66 zawodników na finale GSMP 2013

Wielki finał Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w tym roku rozegrany zostanie podczas 10 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2013. Na liście zgłoszeń widnieje 66 kierowców, którzy w dniach 21 i 22 września będą rywalizować na 4540 m trasie z Korczyny do miejscowości Czarnorzeki w pobliżu Rezerwatu Prządki.
Tegoroczne zawody kończące sezon GSMP 2013 świętują Jubileusz 10-lecia. Dokładnie 25 września 2004 roku rozpoczęła się trwająca już 10 lat historia Wyścigu Górskiego Prządki, a pierwszym jego zwycięzcą okazał się krośnianin – Jarosław Hebzda. Z tej okazji organizator przygotował wiele atrakcji. Zawody rozpoczną się od oficjalnego otwarcia w którym wystąpi orkiestra strażacka.

W parku serwisowym oraz na trasie prezentować się będzie piosenkarz zespołu Ich Troje, Michał Wiśniewski, który wsiądzie wraz z Sergio Azzinim do Ferrari 355 Challenge.

- Do Korczyny udało się zaprosić Michała Wiśniewskiego, który przyjął nasze zaproszenie z wielką przyjemnością. Wraz z nim na rynku w Korczynie pojawi się niespodzianka, której Michał nie chciał nam zdradzić – mówi dyrektor ds. organizacyjnych Marek Hejnar. Podczas wyścigu przeprowadzone zostaną wejścia na żywo na antenie stacji RMF Maxx. Przez sobotę i niedzielę Michał wraz z Sergio Azzinim będą rozdawać autografy i służyć organizatorowi jako samochód Polit 1. Co godne jest uwagi, artysta pojawi się podczas 10 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2013 całkowicie za darmo, aby promować Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski.

Rozgrywane na trasie z Korczyny do miejscowości  Czarnorzeki zawody, na stałe wpisały się już do kalendarza Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Stało się tak dzięki ciężkiej pracy działaczy Automobilklubu Małopolskiego z Krosna, którzy przed 11 laty zapragnęli mieć w pobliżu Krosna bardzo popularne na Podkarpaciu wyścigi samochodowe pod górę.

W tym roku kibice obejrzą wspaniałą walkę trzech czołowych kierowców – Marcina Bełtowskiego, Rafała Grzesińskiego i Andrzeja Szepieńca, którzy podczas 13 i 14 rundy GSMP Korczyna walczyć będą o prestiżowe tytuły Wicemistrza i II Wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej. Przed finałowym starciem, każdy z wyżej wymienionej trójki ma szanse na zdobycie tytułu. Wszystko rozstrzygnie się już w sobotę 21 i niedzielę 22 września podczas podjazdów wyścigowych. Niestety na starcie zabraknie Mistrza Polski GSMP 2013, który już zapewnił sobie tytuł przed rundami w Korczynie.

- Wszystkich kibiców zapraszam na 10. Jubileuszowy Wyścig Górski Prządki 2013 – mówi Marcin Fiejdasz, dyrektor zawodów. Mam nadzieje, że nasze zawody dostarczą wszystkim wielu pozytywnych wrażeń. Proszę o zachowanie dyscypliny i porządku podczas oglądania wyścigu. Mam nadzieję że sezon 2013 zakończy się dla wszystkich radośnie i szczęśliwie – kończy Fiejdasz.
Wśród zwycięzców Wyścigu Górskiego „Prządki” niekwestionowanym liderem jest Mariusz Stec, który na pierwszym stopniu podium stawał już sześciokrotnie w latach 2005, 2009, 2010 i 2011. Dwukrotnie zawody wygrywali Jarosław Hebzda podczas pierwszego wyścigu, Paweł Dytko w 2006 roku, Robert Kus w 2008 roku, Tomasz Mikołajczyk w 2009 roku i w 2012. Po jednej wygranej zaliczyli Mariusz Królikowski w 2007 roku, który podzielił się wygraną z Mariuszem Małyszczyckim, Waldemar Kluza w 2010 roku, a ostatnim zwycięzcą jest Aleksander Michałowski, który wygrał zawody podczas drugiego dnia 9 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2012.

Kto wygra tegoroczne zmagania 10 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2013 dowiemy się już podczas zbliżającego się weekendu. Oprócz trzech muszkieterów walczących o tytuły, na Podkarpacie przyjadą Igor Widłak w Lancerze Evo, DUBAI, rewelacyjny debiutant w GSMP podczas zawodów w Siennej, Piotr Soja w Lotusie Exige oraz debiutujący w roli zawodnika BOCZEK w Lancerze Evo Open+2000.

W najmocniejszych samochodach kibice zobaczą Huberta Maj w subaru Imprezie i Krzysztofa Maszczyka w Lancerze Evo, którzy pojadą w grupie A. W N+2000 na trasę GSMP Korczyna powraca Damian Lata, który zapewnił sobie już tytuł Mistrza Polski w grupie N. Wraz z nim walczyć będzie Marcin Słobodzian i Wojciech Szulc, obaj w Lancerach.

W klasie RWD pojawią się trzy BMW M3 Rafała Fedorowicza, Michała Kijanki oraz Jerzego Nowakowskiego, który wsiada do samochodu Ryszarda Żyszczyńskiego, a ten pojawi się w BMW 2002 w klasie HS/I-2000.

