Po znakomitej dyspozycji w drugiej rundzie Eurocup‑3, podczas której dwukrotnie stanął na podium i zdobył pole position w trakcie sobotnich kwalifikacji, Kacper Sztuka przystępuje do trzeciej rundy jako wicelider mistrzostw. Przed Polakiem rywalizacja na Paul Ricard, gdzie w przeszłości odnosił ważne sukcesy.
Już podczas inauguracyjnej rundy na Red Bull Ringu kierowca Campos Racing pokazał solidne tempo, zapewniając sobie miejsce w czołówce stawki. To była udana inauguracja sezonu, dająca dobre fundamenty pod dalszą walkę o najwyższe cele.
Kolejny popis umiejętności Polaka mogliśmy zobaczyć w drugiej rundzie w portugalskim Portimão, gdzie w sobotnich kwalifikacjach Kacper wywalczył swoje pierwsze pole position w sezonie, zdobywając tym samym dwa dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej. W wyścigu głównym pewnie ruszył z pierwszego pola i mimo straty kilku pozycji po restarcie, odzyskał miejsce w czołówce i po raz drugi w sezonie stanął na podium. Niedzielne zmagania przyniosły jeszcze więcej emocji – po intensywnej walce i zmianach pozycji, Kacper ponownie finiszował w czołówce, co po karach dla rywali przełożyło się na kolejne podium.
Cel Sztuki na nadchodzącą rundę jest jasny: powalczyć o kolejne podia oraz o pierwsze zwycięstwo w sezonie 2025. Runda na Paul Ricard to dobry moment, by zawalczyć o pozycję lidera w klasyfikacji generalnej.
Więcej informacji: https://motosport.pzm.pl/2025/06/19/kacper-sztuka-powraca-na-szczesliwe-...
- Archiwum