7. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w ten weekend w Wieliczce!

W najbliższy weekend, 24-26 marca 2023 odbędzie się 7 Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Jak w latach poprzednich sponsorem tytularnym jest firma PLATINUM ORLEN OIL, a organizatorami Automobilklub Krakowski przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Wieliczka.

10 Odcinków Specjalnych o łącznej długości prawie 35 kilometrów, ponad 105 kilometrów długości całego rajdu i 44 zagłoszone załogi. Będą zwycięzcy z ubiegłego roku załoga ORLEN Team, Miko Marczyk z pilotem Szymonem Gospodarczykiem, a także m.in. Sebastian Stec (pilotowany przez Michała Sowę (wyścigi górskie, Ford Fiesta), Waldemar Kluza (wyścigi górskie, pilot Adam Gładysz, Mitsubishi Lancer), który wygrał Memoriał w 2017, Michał Tochowicz z Piotrem Białowąsem (Citroen C 3 Rally 2), Andrzej Szepieniec pilotowany przez Jarosława Zawadzkiego (Mitsubishi Lancer). Ta ostatnia załoga stawała na memoriałowym podium dwukrotnie: w 2022 i 2019. W najmocniejszej klasie 3 rywalizować będzie aż 18 załóg. Klasa 2 to napędzane na jedną oś samochody z silnikami o pojemności do 1600 ccm. Zgłoszono w niej 17 załóg, wśród nich Piotra Ilnickiego z pilotką Kamilą Klaczańską (Peugeot 208 Rally 4), wyścigowego wicemistrza Europy w Gr 5 FIA EHC, pojawią się tu także rajdowy weteran Michał Streer (pilotka Karolina Szulęcka Streer, Peugeot 208 Rally 4) i Filip Stopa z Rafałem Ślęczką (BMW M3 E 30). W Klasie 1 rywalizować będą samochody z silnikami wolnossącymi do 1600 ccm i doładowanymi do 1067 ccm), do piątkowego Badania Kontrolnego powinno przystąpić 7 załóg, wśród nich Mateusz Gołek (Ford Fiesta, pilot Michał Jurgała) czy mistrzowie GSMP Paweł Sanecki (pilot Patryk Kielar Peugeot 208 R 2) i Konrad Strzeżysz (pilotka Olga Gulińska, Peugeot 208). Podczas Memoriału Marcin Szeja porzuca pilotowanie swojego brata, z którym startuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, i zasiądzie na prawym fotelu Peugeota 208 kierowanego przez Rafała Kręciocha, który w wielickim rajdzie wystartuje po raz ósmy. Siedem załóg rywalizować będzie w klasyfikacji historycznej, wśród nich ciekawy pojedynek stoczą Grzegorz Olchawski (pilot Jakub Wróbel, Audi Quattro S 1) i pilotowany przez Przemysława Baryłę Mariusz Polak (Audi 80 B2 Coupe Quattro). Atrakcją dla kibiców będą na pewno przejazdy Fordów Escort i Sierra Cosworth, replik aut Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Gościem specjalnym PLATINUM 7. Rajdy Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza będzie telewizyjna gwiazda programów poświęconych tuningowi Grzegorz Collins, z którym kibice będą mogli się spotkać w piątek 24 marca od godz. 17:00 w wielickiej Mediatece. Wyniki Memoriału będzie można śledzić na bieżąco na oficjalnej stronie zawodów www.superos.pl i na www.wyniki-online.pl , niedzielne przejazdy odcinka Solne Miasto transmitowane będą na żywo w Internecie (na profilu Facebook Automobilklubu Krakowskiego i na stronie zawodów), ostatni przejazd OS Solne Miasto będzie także transmitowany na antenie Motowizji.

Samochody: 

News

Wyścigi samochodowe ruszyły! Na pierwszy "ogień" na torze w Poznaniu
Po długim oczekiwaniu, kierowcy wyścigowi wreszcie doczekali się pierwszego... więcej
PZM info
W poniedziałek, 29 maja 2023 roku, Biuro Sportu i Turystyki PZM jest dostępne... więcej
Szkolenie na licencję ND-C i NDJ-C, Autodrom Słomczyn, 07-08.06.2023r.
1. Termin:        07-08 czerwca 2023 (środa... więcej
Inauguracja wyścigowego sezonu WSMP na Torze Poznań
Już w najbliższy piątek 26 maja odbędzie się inauguracja tegorocznego sezonu... więcej
Ruszają Driftingowe Mistrzostwa Polski
50 najlepszych polskich drifterów w najbliższy weekend (27-28 maja) na torze w... więcej
Zobacz, jak przyszłość motosportu nabiera mocy na EV Experience 2023!
PZM i DES.ENERGY łączą siły, aby przedstawić Wam najnowsze osiągnięcia projektu... więcej
Nowy system Inside PZM dla sportu samochodowego i kartingowego
Szanowni Państwo, Biuro Sportu i Turystyki Polskiego Związku Motorowego... więcej
Nowe stopnie licencji sportu samochodowego
Szanowni Państwo,W imieniu Głównej Komisji Sportu Samochodowego, Biuro Sportu i... więcej
ORLEN 79. Rajd Polski - Triumf Sesksa i Francisa
(21.05.2023) Martins Sesks i Renars Francis (Skoda Fabia RS Rally2) wygrali... więcej

Strony

- Archiwum