84 zgłoszenia w Załużu

40 Międzynarodowy Bieszczadzki Wyścig Górski – Załuż 2014 w tym roku rozegrany zostanie przy rekordowej frekwencji zawodników. Do zawodów, które inaugurują polski sezon wyścigów górskich zgłosiło się bowiem 84 zawodników.

Automobilklub Małopolski w Krośnie otrzymał w ramach międzynarodowych rund FIA International Hill Climb Cup oraz FIA CEZ Hill Climb Championship 8 zgłoszeń zawodników z kategorii II, samochodów z grup E2-SS, E2-SH i E2-SC.

ZOBACZ LISTĘ ZGŁOSZEŃ

Kibice na patelniach w Załużu zobaczą w single seaterach po raz pierwszy Sebastiana Fołtę w formule Opel Lotus, Vaclava Janika w Loli B02/50, Petra Trnka w formule Gloria, Branimira Radićia w formule VW FVW 219. W samochodach typu SC pojawią się Jiri Svoboda w Normie M20F oraz Deak Ladislav w Radicalu.

ZOBACZ INFORMATOR ZAWODÓW

W grupie E2-SH oficjalnie w GSMP zadebiutują Waldemar Kluza który pokaże kibicom wyścigów górskich swojego Colta oraz Marcin Bełtowski, który do Załuża przywozi przebudowane Subaru Imprezę.

ZOBACZ BROSZURĘ FIA IHCC 2014

Wśród 84 samochodów pojawią się 32 auta czteronapędowe. Nie zabraknie Mistrza Polski GSMP 2013 Tomasza Nagórskiego w Subaru Imprezie 4t, Mistrza Polski w grupie A Grzegorza Kozioła czy tak lubianych przez polskich kibiców samochodów WRC, w których zasiądą Igor Drotar, Jan Milon i Michal Kovalcik senior oraz junior. Polskim akcentem w WRC będzie Toyota Celica GT4-WRC Dariusza Kuca.

Podczas inauguracji sezonu zobaczymy również dwie Panie – Ewę Wójtowicz w Citroenie C2R2 i Annę Wojewodę w Renault Clio grupy A.
Oprócz polskich zawodników do Załuża przyjadą również w mocnej obsadzie zawodnicy ze Słowacji na czele z Jozefem Beresem  w Subaru Imprezie oraz Peterem Ambruzem w Vauxhalu Vactra WTCC.

ZOBACZ MAPĘ TRASY

Nie zabraknie również Nikoli Miljkovica z Serbii, który podobnie jak w 2013 roku wystartuje Hondą Civic w grupie N.
Pierwsze rundy GSMP to również nagrody w formie czeków o wartości 500 euro, jakie brytyjski partner wyścigu Pace Products Ltd. ufundowała dla zawodników.

Cieszę się, że jako przedstawiciel brytyjskiego motorsportu oraz biznesu, jako firma Pace Products Ltd. przyłączyć się do wspierania polskich kierowców z Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski  – mówi Kamil Czajkowski, przedstawiciel brytyjskiego partnera. Nasza firma, zajmuje się produkcją suchych misek oraz systemów olejowych dla motorsportu oraz obsługą historycznego teamu Talbota startującego w zawodach takich jak Le Mans Classic. Czeki o wartości 500 euro, jakie będą stanowiły nagrody, będzie można zrealizować na produkty z naszej oferty – kończy Czajkowski.

Pierwszy czek trafi w ręce najszybszego zawodnika GSMP, startującego samochodem historycznym podczas pierwszej rundy GSMP Załuż. Drugi czek będzie nagrodą za klasyfikację generalną GSMP podczas drugiej rundy GSMP Załuż w kategorii I.

ZOBACZ ZASADY BEZPIECZEŃSTWA NA TRASIE

Inauguracja sezonu GSMP rusza już w piątek 9 maja odbiorem administracyjnym i badaniem kontrolnym na sanockim rynku. W sobotę i niedzielę 10 i 11 maja zawodnicy pojawią się na trasie Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego 2014.

ZOBACZ NOCLEGI

Samochody: 

News

RSMP: Drugi z rzędu triumf – Wróblewski i Wróbel najlepsi w 68. Rajdzie Wisły
Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali... więcej
68. Rajd Wisły: Wróblewski i Wróbel z dużą przewagą po I dniu
Pozycja liderów klasyfikacji generalnej zawodów, 34 sekundy przewagi i... więcej
68. Rajd Wisły: finał sezonu w Beskidach
97 załóg weźmie udział w rozpoczynającej się dziś 68. edycji Rajdu Wisły (... więcej
WSMP: Finisz wyścigowej rywalizacji
Ponad 90 zawodników weźmie udział w ostatnich w tym sezonie wyścigach... więcej
Wyjątkowy finał zawodów driftingowych w Poznaniu. Znamy Mistrza Polski!
W weekend 23-24 września na Torze Poznań zakończyły się zmagania najbardziej... więcej
Szkolenie na licencję sędziego sportu samochodowego, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję stopnia II organizowanego przez Global Sport1.... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowanego przez Global Sport1. Termin:07-... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 07.10.2023r., Świdnica
PROGRAM SZKOLENIA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOŚwidnica, 07 października... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowany przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej

Strony

- Archiwum