75 zawodników na oficjalnej liście GSMP Sienna

Pierwsze w historii starcie zawodników GSMP vs. zawodnicy WPP rozegrane zostanie już w najbliższy weekend na dolnośląskiej trasie z Siennej do Przełęczy Puchaczówka. Do zawodów zgłosiło się 58 zawodników startujących w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz 20 kierowców torowych z Wyścigowego Pucharu Polski, rozgrywanego na Torze Poznań.

OFICJALNA LISTA ZGŁOSZEŃ

Już 20 lipca, kibice będą mogli zobaczyć wyścigowe maszyny które pojawią się w Stroniu Śląskim w pobliżu amfiteatru, gdzie zlokalizowane zostało Badanie Kontrolne pojazdów startujących w 9 i 10 rundzie GSMP oraz 5 i 6 rundzie WPP.

Na starcie zobaczymy całą plejadę najlepszych polskich kierowców. W GSMP nie zabraknie liderów Tomasza Nagórskiego w Subaru, Mariusz Stec w Evo, Tomasz Mikołajczyk w Lancerze Ultraleggera oraz Andrzej Szepieniec w Lancerze Evo. Do pierwszej czwórki dołączy Michałowski w Różowej Panterze, Artur Rowiński w Audi Quattro, Michał Sowa w Lancerze i Marcin Bełtowski w Subaru oraz debiutant Igor Widłak w Evo, a także Piotr Soja w Lotusie Exige.

W grupie N, zobaczymy lidera Rafała Grzesińskiego, Waldemara Kluzę i Damiana Łatę wszyscy w Lancerach oraz Wojciecha Bełtowskiego w Subaru Imprezie.

Grupa A, to Grzegorz Kozioł w Lancerze oraz dwa mocne C2R2 Tomka Żerebeckiego i Marka Mularczyka oraz Peugeot 106 Marcina Kózki, a także mocna Honda Integra A-2000 Michała Bochenka.

W historyku podczas 9 i 10 rundy zobaczymy 26 samochodów, w tym ciekawe Porsche 928 Mariana Czapki, Poloneza Janusza Michowskiego, BMW M3 Piotra Ostrowskiego oraz Forda Escorta Cosworth Jerzego Gołębiowskiego oraz perełki Saaba 96 Pawła Hoffmana. Nie zabraknie też małych Fiatów 126p, w których do Siennej przyjedzie Konrad Tadla, Waldemar Janecki, Michał Maciusik i Angelo Gilli.

W klasie Open-RWD zobaczymy Ryszarda Żyszczyńskiego i Bartosza Palusko.

Jedyną kobieta w stawce będzie Daria Dziwisz w Hondzie CRX Ballade, startująca w cyklu GSMP.

Ciekawie zapowiada się skład zawodników WPP, których zobaczymy 21. Tu pojawi się mocna grupa aut BMW, które królują na torach – Bartosz Palusko BMW M3, Krzysztof Ratajczak BMW 318, Jakub Gołębiowski, Ryszard Żyszczyński w BMW, startując w GSMP jak i WPP. Kibice górscy zobaczą fanatyczne BMW 635 Dawida Bokieja czy BMW E-30 Roberta Abramczyka.

Nie zabraknie również mocny osiek Norberta Stańczyka w Hondzie Civic Type-R, Macieja Andreckiego w Renault Clio i Macieja Tomaszewskiego w Alfie Romeo 156 oraz Maciej Nowicki w Astrze.

W klasie youngtimer zobaczymy Alfę Romeo 75 Józefa Dziób.

Najliczniejsze będą klasy 1N i 1A, w których zebrało się 7 zawodników.

Zapraszamy do typowania wyników 9 i 10 rundy GSMP, a tych którzy chcą zobaczyć starcie zawodników GSMP z WPP zapraszamy już w sobotę o godzinie 9.00 na trasę wyścigu górskiego Sienna 2012.

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Wyścigowy finisz na Torze Poznań
To będzie już ostatnia w tym sezonie runda wyścigów samochodowych w naszym... więcej
Rally Rzeszów 2019 - zdjęcia
Autor: mikla-foto.pl
2. Rajd Polski Nowych Energii / 8. Rajd Polski Historyczny
Zdjęcia autorstwa Marcina Kaliszki www.rallyfoto.pl
Marczyk i Gospodarczyk Rajdowymi Samochodowymi Mistrzami Polski
(07.09.2019) Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5) wygrali Rajd... więcej
Kolejna wygrana Szymona Łukaszczyka w Etoll Wyścigu Górskim Czarna Góra.
Szymon Łukaszczyk wygrał 12 Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski i... więcej
Gagacki wygrywa w Słomczynie, Kuchar mistrzem Polski
Marcin Gagacki triumfuje w szalonej przedostatniej rundzie, ale to wrocławianin... więcej
Po 8. Rajdzie Polski Historycznym i 2. Rajdzie Polski Nowych Energii.
W Krakowie u stóp Wawelu została wyznaczona meta dwóch międzynarodowych imprez... więcej

Strony

- Archiwum