Artur Janosz w GP3

Artur Janosz:
Po ostatnim, bardzo udanym dla mnie sezonie w Euroformula Open podejmuję kolejne wyzwanie. Przejście do wyższej, bardziej wymagającej kategorii nie będzie z pewnością łatwe. Inna sprawa, że podczas pierwszych testów nowego dla mnie bolidu byłem nawet nieco zaskoczony tym, jak szybko się z nim zaprzyjaźniłem. Wiem jednak doskonale, że przede mną jeszcze sporo pracy. O wynikach decydują często detale, drobiazgi, które pozwalają nabrać niezbędnej pewności w prowadzeniu samochodu. Bolid GP3 jest bardziej zaawansowany aerodynamicznie w porównaniu ze znanymi mi konstrukcjami i dysponuje mocą większą o 150 KM. Zakres ustawień zawieszenia jest również bardzo duży i znalezienie tego najlepszego to jedno z najważniejszych zadań. Pomogą w tym kolejne testy przed sezonem, które pozwolą na jeszcze lepsze poznanie mojego nowego „miejsca pracy”. Cieszy mnie bardzo, że będę mógł korzystać z wiedzy i doświadczenia inżynierów renomowanego zespołu Trident, a także Giacomo Ricci’ego, szefa teamu, który z powodzeniem startował w kilku seriach wyścigowych. Już nie mogę się doczekać pierwszego startu podczas weekendu Grand Prix w Barcelonie.

Nowy samochód Artura Janosza dysponuje mocą 400 KM, a jego maksymalna prędkość to 285 km/godz. Nowoczesna konstrukcja zaprojektowana przez znaną firmę Dallara przyspiesza do 100 km/godz. w zaledwie 3 sekundy, a prędkość 200 km/godz. uzyskuje już po niecałych ośmiu sekundach. Takie osiągi zapewnia sześciocylindrowy silnik AER o pojemności 3,4 l, a napęd na tylną oś przenosi sekwencyjna skrzynia biegów Haweland o sześciu przełożeniach. Sterowanie zmianą biegów zapewniają łopatki przy kierownicy sterujące systemem elektro-hydraulicznym firmy Pirelli. Nadwozie budowane jest zgodnie z rygorystycznymi przepisami FIA dotyczącymi bezpieczeństwa i poddawane testom zderzeniowym. Seria GP3 korzysta z opon Pirelli.

Maurycy Kochański /menedżer:
Artur po dwóch sezonach w Euroformula Open robi kolejny krok w swojej karierze. Wicemistrzowski tytuł potwierdza jego klasę, co zostało dostrzeżone przez kilka zespołów z różnych wyścigowych serii. To wynik jego talentu, ale również bardzo ciężkiej pracy oraz niezbędnego wsparcia partnerów i sponsorów. Spośród kilku propozycji wybraliśmy GP3, bowiem to najlepsza seria na tym etapie rozwoju kariery Artura. Nowoczesna i bardzo zaawansowana technicznie, a przy tym tuż obok inspirującej Formuły 1, królowej sportów motorowych. Pierwsze testy nowego samochodu wypadły więcej niż obiecująco. Artur bardzo szybko rozszyfrował również działanie opon Pirelli, a to nie jest najłatwiejsze zadanie i wielu zawodnikom przysparza sporo problemów. Kolejne testy pozwolą nam na właściwe przygotowanie do sezonu, który mam nadzieję przyniesie wiele interesujących wyścigów i przyjemnych niespodzianek.

Przed rozpoczęciem tegorocznej edycji GP3 odbędą się jeszcze trzy serie dwudniowych testów na torach w Estoril (18-19.03.2015), Walencji – Ricardo Tormo
(9-10.04.2015) oraz w Barcelonie (22-23.04.2015).

Kalendarz GP3 2015
08-10 maja Catalunya, Barcelona, Hiszpania
19-21 czerwca Red Bull Ring, Spielberg, Austria
03-05 lipca Silverstone, Wielka Brytania
17-19 lipca miejsce zawodów nie potwierdzone
24-26 lipca Hungaroring, Budapeszt, Węgry
21-23 sierpnia Spa – Francorchamps, Belgia
04-06 września Monza, Włochy
09-11 października Soczi, Rosja
27-29 listopada Yas Marina, Abu Zabi

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Szkolenie na licencję sędziego, 18.02.2023 r., Krosno
Szkolenie kandydatów na sędziów sportu samochodowegoOrganizator szkolenia:... więcej
Styczeń w Małopolu
Podsumowanie stycznia Zespół Inter Europol Competition jest w trakcie ostatnich... więcej
Zaproszenie do składania ofert - organizacja MPDM i PPDM
Zaproszenie do składania ofert Polski Związek Motorowy (PZM) z siedzibą w... więcej
Nowy system Inside PZM dla sportu samochodowego i kartingowego
Szanowni Państwo, Biuro Sportu i Turystyki Polskiego Związku Motorowego... więcej
Nowe stopnie licencji sportu samochodowego
Szanowni Państwo,W imieniu Głównej Komisji Sportu Samochodowego, Biuro Sportu i... więcej
Historyczne zwycięstwo Jerzego Spinkiewicza
Jerzy Spinkiewicz wygrywa organizowaną po raz pierwszy przez firmę Renault... więcej
Licytacje PZM na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Zapraszamy na allegro.pl. Żużel - zostań asystentem trenera Rafała... więcej
Dwie załogi Inter Europol Competition w debiucie w Le Mans Cup
Inter Europol Competition rozszerza swój program wyścigowy na sezon 2023 o... więcej
Szkolenie na licencję ND-R, 18-19.03.2023 r. Katowice
Szkolenie i egzamin kandydatów na licencję zawodnika i licencje kierowcy... więcej

Strony

- Archiwum