Mam OC, jestem OK!

Pod takim hasłem ruszyła kampania edukacyjno-informacyjna, realizowana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, której celem jest przybliżenie odbiorcom Systemu Monitorowania Ubezpieczeń Obowiązkowych. SMUbOb to narzędzie, które ma usprawnić rynek ubezpieczeń OC w Polsce.

Z jednej strony będzie wykorzystywane przez UFG do wykrywania nieubezpieczonych pojazdów i weryfikacji podejrzenia o braku polisy, z drugiej zapewni dodatkowe usługi dla kierowców. Po założeniu konta na portalu UFG otrzymamy bezpłatne powiadomienie o kończącym się okresie ubezpieczenia oraz wszelkich zmianach w posiadanych przez nas umowach. Znajdzie się tu również historia naszych ubezpieczeń i zgłoszonych w ich ramach szkód. Kierowcy za pomocą SMUbOb będą mogli również załatwić zdalnie, przez Internet, całą sprawę związaną z wezwaniem do zapłaty kary za brak OC.

W ramach startującej kampanii UFG będzie przypominać o obowiązku posiadania OC przez posiadaczy pojazdów mechanicznych i informować o wdrożeniu nowych e-usług.

„W ciągu roku identyfikujemy ponad 300 tysięcy przypadków, w których dany pojazd pozostaje przez jakiś okres bez obowiązkowego ubezpieczenia OC ppm”. – mówi Hubert Stoklas, wiceprezes zarządu UFG. – „W kampanii przypominamy o skutkach braku ważnej polisy, edukujemy w zakresie terminów na zawarcie umowy ubezpieczenia oraz podkreślamy, jak ważne jest zachowanie ciągłości ubezpieczenia (…). Wskażemy również korzyści dla kierowców i posiadaczy pojazdów płynące z uruchomienia Systemu Monitorowania Ubezpieczeń Obowiązkowych, czyli m.in. ułatwioną komunikację z UFG na platformie internetowej”.

PZM będzie przyglądał się rozwojowi SMUbOb i proponowanym wdrożeniom. Przypominamy również o możliwości skorzystania z naszych usług https://www.pzmtravel.com.pl/, gdzie m.in. prowadzimy sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych, w tym obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC.

Samochody: 
Motocykle: 

News

Szkolenie na licencję stopnia N-Drift, 22.04.2024, Autodrom Słomczyn
1. Termin: 22 kwietnia 2024 (poniedziałek)2. Miejsce: – Autodrom Słomczyn... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 23-25.04.2024, Mikołajki
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU NA LICENCJĘ SĘDZIEGO SPORTU SAMOCHODOWEGO STOPNIA... więcej
Rajd Chorwacji 2024: Jakub Matulka i Daniel Dymurski wracają na trasy Rajdowych Mistrzostw Świata!
W najbliższy weekend załoga LOTTO Matulka Rally Team przystąpi do ... więcej
Memoriał w Wieliczce: Ratajczyk z Szcześniakiem zgarniają wszystko!
Michał Ratajczyk pilotowany przez Jędrzeja Szcześniaka (Skoda Fabia Rally... więcej
Sześć razy w terenie
Długie odcinki specjalne, widowiskowa jazda po bezdrożach, zróżnicowana... więcej
6. miejsce Miko Marczyka i Szymona Gospodarczyka w Rajdzie Węgier
Pierwsza z ośmiu rund tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Europy ERC... więcej
Fundacja PZM: 1.5 proc. ma znaczenie
Okres rozliczania dochodów za 2023 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
RSMP po asfalcie, WRC wraca do Mikołajek
Siedem rund ma zdecydować o tym, kto w sezonie 2024 sięgnie po... więcej

Strony

- Archiwum