Mistrzostwa Polski Pit Bike na asfalcie: rozpoczyna się walka o tytuły

11 czerwca 2023 na torze Wallrav Race Center koło Zielonej Góry rozpocznie się rywalizacja o najwyższe trofea w świecie minimotocykli. Zawodnicy ścigający się na torach asfaltowych zmierzą się w trzech rundach, po których wyłonieni zostaną Mistrzowie Polski roku 2023.

Podobnie, jak w przypadku mistrzostw off-road, będą się ścigać tylko zawodnicy z licencją Polskiego Związku Motorowego kategorii A. Najbardziej doświadczona stawka dyscypliny będzie rywalizowała w jedenastu klasach. Przygotowania do zawodów rozpoczną się już w piątek, gdyż dzień mistrzostw poprzedzają dwudniowe treningi na torze. Swoją obecność zapowiadają zawodnicy i teamy z całego kraju.

– Bardzo się cieszę, że będę miał okazję spotkać się ze starymi znajomymi z toru. Na Pit Bike zaczynałem swoją karierę i była to dla mnie furtka do międzynarodowych startów. Dziś ścigam się za granicą, ale zawsze pamiętam i chętnie wracam na minimotocykle. Do zobaczenia na Mistrzostwach Polski! – zapowiada Kuba Stankiewicz, zwycięzca pierwszej rundy tegorocznego cyklu Alpe Adria MiniGP i zeszłoroczny uczestnik mistrzostw świata FIM MiniGP.

Szlif umiejętności w mniejszej skali

Dziś rywalizacja na minimotocyklach to bardzo popularna dyscyplina motorsportu, dla wielu młodych zawodników szansa na rozpoczęcie światowej kariery. – Polska bardzo szybko nadgoniła Europę, jeśli chodzi o kulturę ścigania i przede wszystkim wychowywania dzieci w motorsportowym duchu. Jeszcze kilka lat temu patrzyliśmy z podziwem na inne kraje, dziś mamy to wszystko na wyciągnięcie ręki. Pit Bike stały się szansą dla młodych, by zaistnieć, ale nie zapominajmy, że jest to również bardzo popularny sport wśród dorosłych. Niski budżet, bezpieczeństwo, brak większych kontuzji – zachęcają do wyboru minimotocykla. Jeśli chodzi o emocje, są takie same, jak na dużych torach. Skala nie ma tu znaczenia, a doświadczenie zdobyte na pit bike są bezcenne. Bardzo polecam nie tylko sportowcom, ale i każdemu motocykliście, który chce podnieść swoje umiejętności – mówi Marek Szkopek, zawodnik mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych FIM EWC i trener.

Wstęp dla publiczności bezpłatny

Na Wallrav Race Center zjedzie nie tylko śmietanka polskich zawodników, ale i cała branża. Publiczność, która chce podpatrywać zmagania na torze, nie musi kupować biletów. Wstęp jest bezpłatny.

Pierwsza runda Mistrzostw Polski Pit Bike SM zaplanowana została na 11 czerwca. Start pierwszych wyścigów około 12:20, a dzień zakończy dekoracja zawodników na podium około godziny 17:00. Zainteresowanych ściganiem się na pit bike zapraszamy na stronę zawodów: www.zawodypitbike.pl

 

News

Enduro w mistrzowskim wydaniu po 13 latach przerwy powraca na Opolszczyznę
Rajdy enduro mają dużą grupę zwolenników wśród osób uprawiających sporty... więcej
Przed nami finał sezonu Pucharu Polski Pit Bike Off-Road
Już 30 września na torze MXDG w Dąbrowie Górniczej, najlepsi zawodnicy... więcej
Trial: Miłosz Żyznowski Mistrzem Polski! Srebro dla Pawła Ryncarza, brąz dla Jakuba Soćko
Zwycięstwem w obu dniach 75. Rajdu Sudeckiego Trial w Szklarskiej... więcej
Babicz i Bracik Indywidualnymi Wicemistrzami Europy Enduro!
Mistrzostwa Europy Enduro 2023 oficjalnie dobiegły końca. Zwieńczeniem sezonu... więcej
Polacy na podium po pierwszym dniu finałowej rundy ME Enduro
Za nami pierwszy dzień zmagań finałowej rundy Mistrzostw Europy Enduro w... więcej
Finał Mistrzostw Polski MX – Równanie z wieloma niewiadomymi w Chełmnie!
Przed nami finał tegorocznej rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski w... więcej
Czas na finał! – Mistrzostwa Europy Enduro w Kielcach-Piekoszów
Finałowa, 4. runda Mistrzostw Europy Enduro odbędzie się już w najbliższy... więcej
Czas na tor Kiełczewo! Jedziemy na kolejny Puchar Polski Pit Bike Off-Road!
Sezon zmierza ku końcowi. To już przedostatnie spotkanie miłośników... więcej
Mocny finał mistrzowskich zmagań. Za nami III runda Mistrzostw Polski Pit Bike SM!
Trzy rundy sezonu 2023 i rywalizacja w 11 klasach. Łącznie w tej... więcej
Milan Pawelec motocyklowym mistrzem Europy
Zaledwie 16-letni Milan Pawelec sięgnął po tytuł motocyklowego mistrza... więcej

Strony

- Archiwum