W miniony weekend na Autodromie Słomczyn odbyła się czwarta runda FIM Supermoto World Championship. Grand Prix of Poland zwyciężył 17-letni Julen Avila Cortes. Na podium stanęli także Marc-Reiner Schmidt oraz Thomas Chareyre.
Na starcie czwartej rundy FIM Supermoto World Championship stanęło 20 zawodników z całego świata. Zwycięstwo odniósł Hiszpan, Julen Avila Cortes, który zdobył 63 punkty. Drugi stopień podium wywalczył Niemiec, Marc-Reiner Schmidt. Trzecie miejsce zajął Francuz, Thomas Chareyre.
W klasyfikacji generalnej z 284 punktami na koncie nadal prowadzi Marc-Reiner Schmidt. Trzykrotny Mistrz Świata pomimo małych problemów technicznych jest zadowolony ze swojego startu w Słomczynie – Miałem pecha z przebitą oponą, ale poza tym był to dla mnie wspaniały weekend! Zwiększyłem swoją przewagę w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata o kilka punktów, a tor dostarczał masę zabawy. Atmosfera i wszystko było naprawdę świetne. Mam nadzieję, że wrócimy na Autodrom za rok! – mówił Schmidt po zawodach.
Więcej informacji: https://motosport.pzm.pl/2024/07/23/za-nami-wielkie-sciganie-na-autodrom...