Miko Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem po raz drugi wygrywają w Wieliczce!

Jadący Skodą Fabia Rally 2 EVO Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk po raz drugi z rzędu wygrali PLATINUM Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, rozegrany w dniach 24 – 26 marca w Wieliczce i okolicach. „Eksportowa” załoga Orlen Teamu wygrała wszystkie 10 odcinków specjalnych, ich przewaga na mecie rajdu nad następną załogą wyniosła aż 49 sekund. Z 42 załóg, które przystąpiły do niedzielnej odsłony Memoriału, z mecie zameldowało się 37 załóg.

Za ich plecami toczyła się ostra walka o miejsca na podium rajdu. Na miejscu drugim w klasyfikacji generalnej sklasyfikowano załogę specjalizująca się w wyścigach górskich: Sebastiana Steca, pilotowanego przez wyścigowego konkurenta, Michała Sowę (Ford Fiesta). O ich drugim miejscu zadecydowała pięciosekundowa kara, którą otrzymali za potrącenie szykany, Wiesław Bąk i Marcin Drewniak (Skoda Fabia). W efekcie o drugim miejscu w rajdzie zadecydowało 0,1 sekundy!

W PLATINUM 7 Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza załogi klasyfikowane były według pojemności silnika i rodzaju napędu (2 WD i 4 WD) na trzy klasy. W najmocniejszej klasie 3 kolejność była identyczna jak w „generalce” rajdu, w klasie 2 wygrali zapowiadający powrót do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Michał Streer z Karoliną Szulęcką – Streer (Peugeot 208 Rally 4), zaś w klasie 1 bezkonkurencyjni byli Rafał Kręcioch z Marcinem Szeją (Peugeot 208).

Tradycja wielickich memoriałów, rozgrywanych od 2007, jest prowadzenie klasyfikacji historycznej. Także podczas tegorocznych zawodów liczni kibice, zgromadzeni wzdłuż odcinków specjalnych, mieli okazję obserwowania zmagań oryginałów i replik legendarnych aut rajdowych, w tym modeli, którymi ścigali się patroni zawodów: Janusz Kulig i Marian Bublewicz. W tej klasyfikacji, mimo sobotnich problemów z turbosprężarką, zwyciężyli Grzegorz Olchawski z Jakubem Wróblem, dysponujący repliką B- Grupowego Audi Quattro S1, którym w najlepszych czasach istnienia Grupy B ścigał się Bjoern Valdegard.

Miko Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem, oprócz wygranej w klasyfikacji generalnej, wywieźli z Wieliczki także puchary za wygraną klasę 3, puchary Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka) za najlepsze czasy przejazdów sobotnich nocnych odcinków poprowadzonych przez centrum miasta i puchary Prezesa Solnego Miasta za najlepsze czasy przejazdów tych odcinków.

Zawodnikom, jak co roku towarzyszyła Beata Bublewicz, córka Mariana Bublewicza, gorąca orędowniczka memoriałów, a Gościem specjalnym PLATINUM 7 Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza był Greg Collins, współtwórca działającej w Wielkiej Brytanii, Polsce, Quatarze i USA firmy zajmującej się personalizacją samochodów gwiazd światowego showbiznesu, gwiazda telewizyjnych seriali, m.in. cyklu „Odjazdowe bryki braci Collins”. Gość zawodów przejechał trasę memoriału Subaru Imprezą, ale – jak na gwiazdę przystało – zapoznanie się z niedzielnymi odcinkami specjalnymi przejechał potężnym Maybachem.

Organizatorzy memoriału z Automobilklubu Krakowskiego już dziś zapowiadają kolejną edycję zawodów w 2024.

 

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 

News

Wyścigi samochodowe ruszyły! Na pierwszy "ogień" na torze w Poznaniu
Po długim oczekiwaniu, kierowcy wyścigowi wreszcie doczekali się pierwszego... więcej
PZM info
W poniedziałek, 29 maja 2023 roku, Biuro Sportu i Turystyki PZM jest dostępne... więcej
Szkolenie na licencję ND-C i NDJ-C, Autodrom Słomczyn, 07-08.06.2023r.
1. Termin:        07-08 czerwca 2023 (środa... więcej
Inauguracja wyścigowego sezonu WSMP na Torze Poznań
Już w najbliższy piątek 26 maja odbędzie się inauguracja tegorocznego sezonu... więcej
Ruszają Driftingowe Mistrzostwa Polski
50 najlepszych polskich drifterów w najbliższy weekend (27-28 maja) na torze w... więcej
Zobacz, jak przyszłość motosportu nabiera mocy na EV Experience 2023!
PZM i DES.ENERGY łączą siły, aby przedstawić Wam najnowsze osiągnięcia projektu... więcej
Nowy system Inside PZM dla sportu samochodowego i kartingowego
Szanowni Państwo, Biuro Sportu i Turystyki Polskiego Związku Motorowego... więcej
Nowe stopnie licencji sportu samochodowego
Szanowni Państwo,W imieniu Głównej Komisji Sportu Samochodowego, Biuro Sportu i... więcej
ORLEN 79. Rajd Polski - Triumf Sesksa i Francisa
(21.05.2023) Martins Sesks i Renars Francis (Skoda Fabia RS Rally2) wygrali... więcej

Strony

- Archiwum