Babska Jazda - relacja

W niedzielę 8 marca w ramach dnia otwartego ODTJ Lublin, Grupa Driveart (instruktorzy, sędziowie i zawodnicy z Automobilklubów Chełmskiego i Wschodniego) wspólnie WORDem Lublin zorganizowali dla Pań "Babską Jazdę". Impreza miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i składała się z dwóch części: szkoleniowej oraz sportowo-zabawowej, również połączonej z elementami edukacyjnymi.
Część szkoleniowa zaczęła się od teorii w której zostały poruszone kwestie właściwego przygotowania do jazdy, pozycji za kierownicą, prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach oraz ich mocowania w samochodzie. Omówione zostały również zasady działania systemów bezpieczeństwa w pojazdach i ich poprawne wykorzystanie.
Następnie w części praktyczniej uczestniczki szolenia mogły nauczyć się gwałtownego hamowania, omijania nagłej przeszkody i kontroli nad autem w poślizgu. Ćwiczenia odbywały się na specjalnej płycie poślizgowej wyposażonej w kurtyny wodne.
W czasie szkolenia na Panie przekonały się w symulatorze dachowania i zderzeń jak ważne jest prawidłowe zapinanie pasów bezpieczeństwa.
Następnie wszystkie chętne Panie, którem przybyły do ODTJ, mogły wziąć udział w specjalnie przygotowanych z tej okazji konkursach.
Na próbie z talerzem Stewarta przeba było wykazać się precyzją kierowania, tak aby pokonać slalom nie pozwalając uciec piłeczce z talerza umieszczonego na masce samochodu. Kolejną próbą była "dostawa jajek" - w roli jajka wystąpiła równiez piłeczka tenisowa, którą trzeba było przewieźć na łyżce trzymanej w ręku za oknem samochodu. Próba ta miała na celu uświadomienie jak trudne jest prowadzenia auta jedną ręką.
Najwięcej emocji wzbudziła próba "smażenia laczka" gdzie w roli patelni wystąpiło prawie 400konne BMW M3 profesjonalnie przygotowane do driftu. Tutaj zadaniem było wykonanie ósemki jadąc w kontrolowanym poślizgu wykorzystując moc auta.
Najlepiej ze wszystkimi próbami poradziła sobie Pani Małgorzata, która za zajęcie pierwszego miejsca otrzymała najnowszy model Fiata - 500X, na weekend z pełnym bakiem paliwa. Sponsorem nagrody głównej jest OZDG PZM w Lublinie. Wśród pozostałych uczestniczek rozlosowalismy karnety do morskiego spa, salonu urody oraz na tor kartingowy.
Warto podkreślić, że dzięki naszym sponsorom: WORD Lublin, OZDG i ZO PZM w Lublinie, Hotel Korona w Zemborzycach, Instytu Urody La J"adore oraz Carmax udział w imprezie był całkowicie darmowy.
Dziękujemy serdecznie wszystkim Paniom za udział a sponsorom za wsparcie.

Słowa kluczowe: 
Share

News

Flaga narodowa „Dla wszystkich, którzy niosą pomoc” - PKN ORLEN
Z okazji Dnia Flagi, który przypada 2 maja, PKN ORLEN przygotował kampanię... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 04-15.05.2020 r.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 04.05-15.05.2020r. Biuro Zarządu Głównego... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 20-30.04.2020 r.
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 20-30.04.... więcej
Komunikat w sprawie rekomendacji odwołania / zmiany terminu zawodów
W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu w sprawie rekomendacji odwołania /... więcej
Spot "Nie dokładaj im roboty”
Święta, Święta i po Świętach. Tuż przed nimi Polski Związek Motorowy... więcej
Nośmy maseczki – dbajmy o siebie i innych
Od czwartku, 16 kwietnia obowiązkowe będzie zasłanianie ust i nosa. Według... więcej
Spokojnych Świąt Wielkanocnych
życzyPolski Związek Motorowy - Zarząd Główny 

Strony

- Archiwum

Strony