Biliński i Thuner triumfują w Poznaniu

Stefan Biliński pewnie zwyciężył w pierwszym wyścigu Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, rozegranym na Torze Poznań. Zawodnik BAQ Badanie Analityczne Jakości z dużą przewagą osiągnął metę, zostając pierwszym tegorocznym liderem klasyfikacji. Kolejne lokaty zajęli uczestnicy Carrera Cup Deutschland - Dominic Jöst i Fabien Thuner reprezentujący Attempto Racing, najlepszy zespół Porsche Supercup 2012.

Fabien Thuner, w ubiegłym roku piąty w European Megane Trophy, wygrał na torze Poznań drugi wyścig Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. 24-letni Szwajcar z Founex przygotowujący się do debiutu w Carrera Cup Deutschland, Thuner zostawił za sobą o 1,4 sekundy Christofera Berckhana Ramireza. Ubiegłoroczny uczestnik Scirocco R-Cup, Ramirez został liderem punktacji. Trzeci na mecie, Andrzej Lewandowski ustępuje Meksykaninowi o 8 punktów.

Wczoraj najszybszy, Stefan Biliński po starcie spadł pod koniec pierwszej dziesiątki, ale przebił się na trzecią lokatę. Potem przyplątały się problemy z biegami i kierowca Lukas Motorsport nie ukończył wyścigu. Odpadli również Jarosław Budzyński, Robert Lukas, Arkin Aka, Connor de Phillippi, Dominic Jöst i Bartosz Opioła. Sklasyfikowano 9 kierowców.

PUNKTACJA PORSCHE GT3 CCCE
1. Ramirez 35, 2. Lewandowski 27, 3. Moczulski 22, 4. Biliński 20, 5. Mikrut 18, 6. Feige 12, 7. Kordecki 9, 8. Budzyński 6, Syty 6.

Słowa kluczowe:
Źródło newsa:
Źródło zdjęcia:

News

Szkolenie sędziów technicznych sportu samochodowego, 04-05.05.2024, Łódź
1. Zakres szkolenia: Szkolenie dla Sędziów Technicznych Sportu Samochodowego w... więcej
Rallycross i Autoccross wracają na Tor Poznań
Po wielomiesięcznej przerwie na Tor Poznań wracają wyścigi Rallycross... więcej
Fundacja PZM: 1.5 proc. ma znaczenie
Okres rozliczania dochodów za 2023 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Nowości, powroty i niespodzianki – kto wystartuje w 52. Rajdzie Świdnickim?
77 załóg, w tym 26 w rajdówkach sprzed lat, zadeklarowało start w... więcej
Powracamy na asfalty – WRC Rajd Chorwacji na żywo w Motowizji
Padok Rajdowych Mistrzostw Świata powrócił już z wyprawy do Afryki.... więcej
Millers Oils partnerem tytularnym HRSMP
Nowym partnerem tytularnym Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw... więcej
Szkolenie na licencję stopnia N-Drift, 22.04.2024, Autodrom Słomczyn
1. Termin: 22 kwietnia 2024 (poniedziałek)2. Miejsce: – Autodrom Słomczyn... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 23-25.04.2024, Mikołajki
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU NA LICENCJĘ SĘDZIEGO SPORTU SAMOCHODOWEGO STOPNIA... więcej
Rajd Chorwacji 2024: Jakub Matulka i Daniel Dymurski wracają na trasy Rajdowych Mistrzostw Świata!