49 zgłoszeń w Korczynie

Finałowe rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozegrane zostaną w Korczynie w najbliższy weekend 12 -13 września. Na starcie pojawi się 49 kierowców, którzy we wszystkich grupach powalczą o tytuły Mistrzowskie. Od lat nie zdarzyło się tak, aby ostatnie rundy wyłaniały mistrzów w grupach N, A oraz E1, dlatego tym bardziej warto pojawić się w okolicach Krosna i obejrzeć wielkie starcie wyścigowych górali.

Na 4540 metrowym odcinku ze startem na Rynku w Korczynie i metą w Rezerwacie Prządki rywalizować będą 23 samochody 4x4, 17 aut historycznych oraz całą plejada przednionapędowych samochodów seryjnych grupy N oraz tych modyfikowanych z grupy E1.

Wśród pretendentów do wygranej zaliczyć trzeba Dubaja i Andrzeja Szepieńca. „Jadę po zwycięstwo” – mówi Dubai przed zawodami, a jego konkurent z pewnością jest podobnej myśli.

W grupie E1+2000 i E2-SH zobaczymy ośmiu kierowców. Oprócz dwóch wcześniej wymienionych,  podczas 12 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2015 kibice zobaczą Tomasza Myszkiera w Porsche 911, Waldemara Kluzę w Colcie, Marcina Gładysza w VW Scirocco, Boczka w Lancerze, Jarka Hebzdę w Evo oraz Marcina Słobodziana w Mitsubishi Rafała Grzesińskiego.

Jedynym kierowcą w samochodzie tylno napędowym będzie w Korczynie Ryszard Żyszczyński w BMW E36.

W najmocniejszych oskach zobaczymy 5 kierowców, w tym Romana Barana, który już podczas Sopotu został Mistrzem Polski. Obok niego zobaczymy Karola Krupę, Szymona Piękosia, Jarosława Adamiaka i Radosława Węgrzyna.

W klasie E1-1600 pojawi się Michał Tochowicz w Peugeocie, a w E0 Eugenius Kurlikowski w Citroenie AX Sport.

Grupa A to pięciu zawodników w tym czterech w +2000 – Piotr Ostrowski, lider klasyfikacji generalnej cyklu w swojej grupie, Grzegorz Kozioł i Rafał Serafinowicz, do których dołączy Grzegorz Musz w Clio R3. Samotnie w klasie -2000 pojedzie Marcin Wrona Hondą Civic.

Grupę N reprezentować będzie sześć samochodów N+2000 – Michała Ratajczyka, Krzysztofa derenia, Wojtka Szulca, Marcina Słomki, Herbiego i Bartosza Bąka. Pięć aut zgłoszono w N-2000, gdzie pojawi się Radek Ćwięczek, Paweł Malik, Marcin Wilusz , Konrad Biela i Wojtek Witkowski. 

Grupę samochodów historycznych stanowi 17 aut w tym pięć w C7 – Paweł Dziewiątkowski (Lancer), Janusz Jania i Jacek Handl (BMW), Paweł Gos (Subaru) oraz Jarosław Kaczmarek (Fiat CC VK).

Z najmocniejszych samochodów zobaczymy jeszcze Subaru Legacy Wojtka Koczeskiego, Lancię Deltę Rafała Szumca i Forda Escorta Jerzego Gołębiowskiego. Już po zdobyciu mistrzostwa w Sopocie w C.4.1 pojawi się Wojciech Bełtowski w Audi Quattro S1.

W najstarszych samochodach kategorii C3 zobaczymy Angello Gilligo w Fiacie 126p oraz Łukasza Migałę w Zastavie 101.

Zapraszamy wszystkich kibiców w dniach 12 i 13 wrzesnia do Korczyny na finałowe rundy GSMP 2015 codziennie od godziny 9:00.

Dodatkowo dla kibiców będących z nami na trasie przygotowaliśmy tekstową relację na żywo. Będziemy się starać by kibice byli na bieżąco z wydarzeniami na trasie. 
Relacja dostępna pod adresem: live.gsmp-korczyna.cba.pl 

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Share

News

Uwaga, konkurs dla kibiców!!! "MOTO KIBIC the best of"
Uwielbiasz ryk silników i zapach spalin? Kochasz  pisk opon, a demon... więcej
Rajd Kataru: podium Kuby Przygońskiego na rozpoczęcie sezonu
Kuba Przygoński i Timo Gottschalk zajęli 3. miejsce w pierwszej rundzie Pucharu... więcej
Rajd Kataru: drugi czas Kuby Przygońskiego na skróconym odcinku specjalnym
Załoga ORLEN Team w składzie Przygoński, Gottchalk zajęła 2. miejsce na 4.... więcej
Kuba Przygoński awansował na 3. miejsce w rajdzie Kataru
Kuba Przygoński i Timo Gottschalk mogą zaliczyć trzeci dzień rywalizacji w... więcej
Biuletyn PZM Nr 18 - Luty 2020
Rok 2020 jest szczególny dla Polskiego Związku Motorowego, który obchodzi... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2019 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Kurs na licencję stopnia RN - 14-15.03.2020 Koszlin
Automobilklub Koszaliński zaprasza kandydatów na zawodników sportu... więcej
Rajd Kataru: Pech załogi ORLEN Team
Wygięty wahacz stanął Kubie Przygońskiemu oraz Timo Gottschalkowi na drodze do... więcej
Alfa Romeo Racing Orlen Team w Warszawie
Kilkanaście minut temu odbyła się uroczysta prezentacja zespołu Alfa Romeo... więcej

Strony

- Archiwum