Antoni Ptak zakończył swój pierwszy wyścigowy weekend na Circuito de Jerez

Po udanym debiucie Antoniego Ptaka w sobotnim wyścigu Euroformula Open, w którym polski kierowca zajął 12 miejsce przyszedł czas na kolejne wyzwanie. Niedzielny wyścig odbył się o godzinie 13:00 przy słonecznej pogodzie w przeciwieństwie do deszczowej soboty i został poprzedzony sesją kwalifikacyjną. W kwalifikacjach Antoni uzyskał 16 czas ale na swoim najszybszym okrążeniu został przyblokowany przez znacznie wolniej jadącego kierowcę. Po udanym starcie do niedzielnego wyścigu Antoni przesunął się z 16 pozycji na 10 i bronił się przed Tanartem Sathienthirakulem, kierowcą z Tajlandii, który podczas sobotniego wyścigu zajął 3 miejsce.

Niestety Antoni nie utrzymał swojej pozycji spadając na 11 miejsce lecz jeszcze przez kilka okrążeń jechał za kierowcą z Tajlandii próbując go atakować.

Na cztery okrążenia przed końcem wyścigu Antoni wypadł z toru na zakręcie T5 i zakończył swój udział w wyścigu. Warto wspomnieć, iż Antoni jechał na 3 miejscu w klasyfikacji „Rookie” i miał szansę na wejście do pierwszej dziesiątki wyścigu, a także wykręcał fantastyczne czasy okrążeń na poziomie kierowców z pierwszej piątki.

Wyścig wygrał Konstantin Tereszenko, a kolejne miejsca zajęli Yu Kanamaru oraz Yarin Stern.
Kolejny wyścig serii Euroformula Open z udziałem Antoniego Ptaka odbędzie się we Francji na torze Paul Ricard 24-26 kwietnia i transmitowany będzie na żywo w Polsat Sport News.


Antoni Ptak: kwalifikacje P 16, wyścig nieukończony
Może zabrzmi to dziwnie ale pomimo nieukończonego wyścigu jestem bardzo szczęśliwy z postępów jakie zrobiłem podczas weekendu na Circuito de Jerez. Przede wszystkim pojechałem dziś fantastyczny wyścig. Miałem bardzo dobry start i z 16 pozycji przebiłem się do 10. Walczyłem z dużo bardziej doświadczonymi kierowcami jakimi jak Tanart Sathienthirakul, Damiano Fioravanti lub William Barbosa i w pewnym momencie byłem od nich nawet szybszy. Czasy okrążeń potwierdzają moje dobre tempo wyścigowe. Moim celem jest nauka, a nie zbieranie i koncentrowanie się na punktach. Na to przyjdzie jeszcze czas. Wykonałem dziś wszystkie założenia, które ustalaliśmy z moim inżynierem oraz trenerem i z tego się cieszę. Niestety przydarzył się błąd w 14 okrążeniu, który wyeliminował mnie z dalszej walki. Tak jak wspomniałem jestem szczęśliwy i czekam z niecierpliwością na wyścig we Francji na torze Paul Ricard, który odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie.

Samochody: 

News

Szkolenie na licencję stopnia ND-C, NDJ-C, 01-02.06.2024 r., Tor Poznań
Termin: 01-02 czerwca 2024 r. (sobota – niedziela) Miejsce: Tor... więcej
Gwiazdy wyścigów górskich wracają do Korczyny
W najbliższy weekend 24 – 26.05 w Korczynie k. Krosna rozegrany zostanie... więcej
Ruszyła wyścigowa karuzela
To był interesujący weekend wyścigów samochodowych. Na Torze Poznań... więcej
Po raz drugi z rzędu – Rajd Nadwiślański dla Madziary i Pawłowskiego
Unikali problemów, wygrali dziewięć z dziesięciu odcinków specjalnych i... więcej
Rajd Nadwiślański 2024: Grzyb i Binięda od startu do mety
Aktualni mistrzowie Polski – Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda... więcej
Słodko-gorzki weekend Kacpra Sztuki w Imoli
Progres w kwalifikacjach i pierwsze punkty do klasyfikacji... więcej
Rajd Nadwiślański 2024: kompletny dzień Grzyba i Biniędy
Zwycięstwa odniesione na wszystkich czterech sobotnich oesach dały załodze... więcej
Piętnastka na Lubelszczyznę – rusza druga runda Millers Oils HRSMP
15 duetów w niesamowitych rajdówkach sprzed lat zdecydowało się na ... więcej
Rajd Nadwiślański 2024: informacje praktyczne dla kibiców
W sobotę, 18 maja startuje 9. edycja Rajdu Nadwiślańskiego. Jakie rajdówki... więcej

Strony

- Archiwum