93 zawodników na liście 39 BWG

Takiego oblężenia zawodników jakie przeżyje Bieszczadzki Wyścig Górski w tym roku nie pamiętamy od 2010 roku. Na oficjalnej liście zgłoszeń zawodów Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski znalazło się 93 zawodników, 89 w kategorii I oraz 4 zawodników w samochodach single seater, które wystartują w kategorii II.
Już 18 i 19 maja najlepsi zawodnicy zjadą na Podkarpacie, aby wystartować w międzynarodowych wyścigach górskich, które rozegrane zostaną na 4688 metrowej trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej na szczycie Gór Słonnych.

ZOBACZ LISTĘ ZGŁOSZEŃ DO 39. MIĘDZYNARODOWEGO BIESZCZADZKIEGO WYŚCIGU GÓRSKIEGO

Na liście zgłoszeń nie zabrakło słowackich zawodników. Do Załuża przyjedzie aż 22 naszych południowych sąsiadów, którzy w ramach 39 Międzynarodowego Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego, rozegrają 3 i 4 rundę Mistrzostw Słowacji w wyścigach Górskich. Wśród pretendentów do zwycięstwa można wymienić Igora Drotara w Fabii WRC, Michala Kovalcika w Octavii WRC, czy Jozefa Beresa, który do Załuża przywozi Audi Quattro S1. Także Erich Achs startujący formułą Opel Lotus powinien sprawić kibicom wiele satysfakcji.

Oprócz Słowaków na rundę FIA CEZ Hill Climb Trophy przyjeżdża Serb, Nikola Milijkovic, który wystartuje w klasie N-2000 Hondą Civic. W tej klasyfikacji rywalizować będzie również Grzegorz Duda, Mistrz FIA CEZ w grupie A z 2011 i 2012 roku.

MAPA TRASY WYŚCIGU

Inauguracja sezonu GSMP, jaka rozegrana zostanie w Załużu to będzie wielkie święto polskiego motorsportu – mówi Łukasz Strzelecki Redaktor Naczelny www.wyscigigorskie.pl. Kibice zobaczą samochody WRC, formuły, wspaniałe historyki no i oczywiście te najmocniejsze ponad 700 konne potwory, które powalczą o klasyfikację generalną. Tych zawodów po prostu nie można przegapić. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców, ponieważ podczas zawodów będziemy chcieli pobić rekord frekwencji na trasie, który ustanowiony został w 1997 roku. Wtedy na trasie bieszczadzkiego klasyka pojawiło się podczas dwóch dni 15 tysięcy kibiców. Jestem pewien, że ten rekord da się pobić – kończy Strzelecki.

W Polskiej czołówce nie zabrakło Mistrzów Polski sezonu 2012. Tomasz Nagórski, Andrzej Szepieniec, Mariusz Stec, Marcin Bełtowski oraz Mistrz N-ki Rafał Grzesiński i Igor Widłak, to siła grupy Open.
Nie zabraknie polskich kierowców bolidów. Robert Steć pojawi się formułą F3000, która startował już w tym roku w dwóch rundach Mistrzostw Europy. Irena Steć wsiada do Dallary F394, a Tomasz Szewczyk do Promota III.

Mocno rozwijająca się grupa samochodów historycznych powinna zdecydowanie ucieszyć kibiców. Zobaczymy tu Wojtka Bełtowskiego w Audi Quattro S1, powracającego do gór Marcina Kozłowskiego w Fordzie Sierra Cosworth, Rafała Szumca w Lancii Delta, ale również dużo bardziej historyczne auta jak Alfę Romeo 2000 GTV Mariusza Kubisa, BMW 2002 Jerzego Nowakowskiego, Alfę Romeo Gulia Marka Biłyk czy Zastavę Łukasza Migały.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

PRZEWODNIK PO TRASIE

Zawody rozpoczynają się już w najbliższy piątek odbiorem administracyjnym oraz badaniem kontrolnym jakie odbędą się na Sanockim Ośrodku MOSiR, przy hali widowiskowo sportowe. Badania będą trwały od 11.00 17 maja aż do godziny 19.30. W sobotę zawodnicy pojawia się na trasie już o godzinie 9.00.

Samochody: 

News

RSMP: Drugi z rzędu triumf – Wróblewski i Wróbel najlepsi w 68. Rajdzie Wisły
Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali... więcej
68. Rajd Wisły: Wróblewski i Wróbel z dużą przewagą po I dniu
Pozycja liderów klasyfikacji generalnej zawodów, 34 sekundy przewagi i... więcej
68. Rajd Wisły: finał sezonu w Beskidach
97 załóg weźmie udział w rozpoczynającej się dziś 68. edycji Rajdu Wisły (... więcej
WSMP: Finisz wyścigowej rywalizacji
Ponad 90 zawodników weźmie udział w ostatnich w tym sezonie wyścigach... więcej
Wyjątkowy finał zawodów driftingowych w Poznaniu. Znamy Mistrza Polski!
W weekend 23-24 września na Torze Poznań zakończyły się zmagania najbardziej... więcej
Szkolenie na licencję sędziego sportu samochodowego, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję stopnia II organizowanego przez Global Sport1.... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowanego przez Global Sport1. Termin:07-... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 07.10.2023r., Świdnica
PROGRAM SZKOLENIA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOŚwidnica, 07 października... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowany przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej

Strony

- Archiwum