europy Superstock 600. Obie serie towarzyszą motocyklowym mistrzostwom świata Superbike i Supersport podczas rund na starym kontynencie. W zależności od możliwości budżetowych, ekipa planuje także wystawić na międzynarodowej arenie jeszcze jednego, czwartego Polaka.

Zgodnie z poczynionymi jeszcze przed zawirowaniami w Bogdance planami, lubelski zespół w najbliższych dniach uda się do Portugalii, gdzie na torze Portimao Adrian Pasek rozpocznie w piątek trzydniowe testy. To właśnie na tym obiekcie „Pasio” zadebiutował w poprzednim sezonie w przedostatniej rundzie MŚ World Supersport, startując w barwach ekipy Bogdanka PTR Honda w nagrodę za świetne wyniki w Pucharze Europy.

Więcej o wyścigowym zespole motocyklowym Bogdanka Racing pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilu Bogdanka Racing na Facebooku.

Adrian Pasek: „Przez całą zimę intensywnie trenowałem, drobiazgowo przygotowując się do sezonu. Jestem w świetnej formie i mam bardzo dużą motywację, aby pokazać się w tym roku na międzynarodowej arenie z jak najlepszej strony. Nie mogę doczekać się pierwszych w tym roku testów. Oczywiście jest mi przykro z powodu nagłego wypowiedzenia umowy przez sponsora naszego zespołu pod koniec poprzedniego sezonu, ale nie ma to wpływu na moje przygotowania i aspiracje. Jestem dobrej myśli i wierzę, że zespołowi uda się w pełni przygotować do sezonu, a ja ze swojej strony zamierzam dać z siebie wszystko i jeździć najlepiej jak potrafię już od najbliższego piątku.”

Artur Wielebski: „Rywalizacja w Pucharze Europy Juniorów zapowiada się w tym roku wyjątkowo ekscytująco, dlatego bardzo chciałbym pozostać w tej serii na kolejny sezon. Co prawda moje nazwisko znalazło się na liście startowej dzięki staraniom zespołu, ale wciąż pracujemy nad zamknięciem budżetu, który umożliwi nam starty. W tym roku zmienił się dostawca motocykli do pucharu i liczę, że nowa maszyna będzie bardziej odpowiadać moim gabarytom, pozwalając na walkę o czołowe pozycje. Mam więc nadzieję, że wszystko dobrze się skończy i pojawimy się na starcie.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Pomimo zawirowań wewnątrz naszego dotychczasowego sponsora głównego, struktura stojąca za projektem Bogdanka Racing nadal funkcjonuje i zgodnie z wcześniej poczynionymi planami, przygotowuje się do pierwszych testów w Portugalii. Mimo wypowiedzenia umowy, póki co nadal jest ona aktualna i dopóki nie dobiegnie końca, ze swojej strony robimy wszystko zgodnie z jej ustaleniami. Mimo iż wypowiedzenie miało miejsce w najgorszym możliwym momencie, kiedy budżety marketingowe i sponsoringowe wielu firm są już zamknięte, pracujemy na tym, żeby zawodnicy z którymi planowaliśmy sezon 2013, mogli dalej startować na arenie międzynarodowej. To właśnie razem z „Pasiem” udajemy się w najbliższych dniach na zaplanowane wiele miesięcy temu testy do Portugalii. Mamy nadzieję, że dobra pogoda w Portimao umożliwi nam zrealizowanie naszych założeń i dobre przygotowanie się do startów.”

Motocykle: 
Share

News

Taddy Błażusiak drugi w Krakowie - Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro
14-tysięcy gardeł skandujących „Taddy, Taddy”, niezapomniane starcie... więcej
Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro w Krakowie
Wielkie odliczanie do krakowskiej rundy motocyklowych, halowych Mistrzostw... więcej
Informacja o zakończeniu kadencji GKSM na lata 2015-2019
Tegoroczna Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego to także podsumowanie całej... więcej
Zima to czas zmian i przygotowań do nowego sezonu
Dobre wiadomości napływają z Klubu SM CRT. Ich czołowy zawodnik –... więcej
Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego 2019
Tradycyjnym ukoronowaniem sezonu była nasza Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego... więcej
Bartosz Zmarzlik, Maksym Drabik oraz Żużlowa Reprezentacja Polski Juniorów wśród Mistrzów - Gala FIM Awards 2019
1 grudnia w Monako odbędzie się uroczysta Gala FIM podsumowująca sezon sportu... więcej
Nowa klasa Supertwin 650 w Wyścigowym Motocyklowym Pucharze Polski
W związku z coraz większą popularnością wyścigów motocyklowych w naszym kraju, w... więcej
Ostatnia prosta do Mistrzostw Świata SuperEnduro!
Od inauguracyjnej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro w Krakowie oddziela nas... więcej
DAKAR 2020: W królestwie piasku
Trasa 42 edycji Rajdu Dakar, która rozpocznie się w mieście Dżudda 5 stycznia... więcej
Polacy na 11. miejscu w 94. FIM International Six Days of Enduro (ISDE) w Portugalii
Za nami 94. FIM International Six Days of Enduro (ISDE) w Portugalii. Team... więcej

Strony

- Archiwum