Adam Rzepecki w VWCC 2014

 

W sezonie 2014, Adam Rzepecki wystartuje w drugiej edycji pucharu Volkswagen Castrol Cup posiadając doświadczenie z sezonu 2013 oraz nowych zagranicznych sponsorów.

Szkoda, że nie udało się na razie znaleźć nikogo w Polsce. Lista nadal jest jeszcze otwarta. Jednak podejście polskich speców od marketingu i reklamy pozostawia wiele do życzenia. Widać dużą bezradność, brak inicjatywy rodzącej pomysły i brak profesjonalizmu – mówi Marek Rzepecki szef zespołu.

Potwierdzonymi partnerami dwukrotnego Mistrza Polski na sezon 2014 zostali: Basen Hurt - Polska , Carrobio - Włochy, Flexinox- Hiszpania, PSH- Hiszpania. Wszystkie firmy, które zaangażowały się we wsparcie Adama Rzepeckiego to firmy z poza branży motoryzacyjnej, co tym bardziej godne jest podziwu.

Widzę, że nasi partnerzy potrafią wykorzystać korzyści płynące ze sportowego marketingu dla budowania wizerunku własnej marki – dopowiada Rzepecki.  

Wymiernym efektem współpracy z nowymi partnerami jest zakup nowego auta treningowego SEATA SUPERCOPY, którym Adam odbył w minionym tygodniu pierwsze testy na Hiszpańskim torze Gaudix.

Adam Rzepecki

Testy na torze Guadix przebiegły bez żadnych większych problemów. Zero awarii auta jak i zużytych opon. O dziwo tor nie zużywał tak bardzo opon jak inne tory na których jeździłem. Z nowym autem oswoiłem się bardzo szybko. Zdziwiło mnie to, że nie miałem jakiś większych problemów, takich jak przyzwyczajenie się do prędkości jakie osiąga Seat. Może to dlatego że przez cały poprzedni sezon oswoiłem się z mocą jaką dysponował Golf. Pierwszego dnia zaskoczyła mnie/nas pogoda ponieważ zanosiło się na ulewę, lecz tylko troszeczkę popadało ale nawet lekki deszcz było można poczuć jeżdżąc po torze. Temperatura też nie rozpieszczała, ale drugiego dnia było już cieplej. Drugiego dnia oprócz ładniejszej pogody mieliśmy możliwość jeżdżenia na torze w innej konfiguracji, która była nieco szybsza, ponieważ zamiast 3 wolnych zakrętów, zaraz po prostej startowej, jeździliśmy jednym szybkim zakrętem. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z testów i nowego auta treningowego. Chcę podziękować Zbyszkowi Szwagierczakowi za wskazówki dotyczące toru jazdy na torze Guadix jak i nowego auta. Już odliczam dni które pozostały do pierwszego wyścigu który odbędzie się na Węgrzech na Hungaroringu w VWCC.

Seatem Adam będzie odbywał w tym sezonie treningi i uczestniczył w eventach na rzecz sponsorów. 

Obsługa Supercopy powierzona została ekipie FORGE RACING Marcina Schefflera. 

Zagraniczni specjaliści od budowy wizerunku marki dostrzegli duży potencjał drzemiący w Adamie, a według nich lepiej nawiązać współpracę na początku kariery, niż później, gdy trzeba oferować o wiele więcej.  Analityczne podejście partnerów pozwoliło im zobaczyć korzyści płynące ze sponsoringu kierowcy wyścigowego. Decyzja nowych sponsorów nastąpiła po wnikliwym przeanalizowaniu przebiegu sezonu Adama w 2013 i 2012 roku, a więc najlepszy czas okrążenia w wyścigu VWCC na rundzie w Poznaniu, doskonały start na Red Bull Ringu w deszczu z 11 na 5 pozycję, dobry występ na ESET V4 Cup w Brnie. Kilkanaście wygranych wyścigów, a także zdobyte dwa tytuły Mistrza Polski. 
 

Kalendarz Volkswagen Castrol Cup
25-27.04.2014 Hungaroring
23-25.05.2014 Lausitzring
13-15.06.2014 Tor Poznań
08-10.08.2014 Autodrom Most
22-24.08.2014 Slovakiaring
12-14.09.2014 Automotodrom Brno
26-28.09.2014 Tor Poznań

 

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

Za tydzień w Limanowej: pojedynek wyścigowych Tytanów
Opublikowana przez Auto Moto Klub Limanowa prowizoryczna lista zgłoszeń... więcej
Najbardziej polski wyścig w sezonieprzed Kacprem Sztuką
Hungaroring jak zwykle będzie stanowić najbardziej polską rundę w sezonie. Z... więcej
Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej

Strony

- Archiwum