Trzy samochody zgłoszone zostały do Open-2000, w której w tej sytuacji tytuł Mistrza Polski należy już do Rafała Grzywaczyka, zawodnika Automobilklubu Opolskiego, który posiada 10 punktową przewagę nad Romanem Baranem. Do walki w Korczynie w tej klasie przyłączy się reprezentant Automobilklubu Małopolskiego – Szymon Piekoś.

Sześć samochodów zgłoszono do A-2000, a pięć aut pojawi się w klasie A-1600, gdzie występuje Ewa Wójtowicz.

Ostra walka zapowiada się w N-2000. Tu Sebastian Teter, zapewnił sobie już tytuł przed rundami w Korczynie, jednak sprawa drugiego i trzeciego miejsca nie jest przesądzona. W walce o tytuły w tej klasie główne role odgrywać będą Bartosz Bąk, Radosław Ćwięczek oraz Piotr Oleksyk, wszyscy w Renault Clio, którzy powalczą z Jackiem Madziarą w BMW E87, Bartłomiejem Szarkiem w Clio i Markiem Czudkiem w Clio RSIII.

Aż 28 samochodów zgłoszonych zostało w klasie historycznej. Tu pierwsze skrzypce z pewnością będą grali Marcin Kozłowski w Fordzie Sierra Cosworth, Wojciech Bełtowski w Audi Quattro S1, Piotr Ostrowksi w BMW E36 M3, Rafał Szumiec w Lancii Delta Integrale oraz Jerzy Gołębiowski w Fordzie Escorcie Cosworth.

Z ciekawszych aut historycznych kibice zobaczą Alfę Romeo GTAm 1750 Mariusza Kubisa, Poloneza 2000 Rally Pawła Hoffmana oraz Zastavę 1100 Łukasza Migały oraz BMW 2002 Ryszarda Żyszczyńskiego.

Nie zabraknie również Fiatów 126p, w których pojawia się Mistrz Polski 2012 Konrad Tadla oraz Angelo Gilli.

- chciałbym życzyć wielkich emocji każdemu kto pojawi się podczas 10 Jubileuszowego Wyścigu Górskiego „Prządki” 2013 – mówi prezes Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie, Wiesław Dymiński. Jak co roku chciałbym prosić o rozwagę wszystkich kibiców, którzy z pewnością tłumie pojawią się na trasie finałowych rund GSMP. W tym roku warunkiem przebywania na trasie wyścigu jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej w kwocie 5 zł – dodaje Dymiński. Nasz wyścig nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów oraz władz samorządowych Gminy Korczyna oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Życzę wszystkim zawodnikom szczęśliwego zakończenia sezonu GSMP 2013, jak najlepszych wyników podczas rund i zdobycia upragnionych tytułów mistrzowskich. Oczywiście każdemu z osobna życzę ukończenia naszych zawodów i świetnej zabawy i dobrej pogody, która została już zamówiona na ten weekend – kończy prezes Automobilklubu Małopolskiego.

Do pobrania:

PLAN TRASY

PRZEWODNIK KIBICA

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Poniżej przedstawiamy harmonogram zawodów, które rozpoczną się w piątek 20 września badaniem kontrolnym oraz odbiorem administracyjnym dla zawodników.

Harmonogram zawodów:

Piątek 20.09.2013

13:00 – 19:00 odbiór administracyjny zawodników – Krosno centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii
13:00 – 19:30 badanie kontrolne samochodów

Sobota 21.09.2013

9:00  start do dwóch podjazdów treningowych
13:30  oficjalna ceremonia otwarcia zawodów
14:00  start do podjazdów wyścigowych
18:00  ceremonia wręczenia pucharów za 13 rundę GSMP

Niedziela 22.09.2013

9:00  start do dwóch podjazdów treningowych
13:30  start do podjazdów wyścigowych
17:30  ceremonia wręczenia pucharów za 14 rundę GSMP
 

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 

News

RSMP: Drugi z rzędu triumf – Wróblewski i Wróbel najlepsi w 68. Rajdzie Wisły
Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali... więcej
68. Rajd Wisły: Wróblewski i Wróbel z dużą przewagą po I dniu
Pozycja liderów klasyfikacji generalnej zawodów, 34 sekundy przewagi i... więcej
68. Rajd Wisły: finał sezonu w Beskidach
97 załóg weźmie udział w rozpoczynającej się dziś 68. edycji Rajdu Wisły (... więcej
WSMP: Finisz wyścigowej rywalizacji
Ponad 90 zawodników weźmie udział w ostatnich w tym sezonie wyścigach... więcej
Wyjątkowy finał zawodów driftingowych w Poznaniu. Znamy Mistrza Polski!
W weekend 23-24 września na Torze Poznań zakończyły się zmagania najbardziej... więcej
Szkolenie na licencję sędziego sportu samochodowego, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję stopnia II organizowanego przez Global Sport1.... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowanego przez Global Sport1. Termin:07-... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 07.10.2023r., Świdnica
PROGRAM SZKOLENIA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOŚwidnica, 07 października... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowany przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej

Strony

- Archiwum