Albert Costa Balboa i Fabio Scherer dołączają do Inter Europol Competition w sezonie WEC 2023!

Inter Europol Competition ma przyjemność potwierdzić, że Fabio Scherer i Albert Costa Balboa dołączą do Jakuba Śmiechowskiego w tegorocznych siedmiorundowych Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA.  

Dla polskiego zespołu będzie to trzeci kolejny rok rywalizacji w LMP2 na najwyższym poziomie. Kuba startuje w tej klasie od 2021 roku, a Fabio jeździł w zeszłym roku w European Le Mans Series. Albert jest nowym kierowcą zarówno w zespole, jak i w serii, ale ma na swoim koncie liczne sukcesy i niewątpliwie będzie wielkim atutem teamu. 

Fabio startował w barwach zespołu w ELMS w 2022 roku. Ma duże doświadczenie w rywalizacji na najwyższym poziomie. Wnosi także bardzo dużo w kwestii prowadzenia zespołu, zarówno na torze, jak i poza nim, dzięki swoim doskonałym umiejętnościom technicznym i rzemiosłu wyścigowemu.

 

Albert ma na koncie imponujące występy w rozmaitych seriach wyścigowych od 2009 roku. Zdobywał tytuły w Formule Renault, Mégane Trophy Eurocup oraz International GT Open. Ostatnio hiszpański kierowca z kategorią platynową rywalizował w zespole Emil Frey Racing w ADAC GT Masters i GT World Challenge Endurance Cup, wygrywając w Zandvoort w zeszłym roku. Trzej kierowcy stworzą bardzo silny skład.

 

Od momentu dołączenia do Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA, Inter Europol Competition ukończył wszystkie z wyjątkiem dwóch spośród 12 rund, a równo połowę wyścigów ukończył w czołowej piątce. W 2023 roku zespół kontynuuje inwestycje w kluczowy personel i technologie, konsekwentnie czyniąc postępy.

 

Z nowym platynowo - złoto - srebrnym składem kierowców Inter Europol Competition rozpocznie sezon 2023 w marcu w Sebring. Na czerwiec planowany jest piąty start w wyjątkowej edycji 24h Le Mans, która odbędzie się w setną rocznicę pierwszego wyścigu, w tradycyjnym terminie w połowie czerwca. Sezon zakończy się podobnie jak w ubiegłych latach w listopadzie w Bahrajnie.

 

Sascha Fassbender, Team Manager: „To trzeci sezon w WEC dla naszego zespołu, a także dla Kuby. Wykonaliśmy dużo pracy w ciągu zimy, aby przygotować się do nadchodzącego sezonu. Mamy dwóch nowych kierowców – Fabio i Alberta. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że ta para dołączyła do nas. Cieszymy się, że Albert otworzy wraz z nami nowy rozdział swojej kariery w kategorii prototypów. Wspaniale jest również kontynuować współpracę z Fabio, który jeździł dla nas w ELMS w zeszłym roku. Chcemy zaliczyć udany trzeci sezon WEC, nasz ostatni w LMP2. Chcemy być na podium i wygrać kilka wyścigów!"

 

Fabio Scherer: "Jestem bardzo podekscytowany programem WEC. Wspaniale jest awansować do tej serii po sezonie z zespołem w European Le Mans Series. W zeszłym roku zrobiliśmy jako zespół wielkie postępy, co pokazał choćby spektakularny awans z końca stawki do czołówki podczas wyścigu na torze Spa Francorchamps. Udowodniliśmy, że mamy dobre tempo, nabraliśmy rozpędu, a wszyscy w zespole starali się dać z siebie wszystko. Wspaniale jest pozostać w zespole. Nadal uważam, że mamy duży potencjał do wykorzystania. To ekscytujące i myślę, że czeka nas konkurencyjny rok w walce o podium. Chcemy wykorzystać rozpęd z 2022 roku. To jest cel".

 

Albert Costa: "Ściganie się w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA z zespołem Inter Europol Competition to dla mnie to fantastyczne posunięcie, a samochód LMP2 to spełnienie marzeń! Jazda w kategorii prototypów była zawsze moją ambicją, dlatego nie mogę się już doczekać, aby zacząć, nauczyć się jak najwięcej i cieszyć się tym rozdziałem w moim życiu. Dziękuję zespołowi za tę szansę. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby odwdzięczyć się za zaufanie, jakim mnie obdarzono!"

Samochody: 

News

W czerwcu Mistrzostwa Europy Ciężarówek na Torze Poznań!
24-25 czerwca widzimy się w Poznaniu na Torze Poznań na wielkim ściganiu... więcej
Znakomity występ Inter Europol Competition w Sebring!
Polski zespół Inter Europol Competition w świetnym stylu rozpoczął starty w... więcej
Szkolenie na licencję sędziego, 24.03.2023, Lublin
Okręgowa Komisja Sportów Samochodowych w Lublinie organizuje kurs i egzamin dla... więcej
Szkolenie Sędziów Technicznych, 15-16.04.2023 r., Katowice
SZKOLENIE Sędziów Technicznych Sportu Samochodowego    ... więcej
Szkolenie na licencję sędziego, 30.03.2023 r., Łódź
Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego PZM w Łodzi informuje, że w dniu 30.03.... więcej
Nowa audycja na antenie Radio WNET - Czas na Motorsport
#PZMnews: Od marca na antenie Radio WNET fani #motosport, a przede wszystkim... więcej
Nowy system Inside PZM dla sportu samochodowego i kartingowego
Szanowni Państwo, Biuro Sportu i Turystyki Polskiego Związku Motorowego... więcej
Nowe stopnie licencji sportu samochodowego
Szanowni Państwo,W imieniu Głównej Komisji Sportu Samochodowego, Biuro Sportu i... więcej
Konkurs na Promotora HRSMP
Zaproszenie do składania ofert promotorskich cyklu HRSMP Polski Związek... więcej

Strony

- Archiwum